HiSense H65U8B vs Philips 65PUS7304 vs LG 65SM8200

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod robicek77 10. 12. 2019 18:38

no pokud chces VA panel, tak je tu jeste 70PUS7304....... sice o malo dražší, ale na Alze k tomu nyní dostaneš XBOX zdarma...
robicek77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 10. 12. 2019 19:45

Nevím, nevím jestli ta 70" je na 100% VA, nikde to není k dohledání a spíše je to sázka do loterie co tam dají.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod robicek77 10. 12. 2019 20:51

pro Philips PUS7304 platí, že 50", 58" a 70" jsou na 100% pouze PVA, ostatní velikosti jsou IPS - zdroj diskusní fora, např. https://www.avforums.com/threads/philip ... es.2233157
robicek77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 12. 2019 22:05

GaryOldman píše:65XF9005 se cenou přes 30tis. je už mimo můj rozpočet.

S TCL po přečtení vedlejšího vlákna nechci riskovat trhání obrazu a clouding a pak telku vracet.

Takže jsem zase na začátku výběru. Ach jo. Telka 65" do 25tisíc s fajn obrazem a širokou podporou formátů zdá se neexistuje. :-(



Aha :))). Tak hlavně, že do původního výběru zahrnuješ 2 IPS modely, které na tom jistojistě budou lépe

-- 10. 12. 2019 22:07 --

70" jsou vždycky VA, nehledě na značku
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 12. 2019 23:26

A trhání obrazu u filmů jr normální ... Plynulý to mají rádi telenovelisti ;)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 12. 2019 06:05

Trhání u filmů je normální pro puritány a možná filmaře. Obyčejný člověk dá přednost přirozené plynulosti. Mimochodem... klokotání jde nastavit více-méně vždy.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 11. 12. 2019 07:44

U TCL bych se hlavně zajímal např. o záruční servis, protože to jsem se třeba já nedopátral. U Hisense se jezdí k zákazníkovi od větší uhlopříčky. Případně je tam zákaznická linka, kde s vámi rovnou sepíšou reklamaci a přidělí na servis.

Níže info ze stránek Alzy:

Dobrý den,
zajímalo by mne, kdo (jaká firma) zajišťuje záruční a pozáruční servis TCL televizí a zda je tento prováděn přímo v domácnosti, aniž bych musel TV někam vozit, stejně jako to má třeba LG nebo jiní výrobci? Děkuji
Dagmar Vilímková,
13. 03. 2018,
2 odpovědi
Odpovědět

Dobrý den, děkuji za Vaši otázku,
bohužel tato služba není dostupná. Využijte našeho reklamačního oddělení.
Michal Braný, Alza Expert,
26. 03. 2018
Odpovědět

Děkuji za váš dotaz. Pokud není servis zde: https://www.alza.cz/service.asp#G tak produkt vraťte k nám a bude se to přešit jako reklamace.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GaryOldman 11. 12. 2019 21:09

Tak jsem doma chvilku chodil s metrem a říkám si že by mi možná stačila i 55", tím pádem by se mi do rozpočtu krásně vešla Sony 55XF9005. Na to CT:D pro děti asi ideální rozměr. Na filmy ze 3 až 3.5m už to holt nebude mít takové koule, ale aspoň mě z toho nebudou bolet oči, jako když si člověk sedne v kině do první řady.

Ještě teda váhám i nad tou H65U8B. Ale zas to není Android TV tak nevím co všechno mi přehraje z HDD...

Je to těžký dilema, vzít větší telku ale pravděpodobně s horším obrazem než má ta Sony... ?

55XF9005 můžu mít za 20tisíc, kdežto H65U8B je za 26tisíc, takže i cena hraje pro Sony.
GaryOldman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 11. 12. 2019 23:01

GaryOldman píše:
indeshit píše:Pokud VA a 65" , tak TCL 65EP680.

Je to stejná telka jak R625 na rtings?
Pokud ano tak obrazově je to asi srovnatelné s tím Samsungem, i když u TCL bych měl obavu že kus od kus může kvalita obrazu kolísat víc než u toho Samsugnu.

indeshit píše:Samsung nepřehraje skoro nic z HDD bohužel.

Ten DivX a Xvid zamrzí ale zase většina nových filmů je ke stažení v H.264/H.265 a s DD5.1 a to snad ten Samsung přehraje, ne?

S nekteryma x264 ma problem, konkretne zachytnute z apple, jinak vlastne ok.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 12. 2019 00:39

Obyčejný člověk narozen v 80's nebo 90's nebo starší ročník většinou plivne do ksichtu těch telenovelamakerům. Každý ale podle svýho gusta. Nicméně já to už roky říkám a furt říkám. Kdo nectí 24p, tak je filmovej barbar a je telenovelista.
Dřív dopočty neexistovaly a taky jsme na filmy koukali. Komu se to nelíbí, až si políbí... dell notebook, kde třeba 60fps vykouzlí z filmu ;)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 12. 12. 2019 09:13

Bohužel 65" uhlopříčky jsou poměrně cena/výkon naprosto o ničem.....je tam většinou dost velký příplatek za palec.

Takže nakonec skončíš jako já u toho, že buď zvolíš telku s horšími parametry ale 65" a riskuješ, že zblízka to bude o ničem a nebo zvolíš kvalitní 55", ale na 4 m budeš prostě koukat na menší obraz. Telku to splní bez problému, ale zda je to adekvátní ke vzdálenosti, to už je jiná.

Já mám 37" a i přechod na 55" bude rana, ale je jasné, že větší vzdálenost už je i to malé. Ale příplatek je prostě velký, to prostě platí. Čest výjimkám...
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 12. 2019 18:28

indeshit píše:Obyčejný člověk narozen v 80's nebo 90's nebo starší ročník většinou plivne do ksichtu těch telenovelamakerům. Každý ale podle svýho gusta. Nicméně já to už roky říkám a furt říkám. Kdo nectí 24p, tak je filmovej barbar a je telenovelista.
Dřív dopočty neexistovaly a taky jsme na filmy koukali. Komu se to nelíbí, až si políbí... dell notebook, kde třeba 60fps vykouzlí z filmu ;)

Řekl bych, že psát podobné příspěvky s tónem a jakousi formou posměchu a protlačování své pravdy, nepatří mezi důstojné a objektivní.

Skutečný radikální filmový puritán není 1 ze 100, ani 1 z 1000, ale tak 1 ze 10 000 (a to možná ani to ne). Samozřejmě ve Tvém okolí je to každý druhý. Že jsi svému okolí svérázným způsobem vysvětlil, jak všem stačí 50Hz technologie a jak moc jsou hlupáci, když si zapnou dopočty, je samozřejmě Tvoje osobní vizitka a záležitost mezi Tebou a Tvými klienty. Televizor v běžných rodinách často neslouží pouze k přehrávání filmů 24p, ale využívají se podstatně šířeji. Nicméně se snažíš naznačit, jak 100Hz technologie zabíjí skutečný filmový zážitek, všem stačí 50 Hz, protože.

Ne, není to tak. Kdo nemá na 100 Hz techniku, tak mu samozřejmě poslouží i telka se sníženou frekvencí. Jen prostě nebude mít takové možnosti, na to navazující výbavu, jako když koupí onen Tebou kritizovaný televizor. Ano, hlavně se Tvé rady týkají dopočtů a „nutnosti“ je vypnout. Je to vlastně povinnost, protože indeshitovi to takto vyhovuje, indeshit ví, co je nejlepší a indeshit na to má i článek, který mu to potvrdil. Bohužel - ne. Takto to v lidském světě a rase prostě nefunguje. Zatímco jedni hledají dokonalost v precizním nastavení barev a druzí o něm mluví, rozdíl mezi nimi je zcela dramatický. Ten druhý okruh diváků totiž neocení kalibraci, ale zničí obrazovou krásu některým z omalovánkových profilů. Nikoho však nelze dehonestovat za to, že si nastaví svůj televizor pro své oči. To stejné platí pro dopočty.

Kdo si odzkouší rozdíl v jednotlivých nuancích u kvalitního televizoru, asi nebude chtít nechat cokoliv klokotat, z druhé strany ani plynout jako máslíčko. Najde si přesně tu míru pohybové ostrosti a plynulosti, která mu vyhoví. Je to jen o tom, lidem věci vysvětlit a ukázat. Ne stylem prodavače - vnutit a zakázat.

Svoboda, drahý indeshite, svoboda.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bloke 12. 12. 2019 19:26

Pořídil jsem si 70pus7304 a obraz je opravdu super. Podsvícení má opravdu rovnoměrné díky direct led technologii.
Má VA panel , takže černá je hodně černá. Celkově jsem velmi mile překvapený v porovnání s tím, co jsem na diskusních fórech četl o typu pus7304. Je pravda ,že jsem v prodejně viděl běžet 55pus7304 a ta mi vůbec nenadchla v porovnání s ostatními TV ( LG, Samsung, sony) v podobné cenové kategorii. Nespíš je to tím, že 55" má IPS panel, nebo měli špatně nastavenou obrazovkou.
Bloke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 12. 2019 20:46

Byl jsem vožralej, ale nebuď tak zatraceně korektní. Nechápete nadsázku snad?!
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 15. 12. 2019 20:51

indeshite to bylo na mě? Netuším, kdy jsi střízliv a kdy ne. Netuším, kdy píšeš vážně, a kdy s nadsázkou. Ono to někdy vypadá jako souvislý tlak... tak, jako tak. Ale respektuji Tvůj názor, byť se mně nelíbí a nedomnívám se, že je vždy v souladu s potřebami kupujícího.

Někteří mně píšou, že nejsem korektní, Ty, že jsem zatraceně korektní. Světlo asi dopadá z jiného úhlu a tak pro každého vypadám odlišně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků