75" Samsung QE75Q60 vs 75" LG 75SM8610PLA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod curtisx 8. 12. 2019 19:58

Zdravím všechny,

jde mi jen o tyhle dvě televize, u kterých se nemohu rozhodnout.

Samsung:
+ integrace Apple TV
-----------------
Lg:
+ Dolby Atmos

Víc rozdílů, kromě ceny a vysloveně drobností není.

Díky všem za radu.
curtisx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2019 20:01

Velkým rozdílem je třeba prostředí, systém ovládání a samotný ovladač.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod curtisx 8. 12. 2019 20:04

a kterou byste si tedy vybral?
curtisx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2019 20:10

Nedokážu říct. Konečný výběr musíš udělat sám. Určit si priority, pokud možno jít alespoň trochu nakoukat TV do prodejny.

U obou televizorů si odzkoušej, zda některý nevyužívá PWM na špatné frekvenci, která by Ti zatěžovala zrak. Poznáš to hlavně při sníženém podsvícení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod curtisx 8. 12. 2019 20:14

Já sem jsem se díval osobně na obě. U Samsungu mi přišlo, že má trochu lepší obraz ve 4K co mi pouštěli
LG zase rychlejší menu a odezvu ovladače.

U Samsung QE75Q60R je vtipný, že některé obchody už mají cedulku - již se neprodává.

Nenašel jsem jiné TV, kterými bych tyto dvě nahradil do 45 litrů s podporou Airplay 2.
curtisx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 12. 2019 20:29

Lg je IPS. Pokud chceš šedivou černou, fleky, slabej kontrast, tak hurá do ní. Prostě mizerná kvalita.
Ta q60 je značně lepší

https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... 00/780/805

-- 8. 12. 2019 20:31 --

Airplay 2? Hlavně to vyzkoušej ...kvalita přenostu je fakt bídná, není možná o co stát.
Co na tý telce chceš provozovat?
Chceš třeba stahovat filmy a pouštět si je z HDD nebo flešky?
Koukáš rovně?
Koukáš večír spíše?

-- 8. 12. 2019 20:34 --

Ve finále tam ve VAčku máš ještě 75EP660 a KD75XG8096, které mají Android.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod curtisx 8. 12. 2019 20:37

Děkuji za srovnání a odkaz. Zatím se přikláním skutečně k Samsungu. Zase v únoru 2020 budou představeny nové modely Samsungů a otázka kdy se dostanou do prodeje. Řeším tohle, protože televizi musím mít do týdne.
Zase Samsung nema Dolby Vision zase má oproti LG HDR10+

Když si člověk vezme, že jediný pořádný zdroj komerčního signálu je v podstatě jen Netlix a nově Apple TV, kde datový tok je až 40 ...

Ach jo ... :-)) to rozhodování ...

Spíše večer
Úhel téměr rovně - max 2-4 stupne nakloněná kvůli rozměrům.

KD75XG8096 je ale je 50hz ne?

Zatím vede Samsung.
curtisx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 12. 2019 21:20

a 50hz vadí?
Nové modely na začátku jejich produktového života kupuje jen blázen a nebo boháč. Jsou drahé jen kvůli tomu, že jsou nové

-- 8. 12. 2019 21:24 --

Panasonic má hdr10+ i DV a má VA panel v 75" ..akorát se dost leskne.
Pokud nestahuješ filmy, tak to taky může bejt fajn volba

-- 8. 12. 2019 21:26 --

50hz nevadí ...stejně většina lidí vypne ty barbarské dopočty typu AutoMotionPlus, TruMotion apod. ;) ...pak můžeš napsat, jak sis nastavil ty pochyb: jestli jako telenovelář nebo jako filmovej puritán :)
Film je totiž 24hz ...kdo ho chce změnit tak, aby vypadal živě jako divadelní inscenace, tak nechť ty dopočty zapne

-- 8. 12. 2019 21:35 --

Pokud filmy stahuješ, tak nechoď do ničeho jinýho než do Androidu
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod curtisx 8. 12. 2019 22:37

Filmy nestahuju. Mam jen fyzickou Apple TV a na nejvic asi jedu Netlix, Hbo Go, fyzicky prijimac na Skylink, O2 TV a pak vecer se stejne divam nekdy i se sluchatky tak vyslovene zvuk resit nemusim spis jen ten obraz.

Sem nerozhodny mezi temito dvema televizory.
Ale co ctu uz Samsung -LG 2:0
curtisx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 12. 2019 23:51

Pokud nestahuješ, tak ten Samsung bude fajn
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Renoi 9. 12. 2019 00:08

Mám Samsung 75NU8002, což je podobná TV jako Q60. Je to dobrá TV, šel bych do ní znovu, kdybych nechtěl upgrade na OLED. Kupoval jsem jí, když byla za 32 tis. Za tu cenu lepší volba nebyla a kdo ví kdy bude ....
Renoi
Junior

Odeslat příspěvekod curtisx 9. 12. 2019 00:14

Díky!

Jen čistě ze zvědavosti napadla by tě úplně jiná TV 100 hercová se všemi věci kolem jako mají tyhle dvě?

Fakt jsem poctivě vyhledával a jiné jsem prostě
nenašel do 45 tacu.

Navíc Tizen teďka dostává ještě podporu O2TV. Takže ještě ušetřím za settopbox.

Já se moc v těchhle těch panelech neorientuju QLED, OLED LG má myslím jen LCD.

Každopádně pokud si udělám takový balíček se vším všudy tak opravdu mi ten Samsung vychází poměr cena výkon v této kategorii jako dobrá TV minimálně na 10 let.
curtisx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 9. 12. 2019 00:33

na androidu o2 rozjedeš taky - neoficiálně.
Proč 100hz? K čemu?
Nepíšeš jediný materiál, kde by se dalo plně využít, pokud nejsi fanoušek umělého dopočtu, aby film byl jako inscenace divadelní :)

-- 9. 12. 2019 00:38 --

Máš snad 100hz signál, že na té 100hz tv tak trváš?
Jako těch 40k+ , tak tam už budou 100hz automaticky, ale rozhodně to není nějak nutný...i když nestahuješ, tak si třeba z uložta :) stáhni záznam sportu nebo film a běž si do prodejny vyzkoušet, jak se chová 100hz s dopočtem a bez dopočtu (kdy je na úrovni 50hz .. zjednodušeně napsáno)... pokud nejsi fanda motionflowů, automotionplusů,perfectmotionů a podobných telenovelností, tak můžeš ušetřit celkem značný prachy a ve finále mít i tak slušnou telku.

Na 10 let ani nemysli, to je nesmysl. 2 roky a cokoliv navíc je bonus.

-- 9. 12. 2019 00:41 --

NanoCell je taky QLED, jen tomu tak neříkají, ale je to IPS, kde to v podstatě moc smysl nedává, protože ta kvalita je tam dost limitována tím limitem IPS technologie. Hlavní benefit je to, že se to akorát nehorší moc s bočním pohledem.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2019 06:15

curtisx valná většina lidí si zapne kde co a část z nich si všimne telenovelového jevu. Jakmile ho vypne, nevyhovuje jim příliš klokotaní pohybu, takže začnou hledat optimální nastavení.

100 Hz televizor má co nabídnout každému. Nejlepší je si to porovnat na vlastní oči, v prodejně, s ovladači v ruce.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod curtisx 9. 12. 2019 08:00

Tak ono i teď ovládám televizi z 90% z mobilu protože mám Apple TV. Normální ovladač ani nevím co je.

100hz bych asi zvolil kvůli tomu co popisujete.

Každopádně zatím opravdu vyhrává Samsung, spíš jsem tady zasel téma kvůli tomu abych něco nepřehlédl, nebo aby mi neukázaly v prodeji nějakej super předváděcí model a já si pak koupím nějaký “komerční” ono mě to nebude fungovat.

Viděl jsem naživo obě dvě.
curtisx
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků