Rozdíly mezi Hisense H55B7500 a H55B7300 v praxi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OnderCZ 14. 11. 2019 08:29

Vybírám TV pro rodiče, v podstatě už mám téměř vybráno, jen by mě zajímalo, zda někdo nemáte zkušenosti nebo mně dokážete říct něco o rozdílech mezi B7500 a B7300. Díval jsem se do specifikací přímo na stránkách výrobce. To, že se oba modely liší barvou rámečku (stříbrná vs. černá) je pro mě nepodstatné. B7500 má navíc Bluetooth, to asi také není věc, kterou bych nějak potřeboval řešit.

Spíš mě zajímají ty další věci. Jde mi spíš o to, jak moc se v praxi projeví věci jako:

    obnovovací frekvence PCI (2 000 vs. 1 500)
    MEMC (ano vs. ne)
    HDR technologie (DOLBY VISION HDR vs. HDR 10+ / HLG).
Ještě podle webu https://www.displayspecifications.com/e ... /0352bf2c3 má B7500 oproti B7300 hodnotu Rec.2020 70% proti 56%, což jsem pochopil jako hodnocení toho jaký rozsah barev dokáže TV zobrazit podle nějaké metodiky.

Tahle všechna data pro mě jsou jasná a je mi také jasné, že B7500 je o něco lepší. Ale jak moc viditelné to je v reálném použití a zda má smysl tohle vůbec řešit, pokud rodiče stejně TV potřebují jen k běžnému sledování TV signálu, občas táta nějaký fotbal, hokej. Dokážete někdo poradit?
V sobotu má být v okay.cz den bez DPH, H55B7300 by tedy měla být za cenu 10 735 Kč, což mi přijde jako pěkná nabídka. H55B7500 se dá momentálně sehnat pouze za 12 990 Kč a v ČR ji má pouze jeden e-shop. Nevím, zda ten rozdíl za to stojí v kontextu toho, co jsem psal výše.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 14. 11. 2019 12:31

Pro lineární televizní vysílání to smysl moc nemá. PCI je hausnumero, Dolby Vision v lineárním vysílání se teď sice nedávno definovalo, ale v ČR pochybuji, že někdy bude (max. HLG) a širší barevný gamut má význam právě u HDR obsahu, který se v nějaké větší míře v CZ TV signálu jen tak neobjeví.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 14. 11. 2019 12:35

Děkuji za názor, určitě vezmu v potaz při rozhodování.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod OnderCZ 19. 11. 2019 21:11

Tak nakonec to dopadlo tak, že pro rodiče jsem vzal H55B7100. K tomu ještě pro prarodiče H43B7100. Obojí dohromady s využitím kupónů za 14 980 Kč. Myslím, že to je pěkná cena.

Jelikož mezi B7300 a B7100 nejsou téměř žádné zásadní rozdíly a rodiče i prarodiče jsou nenároční, tak si myslím, že budou spokojení. K tomu navíc tříletá záruka v ceně a ještě k tomu VOYO na rok. Přidám ještě zhodnocení po odzkoušení, snad bude vše OK.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 20. 11. 2019 07:24

Určitě podej zprávu o zobrazování. Tady je to takový nešvar, lidi si nechají poradit, ale už nenapíšou, jak jsou spokojení.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 6. 12. 2019 08:41

Takže po cca dvou týdnech používání zatím samé dobré zprávy.
Babička s dědou jsou spokojeni s H43B7100, obraz dobrý, pozorovací úhly také bez problémů. Výhodou jsou možnosti propojení oproti jejich staré TV (USB, připojení mobilu) a jednoduché ukázání fotek a videí z cest a dovolených, vnoučat apod. Jinak používají hlavně pro každodenní příjem DVB-T2.

Rodiče (H55B7100) mají TV připojenou přes WiFi, HbbTV bez problémů, odzkoušeno sledovani.tv, lepší.tv, vše rychlé, nic se neseká, prostředí Vidaa OS stabilní, plynulé, jednoduché. Příjem TV přes DVB-T2 a příjem satelitu.
Odzkoušeno také propojení s mobilem (spuštěna aplikace O2TV, stream na Hisense), fotbal se dá v klidu sledovat i takto.

Díky všem za rady, snad bude spokojenost i nadále.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 12. 2019 12:41

Nezjišťoval jsi, jak je to se servisem?
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 6. 12. 2019 13:20

Nezjišťoval. Ohledně servisu info dát nemohu, doufám, že nebudu v nejbližší době ani muset. Pokud nedejbože ano, něco bych sepsal.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 12. 2019 15:34

Spíš jde o to, kdo zajišťuje záruční servis. Napsal jsem jim, protože mě to zajímá.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 6. 12. 2019 15:56

Jo takhle, tak to jsem nezjišťoval. Každopádně můžeš pak dát vědět, ta informace by zajímala určitě víc lidí.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 12. 2019 17:37

Nesdělili mi, který servis je to konkrétně, ale volat na zákaznickou linku a v případě záručního servisu rovnou sepišou reklamaci a přidělí na servis. Ještě zjišťuju, jak je to se servisem u zákazníka, když jde o větší TV. Tak až napíšou, doplním.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 6. 12. 2019 19:47

Někde jsem četl, že mají více smluvních servisů (snad v každém kraji) a na větší úhlopříčky jezdí domů.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 8. 12. 2019 17:41

Od zítřka od 7:30 bude na alze H50B7100 za 7 490 Kč. To je docela fajn cena za takovou TV.
OnderCZ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků