Panasonic 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lithrai 7. 12. 2019 20:15

Mám problémy s obrazovými profilmi u modelu GZ1500. Keď si pustím nejaký film s HDR, tak je tam nastavený obrazový profil Normal ako predvolený. Z nejakého neznámeho dôvodu je tam zapnutý aj Game Mode a preto sa nedá nastavovať IFC. Keď si to nastavím podľa seba a vypnem ten film, potom ho znovu pustím, tak ten profil Normal je zase v tom predvolenom režime. Nechápem, prečo si to nepamätá to moje nastavenie.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 12. 2019 21:21

Z čeho si ten film s HDR pouštíš? Přes HDMI? Co je to za zařízení? TV zřejmě toto detekuje z nějakého důvodu jako herní zařízení/PC, a proto přidává herní mód. Tedy alespoň z rychlého načtení Tebou sepsaného, mně to tak přijde.

Nemám teď Panasonic k dispozici. Nepřiřazují se tam náhodou k HDMI vstupům příslušné typy zařízení? Pokud ano, změň PC/herní konzole na BD přehrávač. Zkus změnit typ obsahu pro HDMI.

Zkoušel jsi jiný vstup? Zkoušel jsi HDR video spouštět z jiného zdroje?

Jestli se pletu a nic nezabírá, tak bych zkusil reset. Nicméně se trochu domnívám, že chyba bude jinde. Když tak zkus napsat více informací. Třeba někdo bude vědět, nebo si vzpomenu já.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 7. 12. 2019 21:57

Film išiel z PC cez HDMI. Prečo si to ale nepamätá to moje nastavenie?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2019 16:57

Pak je - teoreticky - detekce správná. Netuším, jaké máš nastavení GK v PC atp. Tudíž nevím, zda někde něco neovlivňuje detekci v televizoru. Zkoušel jsi/lze udělat něco z mnou napsaného?

Vyzkoušel bych připojit jiné zařízení přes HDMI a odzkoušel, zda tam si bude nastavení televizor pamatovat.U tunerů si profily a nastavení telka pamatuje?

V nejhorším kontaktuj technickou linku podpory výrobce a zeptej se. Samozřejmě se následně poděl o informace/řešení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 11. 12. 2019 21:54

MgX píše:Nemám teď Panasonic k dispozici. Nepřiřazují se tam náhodou k HDMI vstupům příslušné typy zařízení? Pokud ano, změň PC/herní konzole na BD přehrávač. Zkus změnit typ obsahu pro HDMI.

Našiel som v menu položku HDMI Content Type, ktorá je vo východzom stave na [Auto]. To som zmenil na [Off]. Sú ta možnosti [Auto], [Photo], [Graphics] a [Off], s tým, že [Auto] sa dá ešte nastaviť na [Photo], [Graphics], [Game], [Cinema]. Zatiaľ to sledujem na nastavení [Off] a Game Mode sa mi nezapína.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 13. 12. 2019 00:45

Alza už má v nabídce Panasonic GX600. Jak je vidět na manuálu, o tento model se stejně jako o GX550 postaral Vestel. Nicméně zde už je využit nový obrazový engine, který u Toshiby nazývá Vestel jako Tru. Podle toho se pak jmenují nastavení Tru Dimming, Tru Motion apod. V případě Panasonicu je slovo Tru nahrazeno výrazem Vivid.
V nabídce se rovněž vyskytuje i Panasonic G310E, který má na starosti TP Vision (výrobce evropských modelů TV Philips), jak udává hristoslav a jak lze ověřit i pohledem na manuál.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PNP-NPN 19. 12. 2019 18:29

V pondelok som sa stal majitelom nového 65GZ2000.Po počiatočnom nastavení som odskúšal Bluray Avatar a Interstellar-úžasný obraz.Potom som odskúšal Apple Tv 4K Bohemian rapsody a nakoniec niekolko 4k videí z Youtube.Všetko úžasný obraz a z Applu aj velmi dobrý Dolby Atmos.Obraz zo Skylinku cez 4k satelit tiež nikoho neurazí .Čo je potešitelné po dvojhodinovom futbale Monterey-Liverpool ŽIADNA retencia!!Televizor má celkom svižné (a velmi rozsiahle)a intuitívne menu.Zatial naprosté nadšenie a spokojnost.P.S.Výmena za Pioneer Kuro.
PNP-NPN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 12. 2019 19:17

Máš, dá se říci, obrazově to nejlepší, co dnes lze sehnat. Ať slouží!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 12. 2019 13:43

Tak jsem si nadělil také tu samou,obraz fakt dobrej. Jen mi dalo trochu zabrat zorganizování kanálů,než jsem si to přečísloval dle svého,taky to mohli inženýři lépe vymyslet.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2019 13:48

Máš satelit? Tam funguje FastScan. Já si nakonec zvykl na jejich pořadí a mám klid. Nebaví mě to pořád štelovat a přehazovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 12. 2019 13:59

Jo,mám Skylink,ale na starej Pana plazmě,se mi to krásně řadilo od jedničky a mohl jsem si v oblíbených přehazovat programy ,jak jsem chtěl a po uložení byly pěkně od jedničky až do někam. Tady jsem dnes přišel na to ,že to lze řešit výměnou čísla programu,prostě mohu každému programu přidělit číslo a pak se to také seřadí,jen trochu nekomfortní,řekl bych.

Jo,a je to celkem kráva,musel jsem vyhodit centr repro,přeprogramoval jsem receiver a serru na něj,samotná telka má super zvuk na normální koukání a na muziku je to jedno ,tam jedu přes bedny.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2019 14:10

U některých TV, když využiješ FastScan pro Skylink, tak už stanice neseřadíš. Musíš je třeba naházet do listu oblíbených, nebo naladit běžnou automatikou - pak to jde.

Jak jsem psal. Prostě využívám FS, nechám pořadí přesně tak, jak je v jejich listu a hotovo. Nejdříve jsem si taky nemohl zvyknout, ale nakonec... po celé řadě změn v nabídce a neustálém znovuřazení - jsem podlehl. A nyní jsem spokojen... tedy když má TV FS :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PNP-NPN 20. 12. 2019 18:21

Ja požívam VU+Uno 4k SE.Satelit v TV považujem za núdzový (jak ovládaním tak ponukou služieb)
PNP-NPN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2019 18:30

Mně satelit v TV s FastScanem plně dostačuje. Nicméně chápu, že když je někdo lovec stanic, potřebuje víc.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tiberi 22. 12. 2019 20:44

ví někdo jak jsou na tom letošní modely ohledně blikání obrazovky -PWM frequency u řady gx800?
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků