sestava do 14000,-, jde to?!

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod patheon 31. 12. 2019 20:25

Ahoj, všude tu čtu, jak sestavy 5.1 do 20k,- nemají smysl - chápu, že sestava za 6k bude o ničem (ale asi pořád lepší jak zvuk z TV), ale nejsem ochotný do toho cpát 50k plus (i přesto že zvuk mám rád a dokážu ho ocenit).. mi neříkejte, že sestavy do 14k nejsou v dnešní době schopný produktovat rozumny zvuk pro domácí použití..? nepotřebuji aby to mělo kde jaký výkon, spíš aby to hrálo v rámci možností čistě.. Poslech by byl nejlepší, bohužel takovou možnost nemám a objednávat a vracet dvakrát třikrát dokola se mi nechce, to je dle myho svinarna..

Vybral jsem si čtyři možnosti, bohužel už v nich nevidím podstatný rozdíl (samozřejmě až na sony)... Dokázali by jste mi, prosím, poradit jaká sestava by byla lepší, rozumnější?
přehrávač blue ray či dvd nepotřebuji, usb ano, bluetooth ano
Filmy 70%, muzika 30%

Pioneer HTP-076
https://www.hifimarket.cz/PIONEER-HTP-076-d387.htm

Onkyo HT-S3910
https://www.hifimarket.cz/ONKYO-HT-S3910-d1509.htm

a nebo bez sub
PIONEER VSX-330 + ELTAX Experience set 5.0
https://www.hifimarket.cz/PIONEER-Experience-d386.htm

Sony BDV-N5200WB
https://www.mall.cz/domaci-kino-dvd/son ... erm=700569
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 31. 12. 2019 21:09

Při tomto rozpočtu jedině stereo, pokud se máme vůbec bavit o nějaké čisté zvukové kvalitě. Anebo soundbar. Celý systém 5.1 za ty prachy (do 14k) je tak akorát pro zlost.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod patheon 31. 12. 2019 21:14

jak píšu - 70% filmy a to právě v dolby, tím pádem stereo pro mě postrádá smysl.
Soundbar jsem vyřadil hned ze začátku že je k prdu a podle místních ohlasů ho předčí i taková start sestava 5.1
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 31. 12. 2019 22:16

Celé zadání i požadavky jsou zmatečné až protimluvné. Ty tipy jsou v podstatě na stejné úrovni, takže kterýkoliv:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod anton12345 31. 12. 2019 22:39

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod patheon 1. 1. 2020 10:47

Anton díky za tip, vypadá to dobře, bohužel na vysoké repro vpředu ani vzadu nemám dostatek prostoru, něco podobného?
Merhaut vo je zmatecny až protimluvny? Ze nepotřebuju vysoký výkon ale chci raději čistotu? Na netu vidím spoustu sestav 1000w, to je pro mě naprosto zbytečný. Radši ozelit vykon ale aby to nebylo celý zahuhlany. Když v dnešní době vidím co dokáže prťavy repro na mobilu, tak nevěřím že nedokáže v nízký hlasitosti zahrát dobře í menší repro placnu 5x5 membrany..

Čekal jsem prostě nějaký konstruktivnejsi rady, než řeči typu, že pod 50k to nema smysl..
Jen prostě nechci koupit tady tuctovy Sony co jsem posílal a být pak zklamaný že to hraje strašně a měl jsem dát přednost něčemu jinému.
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 1. 1. 2020 12:22

1000w to nema ani náhodou..to je len marketingový údaj aby sa lepšie predavalo ;-). Keď nemôžeš mať stĺpy, tak to chce kvalitné regalovky. Ale za 14 to celé komplet nedáš. Riešil by som to postupne. Nejaky lepší avr, kľudne aj bazár. K tomu napr Q Acoustics 3020i ako predné a podľa toho koľko peňazí ti ostane, tak dokupis center z tej istej rady, potom menšie zadné a samozrejme sw, lebo tie regalovky ho budú určite potrebovať. Len z toho q acousticu mas tie predne, center a sw asi za 20 + ten avr + zadné. Takže ak to chces fakt aby to hralo a nie hucalo, tak na 14 zabudni. To si kúp niečo z toho čo si sem dával, alebo tento set napr.
https://www.l-e.sk/akcni-sety/yamaha-ht ... t-5-0#8223

A možno budeš spokojný..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 1. 1. 2020 13:38

Nízká hlasitost u 5.1 – umístěného zpravidla v rozích obýváku – vede k totálnímu rozpadu homogenity zvukového pole. Proto každému, kdo nemá extra místnost na kino a peníze na opravdový prostorový zvukový systém, zajišťující hlasitost i čistotu současně, doporučuji zůstat raději u sterea. Za stejné kačky = vyšší zvuková kvalita. A navíc, obraz velikosti osušky a zvuk přes celý obývák? Pro naše smysly utrpení odtržené od reality.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Houbičkar 1. 1. 2020 13:58

A ja ti nabidnu vhled do problemu z vlastni zkusenosti. Bylo to zacatkem noveho milenia a takoveto hotove komplet sestavy zazivaly boom. Tehdy jsem poridil podobnou sestavu v hodnote neco pres 20 znacky JVC. No, na to ze se jednalo o stejny segment, tedy vse v jednom a slo o ozvuceni tehdy nove vznikajicich popularnich akcnich trhaku, zcela to vyhovelo pozadavkum. Kamenem urazu byl pochopitelne poslech muziky. Totalni katastrofa. Srovnani jsem mel, nebot jsem hudbu v te dobe prehraval na komponentech sony stredni tridy a vlastnil jsem velmi slusne zakazkove reprosoustavy. Tedy, pokud ti jde hlavne o filmovy rachot, utuzeni uz takhle vybornych sousedskych vztahu i v novem roce 2020 a uziti si tech par zvukovych stranozadnich efektu, proc ne. Jen ta hudba,ta hudba.....
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 1. 1. 2020 22:14

Ono se zapomíná že film nejsou jen efekty, drtivá většina času jsou dialogy nebo hudba, pokud teda tazatel nesleduje jen akční filmy. Na to je imho lepší kvalitní stereo, na efekty zase zbytek, satelity + SW. Ale prostě je to tak že stereo zesilovač + bedny je tak polovina ceny celyho kina, možná třetina.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod patheon 1. 1. 2020 22:20

Pánové díky, konečně smysluplny odpovědi který dokážou pomoct..
Kvůli hudbě (ac občasný, primárně je to o filmu) se začínám priklanet ke "kvalitnejsimu" stereu postaveném na regalovkach (např. ty zmiňovaný Q acoustics 3020i) s možným pozdějším a postupnym upgradem na 5.1 kvůli filmům, asi fakt nejrozumnější cesta..

Venca.: takhle jsem nad tím nepřemýšlel, dává to samozřejmě smysl, dík. Taky si říkám, že na efekty už pak můžu použít obyčejnější repro, to samé na dialogy, a tím srazit cenu (to, že za komplet nechci dávat 40k pořád zustava).

Takže kdybych dal např ty Q acoustics regalovky na stereo (a na muziku), dozadu a do středu třeba tohle (jako komplet už na filmy, plus časem sw)
https://lepsizvuk.cz/product/1675-yamaha-ns-p51-cerna
tak to dává smysl, nebo tím tu sestavu ve finále akorát domrvim? Mícháním dvou odlišných značek a tím pádem projevů
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 1. 2020 06:52

Je to presne tak ako pises, aspon predne repro a center by mali byt rovnakej znacky a najlepsie aj rovnakej rady. Zostava pre teba (samozrejme uz pri prekroceni povodneho rozpoctu) by mohla byt napr. https://www.l-e.cz/jamo-s-803-hcs alebo predne + center
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3020 + https://www.l-e.cz/q-acoustics-3090c (a pripadne dozadu https://www.l-e.cz/q-acoustics-3010).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 1. 2020 11:23

Já kdybych dneska stavěl kino tak asi koupím nejakej set jako doplněk ke stereu, ale já to mám přesně opačně, 80% hudba, zbytek filmy/seriály ale tam mě zvuk moc netrápí. Obecně bych zainvestoval spíš do receiveru, at to trochu hraje a ušetřil na efektech, nebo vzít nějaký levnější stereo z bazaru jen tak na vyzkoušení a pak to případě vyměnil za kino pokud by stereo nestačilo. Ono to celkem brzo omrzí totiž. Zadní satelity většinu času nehrajou prakticky nic, fakt je pár filmu kde má kino smysl, ale na "romanticky komedie" je to škoda peněz. Dobrý stereo udělá víc muziky, najednou i podkresova hudba bude znít dobře a člověka to víc vtáhne. Zase momentálně oblíbený filmový komiksy typu spiderman vs batman vs hulk vs cojavim tam bude kino asi lepší, ale zase čím lepsi kino tím větší zážitek. pak je otázka jestli má cenu to zkoušet doma za 15k nebo dát 2x měsíčně 2 kila za lístek do kina...
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 2. 1. 2020 12:07

ahoj, před cca rokem jsem řešil nákup DK do obýváku v paneláku, kdy jsem hlavně kvůli dispozici preferoval menší regálové repro s možností umístění na zeď. Požadavky byly stejné jako u tebe tzn. 80% filmy a zbytek hudba + kabelová TV.
Vybral jsem si menší verzi Q Acoustics 3010, ikdyž v té době byla v prodeji nová řada "i", která by podle recenzí měla být o fous lepší jako předchozí řada a za ušetřené peníze nakoupil originální držáky.
Z QA 3010 + 3090 mám poskládané 5.1.2 s tím, že SW jsem řešil jinou značkou (setový SW od QA podle mnoha recenzí není moc dobrá volba). AVR mám Denon avr x2500h.
Nemůžu srovnávat s jinými sety a ikdyž repro ani AVR není žádný high end a pravděpodobně existuje i lepší alternativa za +- podobné peníze, tak jsem s touto sestavou velmi spokojený. Závěrem je nutné podotknout, že samotný design a barva repro hraje při výběru také svou roli, především pak u drahých poloviček a je nutné s tím počítat :).

PS: repro a držáky jsem kupoval na l-e.cz s tím, že jsme se domluvili na nejlevnější ceně, kterou jsem na českých e-shopech našel + jsem dostal nějakou tu slevu navíc.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 2. 1. 2020 16:43

patheon píše:Ahoj, všude tu čtu, jak sestavy 5.1 do 20k,- nemají smysl - chápu, že sestava za 6k bude o ničem (ale asi pořád lepší jak zvuk z TV), ale nejsem ochotný do toho cpát 50k plus (i přesto že zvuk mám rád a dokážu ho ocenit).. mi neříkejte, že sestavy do 14k nejsou v dnešní době schopný produktovat rozumny zvuk pro domácí použití..?

Za málo peněz málo muziky...a ano bude to lepší jak z TV ale to je tak vše.Dlouhodobě jsem taky uvažoval o levné 5.1 sestavě,ale udělal jsem dobře a nic takového jsem nakonec nekoupil.Pokud to myslíš s filmy a 5.1 opravdu vážně vyplatí se pošetřit a začít už trochu s lepší kvalitou. Uvádíš že zvuk dokážeš ocenit tak si najdi v blízkosti bydliště poslechové studio a poslechni si takovou sestavu do 14k a uslyšíš jestli ti to vyhovuje nebo ne otázka jestli tak levnou sestavu tam budou vůbec mít.Rozumný zvuk pro domácí použití je široký pojem protože pro někoho je to sestava za 14 a pro druhého třeba za 60k.Taková levná sestava jsou vyhozené peníze a dlouho tě ani bavit nebude.Je to jako ve všem kvalita prostě něco stojí.Pokud nemáš na velké repro místo vybíral bych něco jako je https://www.hifimarket.cz/CAMBRIDGE-AUD ... 1-d526.htm
hraje to slušně i ve stereu a k tomu nějaký AVR i bazarový na hifibazaru je ted třeba ONKYO TX-NR676E za slušnou cenu.
Taková sestava bude kvalitou úplně někde jinde i v tom stereu.CAMBRIDGE-AUDIO-Minx-325-set-5-1 jsem si byl osobně poslechnout a na tak malé repro to hraje super.
RADU65
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků