Panasonic 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lithrai 7. 12. 2019 20:15

Mám problémy s obrazovými profilmi u modelu GZ1500. Keď si pustím nejaký film s HDR, tak je tam nastavený obrazový profil Normal ako predvolený. Z nejakého neznámeho dôvodu je tam zapnutý aj Game Mode a preto sa nedá nastavovať IFC. Keď si to nastavím podľa seba a vypnem ten film, potom ho znovu pustím, tak ten profil Normal je zase v tom predvolenom režime. Nechápem, prečo si to nepamätá to moje nastavenie.
Dethonray DTR1 Prelude - Linum G2 SuperBaX - Alclair RSM Quad
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 12. 2019 21:21

Z čeho si ten film s HDR pouštíš? Přes HDMI? Co je to za zařízení? TV zřejmě toto detekuje z nějakého důvodu jako herní zařízení/PC, a proto přidává herní mód. Tedy alespoň z rychlého načtení Tebou sepsaného, mně to tak přijde.

Nemám teď Panasonic k dispozici. Nepřiřazují se tam náhodou k HDMI vstupům příslušné typy zařízení? Pokud ano, změň PC/herní konzole na BD přehrávač. Zkus změnit typ obsahu pro HDMI.

Zkoušel jsi jiný vstup? Zkoušel jsi HDR video spouštět z jiného zdroje?

Jestli se pletu a nic nezabírá, tak bych zkusil reset. Nicméně se trochu domnívám, že chyba bude jinde. Když tak zkus napsat více informací. Třeba někdo bude vědět, nebo si vzpomenu já.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod lithrai 7. 12. 2019 21:57

Film išiel z PC cez HDMI. Prečo si to ale nepamätá to moje nastavenie?
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2019 16:57

Pak je - teoreticky - detekce správná. Netuším, jaké máš nastavení GK v PC atp. Tudíž nevím, zda někde něco neovlivňuje detekci v televizoru. Zkoušel jsi/lze udělat něco z mnou napsaného?

Vyzkoušel bych připojit jiné zařízení přes HDMI a odzkoušel, zda tam si bude nastavení televizor pamatovat.U tunerů si profily a nastavení telka pamatuje?

V nejhorším kontaktuj technickou linku podpory výrobce a zeptej se. Samozřejmě se následně poděl o informace/řešení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod lithrai 11. 12. 2019 21:54

MgX píše:Nemám teď Panasonic k dispozici. Nepřiřazují se tam náhodou k HDMI vstupům příslušné typy zařízení? Pokud ano, změň PC/herní konzole na BD přehrávač. Zkus změnit typ obsahu pro HDMI.

Našiel som v menu položku HDMI Content Type, ktorá je vo východzom stave na [Auto]. To som zmenil na [Off]. Sú ta možnosti [Auto], [Photo], [Graphics] a [Off], s tým, že [Auto] sa dá ešte nastaviť na [Photo], [Graphics], [Game], [Cinema]. Zatiaľ to sledujem na nastavení [Off] a Game Mode sa mi nezapína.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 13. 12. 2019 00:45

Alza už má v nabídce Panasonic GX600. Jak je vidět na manuálu, o tento model se stejně jako o GX550 postaral Vestel. Nicméně zde už je využit nový obrazový engine, který u Toshiby nazývá Vestel jako Tru. Podle toho se pak jmenují nastavení Tru Dimming, Tru Motion apod. V případě Panasonicu je slovo Tru nahrazeno výrazem Vivid.
V nabídce se rovněž vyskytuje i Panasonic G310E, který má na starosti TP Vision (výrobce evropských modelů TV Philips), jak udává hristoslav a jak lze ověřit i pohledem na manuál.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod PNP-NPN 19. 12. 2019 18:29

V pondelok som sa stal majitelom nového 65GZ2000.Po počiatočnom nastavení som odskúšal Bluray Avatar a Interstellar-úžasný obraz.Potom som odskúšal Apple Tv 4K Bohemian rapsody a nakoniec niekolko 4k videí z Youtube.Všetko úžasný obraz a z Applu aj velmi dobrý Dolby Atmos.Obraz zo Skylinku cez 4k satelit tiež nikoho neurazí .Čo je potešitelné po dvojhodinovom futbale Monterey-Liverpool ŽIADNA retencia!!Televizor má celkom svižné (a velmi rozsiahle)a intuitívne menu.Zatial naprosté nadšenie a spokojnost.P.S.Výmena za Pioneer Kuro.
PNP-NPN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 12. 2019 19:17

Máš, dá se říci, obrazově to nejlepší, co dnes lze sehnat. Ať slouží!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 12. 2019 13:43

Tak jsem si nadělil také tu samou,obraz fakt dobrej. Jen mi dalo trochu zabrat zorganizování kanálů,než jsem si to přečísloval dle svého,taky to mohli inženýři lépe vymyslet.
Carrera S, Pana GZ 2000
970ka
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2019 13:48

Máš satelit? Tam funguje FastScan. Já si nakonec zvykl na jejich pořadí a mám klid. Nebaví mě to pořád štelovat a přehazovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 12. 2019 13:59

Jo,mám Skylink,ale na starej Pana plazmě,se mi to krásně řadilo od jedničky a mohl jsem si v oblíbených přehazovat programy ,jak jsem chtěl a po uložení byly pěkně od jedničky až do někam. Tady jsem dnes přišel na to ,že to lze řešit výměnou čísla programu,prostě mohu každému programu přidělit číslo a pak se to také seřadí,jen trochu nekomfortní,řekl bych.

Jo,a je to celkem kráva,musel jsem vyhodit centr repro,přeprogramoval jsem receiver a serru na něj,samotná telka má super zvuk na normální koukání a na muziku je to jedno ,tam jedu přes bedny.
Carrera S, Pana GZ 2000
970ka
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2019 14:10

U některých TV, když využiješ FastScan pro Skylink, tak už stanice neseřadíš. Musíš je třeba naházet do listu oblíbených, nebo naladit běžnou automatikou - pak to jde.

Jak jsem psal. Prostě využívám FS, nechám pořadí přesně tak, jak je v jejich listu a hotovo. Nejdříve jsem si taky nemohl zvyknout, ale nakonec... po celé řadě změn v nabídce a neustálém znovuřazení - jsem podlehl. A nyní jsem spokojen... tedy když má TV FS :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod PNP-NPN 20. 12. 2019 18:21

Ja požívam VU+Uno 4k SE.Satelit v TV považujem za núdzový (jak ovládaním tak ponukou služieb)
PNP-NPN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2019 18:30

Mně satelit v TV s FastScanem plně dostačuje. Nicméně chápu, že když je někdo lovec stanic, potřebuje víc.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod tiberi 22. 12. 2019 20:44

ví někdo jak jsou na tom letošní modely ohledně blikání obrazovky -PWM frequency u řady gx800?
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka