TV 55-65" do +- 26000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 12. 2019 14:53

nixon :. Zapni režim okamžitého spuštění (menu, napájení, okamžité spuštění), pak to bootuje asi 3s

Prohlížeč je T-Browser, ale můžeš nahrát i ostatní z obchodu play, případně třeba Chrome si v mobilu přes APK Extractor vytvořit soubor .apk a sideloadnout ho tam přes file managera a pak spouštět přes Sideload Launcher.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 14. 12. 2019 22:42

Kdybys mel provnat vsechny tri tv co mas/mel jsi tak ktera by si vzhledem ke sve cene nejlepe poradila se sporty typu hokej/zimni sporty, pak trochu fotbal?
Diky
indeshit píše:EC78 je taky edge. Homogenitu má ale parádní.
To, jestli se vyplatí, těžko říci.
Já jsem šel do 65EP660 díky fantastické ceně.
Taktéž jsem před nedávnem šel do 65OLED873 díky fantastické ceně (stála mě 24něco ...30k vč daně a dal jsem si to na firmu).
Dnes ale 65" OLED za 30k neseženu. V moment, kdybych měl před sebou 65EC780 a pak 65OLED873 za 30k, tak bych znova šel do OLED, ale takle by to šlo šponovat vždycky.
Osobně si myslím, že v ceně do 25k se nic lepšího (odpovídající mým požadavků) než 65EC780 sehnat nedá a do 15k 65EP660 zrovna tak. Těch 10k já osobně dávat nechtěl.
Jsem maximálně spokojen s 65EP660.

EC780 má 2 ovladače, jeden je na BT na hlas. Má i mic v sobě přímo, takže řekneš "ok, google", mělo by fungovat snad za tejden, za 2. EC78 má o něco větší "koule". Má tenčí rámeček - je to designovka. Má lepší zvuk. Má všechny HDR podpory. ...
Mám momentálně 65EP660 i 65OLED873 doma současně.
Měl jsem 55XE9005.
Spokojenej jsem byl se všema.
Sony měla top šajn, ale zase clouding byl patrnější. EP660 nemá takový šajn, ale clouding tam není žádný. OLED - měl jsem štěstí na dobrej kus ... co jsem viděl oledy v okolí, tak všude banding.
Všecko má svý, klasika, ale tomu TCL 65" za 15 litrů snad nelze co vytknout. Je to fakt až hříšně cenově dostupný.
Tím nechci odrazovat od EC780, která je bez debat lepší, ale jako vlastník topů jsem totálně spokojen s neTOPem a to se považuju za celkem náročného :)
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 12. 2019 23:27

to je těžký, protože 55XE9005 jsem kupoval za 14,5k a 65OLED873 za 30k :)

Byla to ale ta LCD Sony, protože OLED je u těch zimních sportů takový méně výrazný při aplikaci ABL. Je tam prostě jasový omezovač. Sníh nemá tolik bílej šajn. Líbilo se mi to víc na tom LCD. Sleduju primárně NBA, tam je to celkem podobný, možná je tam hodně (napíšu to politicky korektně, i když jsem vlastně stejný název jako nová pecka od Řezníka - https://www.youtube.com/watch?v=kAX_EDpEeLM ) Afro-Američanů, takže tam možná o něco více ten OLED vynikne :)

To samý některý "bílý" filmy taky vynikly více na tom LCD.
Jinak většina filmů je pochopitelně lepší na tom OLEDu. Tím nemyslím filmy "černé" (ten název "bílé" jsem nemyslel tak, že by to byly filmy o Europoidech jako o rase, ale jako filmy s horskou tématikou nebo takové, kde je hodně bílé barvy :) ) jako jsou například High School High, Boyz n tha hood, Belly, New Jersey Drive,.... ale filmy obecně :)

U toho fotbalu to nebude tak žhavý s tou bílou, tam bych asi volil něco jako XG9505, případně už něco z OLEDů, když už se tedy dotýkáme té vyšší třídy obecně. Pokud jde o cena/výkon, volil bych EP680. Jinak ani ta EP660 není urážlivá, ale ty top modely jsou na tom lépe, to bez diskuze (ale taky jsou více než 2x dražší)

Chválím všechny z nich, když se to tak vezme.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NIXON 15. 12. 2019 01:22

CT ve HD je luxus, ale z ostatního je to hnus. Nevím zda by to měl upscaling nějak lépe vylepšovat nebo tak bude na ostatních konkurečních TV stejně hnusné?

Chromecast Youtube ( mobile -> TV) funguje bez chyby, ale čemu nerozumím, tak Google Fotky, když zrcadlím, tak je mizerná kvalita. Mobil je P30 Pro foto 10 Mbpix (4k), takže by to nemělo nic dopočítávat a rozmazávat :(
->co s tím?

Co mě zklamalo, tak je hlasové vyhledávání, kde je aktivace pomalá, ale hlavně vyhledává pouze v programu nebo youtube.

-> Chtěl bych hlasové vyhledávání ve webovém prohlížeči.

Celkově je Menu i ovladač u TCL zmatený.

Lze udělat z mobilu myš a případně klávesnici na web v TV?

Doporučili by jste mi aplikace do TV, které používáte?
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 12. 2019 09:07

SD je hnus všude. Většinou u mnoha značek pomůže nastavení nižší ostrosti, případně v kombinaci s movie, film, kino módem.

Google fotky netušim.

Hlasový na web? Možná zkusim časem. Webový prohlížeč jsem na TV snad ještě nepoužil na žádné značce :)

Klávesnice, airmouse s klávesnicí, případně mobil (aplikace t-cast) by mělo vše šlapat.



Používám KODI, libovolného file managera, Sideload Launcher (pro spouštění aplikací, které si tam mrsknu jinou metodou než přes Obchod Play), takže třeba Skylink Live, O2, Prima Play - to jsem jen tak zkoušel. Vlastně používám jen KODI a doplněk SC.
Na TV vysílání běžně moc nekoukáme, maximálně Déčko, případně občas ČT1

Kanály můžeš i přejmenovat. Když třeba TV Barrandov přejmenuješ na "na který koukají jen vocasové" a pak při hlasovém ovládání řekneš "kanál, na který koukají jen vocasové", tak ti to přepne na TV Barrandov. Můžeš zkusit.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NIXON 19. 12. 2019 20:40

T-cast jsem zkoušel. Docela obstojný, ale z mobilu to myš ani klávesnici neudělá.

Lze pro mirroring a další funkce co umí T-Cast použít jinou aplikaci než T-Cast? (obávám se že ne)
Zklamal mě sluchátkový výstup. Chtěl jsem zapojit Sony MDR-RF865RK a po zapojení se z TV utne zvuk... Takže pro používání sluchátek bych musel vždy lézt za TV a zapojovat.
-> To lze vyřešit koupí bluetooth sluchátky.

V případě, že bych sluchátka napojil na redukci AV ( červená, žlutá, bílá), tak ze sluchátek nejde žádný zvuk.
-> TV má jen AV vstup a nikoliv výstup.

Když připojím bluetooth sluchátka, tak se z TV vypne zvuk což je škoda. Používali jsme to doma tak, že jsme hluchýmu dali sluchátka a TV pro ostatní mohla mít tišší hlasitost.

Co je nešikovné, tak je TV program a práce s programy.
Napřed to vypadalo sympaticky, kdy bude stačit programy vložit do oblíbených, ale má to háček. TV program zobrazuje stejně všechny programy
-> Takže musíte všech +- 200 programů, skrýt a to jeden po druhém...
(stejně je 95% programů zamčená).

Hlasitost reproduktorů máme nejméně kolem 45-50. Takže je to taková zvláštní stupnice.
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků