5.1 vs 2 reproduktory

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RendyD 6. 12. 2019 19:06

Dobrý den všem, mám reciver 5.1 s výstupem na SW a plánuji nákup reprobeden. Musím kupovat soustavu, nebo můžu koupit 2 kvalitní sloupové reproduktory? Chci používat primárně na poslech hudby a jako ozvučení TV. Nepřijdu o středové pásmo, když budu mít jen dvě bedny a nepoužiji konektory na středový reproduktor (potažmo zadní a sw)? Nebo je třeba výstupy nějak proklemovat?
Díky moc za odpovědi.
Renda
RendyD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 6. 12. 2019 19:48

Můžeš připojit pouze 2 repra-o nic nepřijdeš.
Ale musíš to nastavit v recieveru.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 12. 2019 19:50

Nepíšeš sice jaký AVR máš k dispozici, ale obecně si všechny AVR poradí pouze se 2 přednimí reproduktory. Poradí si s tím buď automatika nebo je nutné nastavit manualně. Takže pár kvalitních předních repro postačuje, subwoofer může být i od jiného výrobce, to nevadí. Pokud bys však chtěl později dokupovat centrální repro, bylo by více než propěšné, aby byl nejen stejné značky, ale i série jako přední repro. Howgh!
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RendyD 6. 12. 2019 20:08

Super, díky moc. Takže si musím rozmyslet, zda chci domácí kino, nebo poslech hudby... Toho jsem se bál... Rozhoduji se právě mezi něčím jako Magnat 5.1 plus sw, nebo slušný sloupy Dali Zensor, Q Acoustics nebo třeba Polk Audio...
Jinak reciver mám od Yamahy htr-4071.
RendyD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 6. 12. 2019 20:23

Pokud by sis rozmyslel mít jen dva přední sloupy, stálo by za úvahu, zda prznit zvuk AV receiverem a nebo ho vyměnit za stereo receiver nebo zesilovač, který bude mít daleko lepší zvuk, obzvlášť když je to primárně na poslech hudby. U stereo receiveru bys s určitými kompromisy v prostorovém zvuku sloučil dohromady domácí kino a poslech hudby. Já jsem tou cestou šel a nelituji.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RendyD 6. 12. 2019 20:35

Momentálně mám reciver nový, takže pouštět další love do zesilovače asi nechci, možná časem. Navíc jsem teď koupil CD přehrávač a volný kačky nemám. Takže zatím řeším dilema 2 bedny nebo nějaký ten Magnat systém. Ale díky za reakci, možná časem.
RendyD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 6. 12. 2019 21:45

Já to myslel tak, že pokud budou dva sloupy, pustit ten AV receiver do světa a koupit něco 2, nebo 2+1, protože pak bude ten AV nejslabším článkem řetězce. AV receivery hrají na stereo poslech hudby mizerně, obzvláště v tak nízké cenové třídě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RendyD 6. 12. 2019 23:11

Já jsem to pochopil. Takže asi spíš koupit 5.1 bedny a v příštím životě začít zesilovačem... Já ten reciver koupil kvůli projektoru, tím pádem asi půjdu cestou domácího kina a spokojím se s nějakými Magnaty a až zase budu chtít vysypat nějaký peníze, začnu jinak. V každém případě díky za cenné informace.
RendyD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 11. 12. 2019 13:31

Neboj sa, aj ten tvoj AVR bude hrat na stereo viac ako dostatocne. Budes spokojny. Ja by som ti odporucil kupit si teraz len 2 kvalitnejsie predne repro. Aby to na stereo hralo co najlepsie. A co je dobre na stereo, na kino je dvakrat tak dobre :)
Chvilu s nimi vydrzis a neskor, ked dosetris, si dokupis center. Ten aby bol z rovnakej serie ako tie 2 predne, ako pisal Tapir. A s takymto 3 repro kinom uz budes mat vyborny zaklad. A ked zas posetris, dokup posledne 2 dozadu. A tie uz su vobec neni take podstatne ako predne 3, tak tie mozu byt aj mensie a lacnejsie. Aj tak zo zadu idu len sumy-ruchy. Ale predne 3, do tych daj co najviac, kolko mozes. Preto si rozdel investiciu na viackrat a stale sa budes mat este na co tesit a budes spokojny, neboj.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 12. 2019 15:02

Největší "štěstí" u takovýchto systémů - levný AVR + repro typu Magnat - je, že pokud nemáš přímé srovnání s něčím kvalitnějším, a stačí jen normální nepříliš drahé stereo, tak ti ani nepřijde, že to zase tak moc dobře nehraje.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 11. 12. 2019 15:31

Kup slušný stereobedny ať máš něco, co už nebudeš muset měnit. Zvuk to bude mít i při suplování domácího kina furt lepší než televize.
Navíc si myslím, že při přepnutí na 5.1 ti bude fungovat zvuk z předního sterea bez centru furt v pohodě a na zadní efektový kanál připoj nějaký šunty z bazaru. Stejně z nich leze jen nějaký hučení nebo vzdálený štěkot psa...

Centrální reprák není vůbec důležitý, je to jen berlička, aby bylo rozumnět středovýmu pásmu, protože spousta domácío kina je osazena chrchlákama, který dovedou jen bučet. To samý subwoofer.
Slušná stereo bedna je osazena měničema, který DK z principu mít nemůže, protože by se nevešlo do 100 000 Kč.Takže má frekvenční rozsah a čistotu přednesu o kterém se DK může jen zdát...
Samozřejmě to vynikne jen se slušným zesilovačem, ale časem sám poznáš, že než chrchlavých 5.1 je lepší zvuk s cinkajícíma výškama, zřetelným středovým pásmem a pevným basem. Tohle jednou uslyšíš a na zabučený kino si nevzpomeneš...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 11. 12. 2019 17:24

Člověk si musí nejprve ujasnit co preferuje jestli DK nebo stereo nebo tak na půl a potom to je o kompromisu...a taky jak je náročný a kvalitu a kolik do toho hodlá investovat.Od toho se to vše odvíjí.Neuvádíš kolik jsi ochoten do toho investovat... Vhodné je taky si udělat představu a jít si nějakou sestavu poslechnout...Pokud má být u DK slušná kvalita zvuku nebude to rozhodně levné a potom i to stereo bude z vlastní zkušenosti poslouchatelné. :lol:
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod RendyD 11. 12. 2019 17:57

Tak zase všechno jinak... V každém případě v současné době mám připojené 4 repra od stařičké věže Aiwa nsx 999, takže zadní vlastně mám a našetřím teda na nějaké slušnější přední. Na kino jen zapnu všechny a na hudbu nechám přední, stejně to tak dělám. Super, to jsem si vlastně chtěl ujasnit, protože jsem se vnitřně Magnatum trochu bránil. Mít love, tak by byl zase výběr veselejší, ale živím barák a motorku a doma skoro jen přespávám, tak mám tu hudbu pořád tak nějak na druhé koleji... Moc ale všem děkuji za postřehy a názory.
RendyD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 11. 12. 2019 18:19

V tom případě rozhodně doporučuju bazar. Za např. 10kKč slušné nové sloupy nekoupíš...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 11. 12. 2019 18:20

:shock: Nic ve zlém,ale než tohle tak raději nejprve našetřím :oboze tohle tě dlouho bavit nebude
RADU65
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků