Jakou ochranu proti přepětí v síti?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pingoo 6. 12. 2019 14:58

Ahoj,
pořizuji novou audio sestavu a nerad bych o ni nějak brzy přišel. Máte nějaké doporučení na ochranu proti výkyvům v síti? Občas nám naše pitomá mikrovlnka vyhodí pojistky, což asi není ideální, takže to bude chtít i novou mikrovlnku, ale to sem teď nepatří :-)). Koukal jsem na různé ochrany s odrušovacími filtry, ale zase dát do toho nějakých 6 tisíc se mi moc nechce. Díky za tipy.
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 6. 12. 2019 15:31

První stupeň ochrany dát do hlavního rozvaděče, druhý stupeň do podružného, či přímo do zásuvkového obvodu (někdy bývají tyto ochrany sdružené do jednoho bloku) a jako třetí použít nějakou tu kouzelnou zásuvkovou lištu, která je bez předchozích dvou ochran na dvě věci.
Více o tom např. zde: https://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/ ... d-prepetim
Čili oslovit odborníka, který řešení navrhne a zrealizuje (především tedy první dva stupně ochrany)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingoo 6. 12. 2019 23:52

Obávám se, že první dva stupně jsou mi k ničemu. Bydlím v normálním činžáku z 50. let. Rozvody ještě v hliníku v dost zoufalém stavu. Těžko se v tom někde můžu hrabat :(.
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2019 00:06

Pak ti je ten třetí tuplem k ničemu. Snad jen pro pocit, že něco děláš, ale jinak nic. Ale předpokládám, že máš někde jističe pro světla, zásuvky atd. A právě tam se může dát 1. a 2. stupeň sdružený do jednoho bloku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků