Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petrE1 24. 4. 2019 15:53

myslím si totéž co martas38, jen jsem zvolil opatrnější formulaci.

předseda1979: pokud vládneš pájkou, kabel snadno vyrobíš za pár kaček. Nebo požiješ naprosto běžný kabel jack 3,5 - 2xRCA a připojíš jej jeden RCA (vyzkoušej který)

ondrasheq: užitečnost DAC s aku je na vkusu každého. Já ho používám hodně. Kromě spojení s přenosným DAP třeba k CD přehrávači, PC, streameru atd, kdy mám mojo položené vedle sebe abych dosáhl na hlasitost a propojený dobrým delším opto/coax kabelem. Kdyby se někomu nezdál delší digi kabel dost kvalitní, běžte se podívat do nejbližšího nahrávacího studia.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 24. 4. 2019 19:22

Dalsí velkou predností DACu s accu je cistota napájeného retezce.Zádná zemní smycka a bordel vlivem nedostatecné filtrace.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod předseda1979 25. 4. 2019 05:43

Děkuju vám všem za pomoc a info, jsem rozhodnutý ho vyzkoušet...
předseda1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 25. 4. 2019 07:11

Myslím, že nebudeš litovat, osobně považuji koupi Mojo za nejlepší investici do audia ve svém životě.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 6. 2019 18:47

Akým káblikom prepajate Mojo s USB-C DAPom? Mam krátky lomený na oboch koncoch (mam ten z ebay, ale Fiio a shanling kabliky su rovnaké), bohužiaľ keď je zapojený, zasahuje smerom k usb pre napájanie a tak nejde napájať aj počúvať s nim. Mam ešte dlhší nelomeny, no nevyzerá to dobre, káblik ma pol metra, aj keď to zmotam, vyzerá to čudne.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04; AQ Dragonfly Red ►AQ NightOwl Carbon;
FiiO BTR3 ► iBasso IT01s; SG S10 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Acher 25. 12. 2019 23:44

Moc Vás všechny zdravím,
tak jsem se zařadil mezi spokojené majitele Chord Mojo. Ten jsem si koupil z ruky, a to ačkoliv jsem potřeboval primárně napevno řešený D/A převodník, aby doplnil můj sluchátkový zesilovač a Sennheiser HD650. Zvukovým charakterem mě ale Chord Mojo přesvědčil.

Jemná detailnost dobře sedla k mému poměrně dopředně znějícímu, výraznému zesilovači. Ten dodal Chord Mojo pevný základ i sílu ve spodních kmitočtech a perfektně jako sestava doplnili Sennheiser HD650.

Vyvstal tu ale problém s mobilitou Mojo a ní daným, pro mé účely nevyhovujícím, bateriovým napájením. Dále mě také zlobila nutnost přepínání na line-out výstup při každém zapnutí zařízení.

Najít řešení se ale ukázalo jako snadné. Ve svém fóru o Chord Mojo na Head-fi sám Rob Watts, konstruktér Mojo, píše o charakteru svého FPGA DACu, přítomnosti jen jediného, diskrétního zesilovače na jeho výstupu a o tom, že linkový výstup je jen jedna specifická míra hlasitosti výstupu. Nedojde tedy k přemostění nějakého nadbytečného analogového zesilovacího stupně, v zapojení Mojo prostě vždy pracuje pouze jeden jediný a jde jen o nastavení výstupní úrovně odpovídající nastavené vstupní citlivostí/předzesílení na sluchátkovém zesilovači. Najít tu správnou je otázka nastavení a hlavní výhoda je, že běžným způsobem nastavenou výstupní míru hlasitosti si Mojo pamatuje i po svém vypnutí.

Takže prvním kámen je odvalen, ale zbývá ten daný samotným charakterem Chord Mojo, určeným primárně k bateriového provozu. S trvalým připojením nabíjecího napájení dojde mejen ke zničení zabudované Li-pol baterie, ale navíc se při současném provozu převodníku a nabíjení baterie Chord Mojo zahřívá na úroveň, kdy už pomalu hrozí popálení se :-))

I to lze snadno vyřešit odpojením baterie, což je otázkou cca. dvou minut. Jediné co je, vzhledem k výrobě přímo v Anglii, potřeba mít po ruce, ne metrický, ale palcový 1/16“ imbusový klíč. Ten se však dá u nás celkem snadno sehnat.

Vyvstává však nová otázka, čím po odpojení baterie a provozu na přímo z napájecí sítě, Chord Mojo krmit. Jak jistě předpokládáte, zvukový přednes z běžných spínaných síťových napáječů vedle ke zvukovému projevu, jež už přestal být natolik přesvědčivý. Uvažoval jsem tedy o DIY konstrukci lineárního 5V, USB napájecího adaptéru.

Než jsem se však do toho pustil, rozhodl jsem se ověřit si všechny možnosti provozu a externího napájení Chord Mojo. A tak jsem nakonec na zkoušku objednal i napájecí adaptér iFi iPower 5V. Jedná se o běžný spínaný síťový napáječ do stěny, avšak vybavený technologií aktivního potlačení šumu, díky níž by měl dle iFi zdroj mít ultra-nízkošumový charakter a být vhodný k napájení audio zařízení. Dle specifikací dokonce nižší než u řešení postavený na lineárním napájení. Chtěl jsem si tyto marketingová tvrzení ověřit a to byl také důvod, proč jsem si na zkoušku i iFi iPower 5V/2,5A doobjednal, abych ho vyzkoušel. Když však přišlo a já si ho vybalil, měl jsem nejprve pocit zklamání. Prostě na první pohled je to jen další, do plastového pouzdra zalitý, spínaný síťový napáječ, jako dalších tucet jiných kolem a ničím se neliší. Začal jsem být k tomuto řešení od iFi skeptický a padla na mě pochybnost. Avšak už první poslech mě z ní vyvedl. Oproti klasickému USB napaječi, z něhož jsem provizorně jel, šlo o skokový posun vpřed. Zvuk dostal opět krásně temné pozadí a hudba i hlasy získaly výrazně na důrazu.

Takže tu je opět posun k lepšímu a jsem se zvukem opět moc spokojen. Tudíž je tato „přestavba“ Mojo do stolní verze u konce a povedla se! ;-]
DAP iBasso DX150 + AMP8 ➤ Custom Art FIBAE Black (kabel HifiHear 16 Core SPC) + Symbio W Eartips
PC ➤ Chord Mojo (USB, odpojená barie + iFi iPower) ➤ Lehmann Audio Linear (DIY kopie) ➤ Sennheiser HD650
Acher
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 12. 2019 00:10

Nedochází k výpadkům zvuku při nějakých špičkách? Přímo Rob Watts před tím v případě nějakých náročnějších sluchátek varoval a bastlíři to řeší připojením kapacitoru na místo baterie (udájně se dá sehnat kapacitor z Chord Hugo, který disponuje i stejnými konektory a dá se tam prostě místo baterie).

Ještě k tomu zdroji, na Ali se dají relativně za hubičku pořídit lineární zdroje. Možná by to bylo ještě lepší řešení, než zmíněný spínaný k iFi.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Acher 26. 12. 2019 07:50

Výstup ze svého Chord Mojo nepoužívám k pohonu sluchátek, ale pouze jako „linkový“ výstup ke sluchátkovému zesilovači. Avšak i zde, ač Chord v popisu Mojo uvádí potřebu napáječe 5V 1A a bylo to něco, co jsem reflektoval, jsem ty výpadky zažil.

Při prvních pokusech se spínanými 5V USB napáječi, ač dva z nich byli značeny při napětí 5V, výstupním proudem 3A a jeden 2A, právě k těmto výpadkům při špičkách u dvou ze tří docházelo. Takže jsem si udělal obrázek o věrohodnosti těchto označování ze strany výrobce.

A to byl také důvod, proč jsem nešel do řešení z Ali. Bál jsem se, že budu měsíc čekat na zdroj, abych se pak setkal právě s tímto.... [smazáno]... Zde na Ali lžou až hanba, např. u zdroje vybaveného napěťovým regulátorem LT1086, jež je schopný dodávat maximálně 1,5A uvádí na Ali maximální výstupní proud zdroje klidně i 2,5A.

Takže iFi iPower byl takový poslední pokus před DIY konstrukcí. Jednak se dá se obratem koupit v ČR či z německého Amazonu a nahlodalo mě měření z testu napájecích zdrojů na fóru Audiophilestyle - https://audiophilestyle.com/forums/topic/31119-power-supply-8-group-test-lps-and-smps/

Zde dopadlo jeho měření neskutečně dobře a díky technologii aktivního potlačení šumu zdroje, jež zde iFi používá, dopadl lépe než testované lineární napájecí zdroje.
V závěrečném bodování kvality zdroje, kde alkalická baterie získala 95 bodů a běžné spínané napájecí zdroje kolem 50-60, udělil autor testu iFi iPower 93 bodů.

Obrázek

Závěrečné hodnocení a pořadí zdrojů pak bylo takové:

1. 95 Nanfu 9V alkaline battery
2. 93 iFi iPower 9V SMPS
3. 90 ZERO-ZONE SUPER-PSU
4. 80 TeraDak TeraLink X2
5. 65 Breeze Audio DC-1 / S.M.S.L Panda dual 9V (both flawed)
6. 60 AQVOX USB Low Noise Power Supply
6. 55 Apple charger
7. 50 Xiaomi 10040mAh battery bank

-- 26. 12. 2019 08:20 --

No a právě levný lineární napájecí zdroj z Ali, značek jako Breeze Audio - https://www.aliexpress.com/item/32813988351.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.102046964Rhs5a&algo_pvid=76aeae54-f6e3-4849-9e20-0735ffe5942e&algo_expid=76aeae54-f6e3-4849-9e20-0735ffe5942e-11&btsid=0cd365c6-3c87-493d-8cc7-d6aa44b1b4c3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_53, dopadl v testu hodně špatně…
Naposledy upravil Acher dne 27. 12. 2019 06:31, celkově upraveno 1
DAP iBasso DX150 + AMP8 ➤ Custom Art FIBAE Black (kabel HifiHear 16 Core SPC) + Symbio W Eartips
PC ➤ Chord Mojo (USB, odpojená barie + iFi iPower) ➤ Lehmann Audio Linear (DIY kopie) ➤ Sennheiser HD650
Acher
Junior

Odeslat příspěvekod Filip4 26. 12. 2019 20:27

Jen tak pro info, lineární regulátor žádnou spínanou část nemá, to už by to pak nebyl lineární regulátor, ale spínaný.
Filip4
Junior

Odeslat příspěvekod Acher 26. 12. 2019 21:14

Omlouvám se, mea culpa, mea maxima culpa. Samozřejmě i ten uvedený napěťový regulátor LT1086 je lineární, ne tedy jak chybně uvádím spínaný. Popletl jsem si integrované obvody a zmateně tu dělám z lineárního zdroje zakuklený zdroj spínaný…. :-!
Acher
Junior

Předchozí stránka