Hi res prehrávač do 400 eur

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod inkvizition 29. 10. 2019 14:27

No první dny mne trápila baterie, z nějakého důvodu se bez použití sama vycucala, byl to nějaký bug v google play services, update to vyřešil (viz můj předchozí komentář o posledním nabití). Od té doby už nemám co vytknout.
Google play store přímo v přehrávači, podpora streamovacích služeb, přes 1000mW výkon taky nenabídne kde co. Za ty peníze je to perfektní stroj. Trochu naštve vyhození 2,5mm jacku, ale pořídil jsem k tomu nový kabel a jede se dál.
Zvuku nemám co vytknout, používal jsem jen balanced a tam jsou úžasný detaily i síla. Abych byl fér, některým uživatelům vadilo, že přehrávač nemá systémový equalizer, to co se tam dá nastavit platí jen pro nativní přehrávač, streamovací služby už to neovlivňuje. Prý se to dá vyřešit nějakou appkou třetí strany, ale mě zrovna zvuk sedl, takže jsem se s EQ vůbec neseznamoval.

Kdybych to měl nějak jednoduše popsat, tak je to podobné M11 Fiiu, ale v těle M9, což je hodně velký rozdíl v kapse.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 10. 2019 14:49

Já mám HiBy R3 a zvukově mu moc nemám co vytknout, trošku mě na něm vadí ovládání, ale co by člověk chtěl za ty peníze. Ale štve mě, že nemá Tidal offline. Předpokládám, že tady je to bez problémů. Zas na druhou stranu ta velikost a android...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 21. 12. 2019 17:50

Zkusím oživit vlákno. Hledám vhodnou kombinaci pro Hifiman HE-400i a Hifiman Edition S. Aktuální Fiio X5 2nd má víc než dostatečnou sílu, ale zdá se mi projevem moc světlý. Jak si s výše uvedenými sluchátky, tedy hlavně s HE-400i, poradí např. Shanling M2x, případně Hiby R3. Zvládnou je rozehrát. Vyhovoval by mi o něco teplejší projev než má Fiio X5 2nd. Díky moc za rady, nákup by byl aktuální zřejmě po svátcích.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 12. 2019 19:14

Osobně si myslím, že si s nimi HiBy R3 neporadí příliš dobře a řekl bych, že je žádný takový přenosný stroječek nevybudí tak, aby se projevila v celé své kráse. Mojo podle mě HE-400i nevybudí dostatečně. Hraje to, ale není to ono. A to je si myslím i ten důvod, proč se ti to zdá divné a světlé s X5. Plochý zvuk. Taková sluchátka prostě chtějí řádně nakrmit pořádným zesilovačem. Pak ukážou co umí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 21. 12. 2019 19:45

No začínám uvažovat nad Hiby r5. To má podle recenzí výrazně silnější výstup a doporučují ho i k náročnějším sluchátkům. V audigu ho mají nyní v akci, tak mám nad čím přemýšlet.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 12. 2019 19:52

Vřele doporučuji napřed vyzkoušet v tom Audigu. Pokud počítáš pouze s domácím poslechem, což asi ano, tak bude lepší řešení nějaká stolní mašinka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 21. 12. 2019 21:48

martas38 píše:Osobně si myslím, že si s nimi HiBy R3 neporadí příliš dobře a řekl bych, že je žádný takový přenosný stroječek nevybudí tak, aby se projevila v celé své kráse. Mojo podle mě HE-400i nevybudí dostatečně. Hraje to, ale není to ono. A to je si myslím i ten důvod, proč se ti to zdá divné a světlé s X5. Plochý zvuk. Taková sluchátka prostě chtějí řádně nakrmit pořádným zesilovačem. Pak ukážou co umí.

Mám nově k Hifiman HE400i sluchátkový zesilovač HYPA 1. Je to skvělý zesilovač s perfektní separací nástrojů a prostorem, ale je to v této kombinaci taky hodně světlý zvuk.
Chord Mojo naproti tomu vyloudí z HE400i mnohem teplejší projev, až jsem se divil, jak umí basovat, ale separace a prostor bohužel nejsou tak detailní.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 21. 12. 2019 22:36

... treba si vybrať ... separáciu, detaily, priestor a podobné "superlatívy" alebo "normálnejší" zvuk ktorý spravidla menej unavuje zmysly poslucháča a viac pri ňom vynikne aj samotná muzika ... a Chord Mojo je určite dobrý "muzikant" ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 12. 2019 07:32

Preferuji spíš muzikální a lehce temnější projev. Raději bych mobilní řešení, neposlouchám pouze na jednom stabilním místě a sluchátka budou občas cestovat. Jaký případně zvolit mobilnější zesilovač? Mojo je bohužel mimo mé finanční možnosti
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 22. 12. 2019 11:12

Myslím,ze Mojo je v Tvém cenovém limitu.
https://www.avcenter.cz/Chord-Mojo-d5872.htm
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 12. 2019 13:16

Bohužel nemám možnost dávat 10 000 Kč do samotného DAC. Za komplexní řešení ve formě jednoho DAP se silnějším výstupem bych byl ochotný o tom uvažovat, navíc část financí by zajistil prodej původního přehrávače. Vidím to na výpravu do Audiga a testování na místě a uvidím, jestli některý přehrávač dokáže moje sluchátka zvládnou výrazně lépe než stávající. Případně prosím o doporučení přenosného sluchátkového zesilovače, který by dokázal pomoct se vylepšení zvuku u HE-400i. Předpokládám, že nikoho s chord mojo v okolí Hradce Králové či Pardubic asi nenajdu ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 12. 2019 16:28

Z množství možností mě zaujal TOPPING NX4 DSD DAC/AMP. Máte s ním někdo přímou zkušenost v kombinaci s HE-400i? Podle zahraničních článků by je měl zvládnout s přehledem. Předem díky za názory.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků