Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gifter 14. 12. 2019 13:09

Jak se věci mají, se můžes dočíst třeba tady:
https://community.sony.co.uk/t5/android ... -p/2688894
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2019 15:07

Ač je to bolestivé, z druhé strany, pokud se TV nyní koupí za velmi přijatelnou cenu a zůstane plně funkční ve všech základních funkcích, lze prostředí alternovat externí krabičkou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecino 14. 12. 2019 16:43

Já jsem ty fóra na Sony comunity tak nějak procházel a pokud jsem to pobral správně, tak to není nevole Sony, ale spíš je problém s podporou těch starších čipů v Kernelu. Je jim to prostě neběhá tak hladce jako v 8.0.

Myslíte si, že je 9005 stále lepší volba než třeba XG85 (IPS) či XG95, které 9.0 dostanou?

Dík
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gifter 14. 12. 2019 18:28

A čí je chyba, že v TV i v roce 2019 je prehistorický čip, který nebyl podporován už před lety? Samozřejmě výrobce a to je SONY!
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 14. 12. 2019 18:36

Můžete mi někdo jen vysvětlit tu obecný hon na novější verze? Ve většině případů je zmena pro nás uživatele jen lehce kosmetická a spíše přinese počáteční problémy.. Pokud sony nechá 9005 na oreu, ale bude ho stále vylepšovat, tak v čem je problém? To je tak důležitá ta cislovka, nebo jde o nové ikonky?I když si vezmu 7 vs 8 android. Tak 8 má výhody hlavně v jednoduší domácí ploše, jinak nepřináší nic, kromě dalších omezení typu zákazu překravaní. Pokud nejsou chyby v rámci jedné verze neopravitelné, tak v tom opravdu nevidím problém.. 9tku jsem dlouho netestoval, ale výrazně rychleji bootuje jinak je snad totožná pro nás uživatele. Po vánocích udělám rychlý report 7cku mám ještě v živé paměti z 755c a A8 A9 budu mít doma vedle sebe..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 14. 12. 2019 18:52

Jo souhlas s tím co píšeš. Není to honba za nejposlednější verzí Androidu. Jde spíš o přístup výrobce jako takový, ale chápu že to je neživí.

Co je nového v Pie:
https://www.sony.cz/electronics/support ... s/00231372
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 14. 12. 2019 20:42

Nové verze nejsou důležité primárně kvůli aktualizovanému prostředí, ale kvůli přidaným/aktualizovaným API, která používají vývojáři aplikací. Jejich absence na starších verzích ztěžuje vývoj, takže se mohou rozhodnout, že jejich apka půjde instalovat jen na novější Android.
Podobně to pak vypadá i u jiných výrobců - Skylink Live TV podporuje jenom myHomeScreen 4.0, takže majitelé modelů Panasonic z roku 2018 a starších utřou, anžto nikdy aktualizaci na novější systém nedostanou.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 14. 12. 2019 21:18

TV beru primárně jako zobrazovalo. Když nabudu dojmu, že jde systém do kopru, tak za 2 tis se dá sehnat droidí krabice 4/64 GB s aktuální verzí systému. Ale je jasné, že to může odradit od další koupě Sony TV v budoucnu.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 14. 12. 2019 22:38

A koho místo toho? Z výrobců bez Androidu neaktualizuje nikdo.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gifter 15. 12. 2019 11:32

Novější verzi chci jen proto, aby mi zařízení s Androidem vůbec fungovalo. Jestli máš v roce 2019 Android 8 nebo 9 je úplně jedno, ale v roce 2021 si dovolím tvrdit, že ti Android 8 už bude k ničemu. Jakmile se autor nějaké aplikace rozhodne přestat podporovat starší verze, jsi v háji. Změna ikonek nebo přidání smilíků mě vůbec nezajímá.

Pár příkladů:

LG GT540 skončilo oficiálně na Androidu 2.1. Díky komunitě jsem tam měl verzi 2.3.7, se kterou ten telefon neměl absolutně žádný problém a prodloužil jsme mu život o několik let.

Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 z roku 2011 skončil na Androidu 4.0.4. Na této verzi je v dnešní době absolutně nepoužitelný. Opět ho zachránila komunita a loni jsem tam dal Android 7. Není to tak svižné a je poznat, že HW úplně nestíhá, ale pořád se dá používat. Bez tohoto bych ho musel vyhodit, protože se nenačetl ani seznam.cz, kvůli problémům s certifikáty.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 12. 2019 12:32

Máš pravdu. Oni prostě neřeší tu složitější cestu napasování nového softwaru na původní, byť stále dostačující HW. Pro výrobce se jedná o zbytečné starosti a ztrátu času. Mají dost problémů s laděním nových zařízení, natožpak aby ladili stará.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 15. 12. 2019 13:42

Gifter ale prosím tě, mám doma nexus s A6 a funguje vše jak po másle.Dokonce i mamce na starém tabletu s A4 (vlastně asi na stejném jak ty) jsem rozjel úplně všechno, ale je to už rok zpět. Ty základní appky typu youtube, spotify atd budou mít maximální podporu a nějaký balast stejně v telce nemá co dělat. Kodi můžeš mít i dva roky staré a většinou není problém.. Sony si ale krapet zadělavá na problémy, v dostupných verzích dává jen IPS a to je downgrade jako blázen, to si snad žádný fajnsmekr do filmu nekoupí i kdyby tam byl snapdragon 855, to fakt nevím na koho tento segment míří.. Hospody, nesymetricke domácnosti? To je docela blbost při nastavených cenách. To už si mužu koupit tcl za půlku a bude mít s va lepší obraz, než tyhle předražené sony s ips.. Dokoupit box jde vždycky, obraz už ničím nevylepsis a sony bylo vždy hlavně o obrazu, stejně jako Panasonic..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gifter 15. 12. 2019 21:48

Já za své peníze očekávám kvalitu a odpovídající podporu nejméně po dobu zákonné záruční doby, což jsou 2 roky. Pokud si můžeš dovolit vyhodit 25000 Kč za výrobek, který má v podstatě v den prodeje ukončenou podporu (pro pořádek to není úplně případ verze XF90), tak ti to přeji, ale já si to dovolit nemůžu. Novou TV s Androidem jsem koupil taky z důvodu, abych se zbavil všech krabic kolem. To jsem si pak mohl koupit obyčejný Samsung s Tizenem. Jediné s čím rozhodně souhlasím je kvalita obrazu. Až mně dá někdo takový panel za poloviční cenu, tak si k tomu rád koupím PC.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 15. 12. 2019 22:07

Jakékoliv va bude obrazove lepší než ips,takze klidně tcl ep660 :) Mimochodem sony někde psalo, že končí s podporou? To ze nebude nové čiselko u verze androidu neznamená konec podpory. Že ty jsis koupil sony ips? :D u televize je pro mě důležitý hlavne obraz, všechno ostatní jde řešit externě, ale problém ips už ničím nevyřešíš, to je prostě skok zpět, ale oku to tak nevadí, když není zvyklé na relativně pěknou černou.. Já jsem pro zajímavost při výběru v obchodech taky zařadil ipska a to mě jako člověka zvykleho 5 let na VA rychle přešlo, to je vyloženě hnus,to už bych si asi nezvykl a to více se mi líbí oledy..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Romolus66 17. 12. 2019 14:44

Romolus66 píše:Po instalaci v 6.6510 firmware se naše 55XF9005, (na rozdíl od minulé 6.5830, kde jsem neshledal problém), se TV dosti poškodila. :-\ Veškerý text OSD je zašedlý v četně náhledů YouTube. Stejně tak informace o programech. To při všech obrazových režimech. To bych ještě přežil. Že ale začalo zamrzat přepínání TV kanálů (mám kabelovku UPC) nebo po pokusu vrátit se z YT do TV vysílání televize úplně zamrzne a pomůže jen restart dlouhým držením hlavního vypínače na zádech televize. I to trvá neúměrně dlouho. Po tomto restartu se v HOME nabídce objeví informační pruh, který byl předtím v menu zakázán. Jsem silně rozladěný, protože jsem si tím TV, která běžela před tímto update bez chyby, totálně rozhodil. Při tempu, při kterém firma Sony produkuje opravy to vypadá na dlouho měsíční noční můru. Bohužel jsem nikde nenašel ke tažení předchozí verzi update již zmíněného 6.5830, který by se dal do TV zpětně nainstalovat. Popravdě ani nevím, zda je to vůbec možné. Nerad bych si TV zničil úplně! :grr:


Tak jsem tu cca po půl roce. Problém konečně vyřešem firmwarem v6.6545, který vyšel 27.11. 2019. Od jeho nainstalování všechny problémy odezněly a TV dělá konečně vše jak má. Pořád jsem věřil, že servis není to správné řešení. Sice jsem se půl roku trápil se zamrzáním, neustálými tvrdými restarty, ale teď už konečně... Konec dobrý všechno dobré. :)
Romolus66
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků