Domaci poslech komplet do cca 10 000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 12. 2019 14:17

... no tak keď už sme sa tu dostali až na "levl" Superluxov HD668B, tak potom by som určite upozornil na Superluxy HD672, Mackie MC150, AKG K361, AKG K371 ... všetky majú vysokú účinnosť a utiahne ich aj "kryštálka" ... na rozdiel od, dobezvedomia vyhypovaných, klasických sluchátkových fosílii typu HD600/650, K701, DT880 a pod.

... a že práve tie vyššie uvedené, podľa mňa vynikajúce lacné sluchátka, nie sú v ponuke u vás česku všemocného Audiga, to je už iný problém ... určite nie môj 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 12. 2019 14:47

Kedze tu tie HD672 miestny audioexpert ochotne do nemoty odporucuje, zasiel som o poschodie nizsie, aby som si vypocul kolegove HD672 vypocul (doporucil som mu ich dokonca ja, ale len na zaklade spominaneho odporucenia z fora). Za mna su na blackmetalek uplne v pohode (pre istotu s dovetkom "za tu cenu"). Trosku ma desi ten silikonovy nausnik, zaujimalo by ma, kolko to clovek dokaze mat na usiach... kolega si ich musi pocas dna vymenit na chvilu za ine. Tie nausniky sa tam nedaju vymenit za velur/kozu ? U tych HD668B to nastastie ide, tiez sa tomu clovek asi nevyhne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Wagi1 17. 12. 2019 16:38

Takže jsem dneska strávil asi 1,5 hodky v Audigu - pořešil jsem pro a proti, podiskutoval, něco jsem si nechal vysvětlit a snažil se to pobrat a přebrat.......
Zaměřily jsme se pro začátek na nízko odporová sluchátka - tudíž by jsme to zatím nechaly bez krabiček,,, v podstatě jsem poslouchal téměř všechno do 10k co tam měli,,, jasně u náročnějších sluchátek s tím, že bez krabiček nemaj cenu!!
Nícméně i tak to bylo zajímavé pro srovnání - ale Ano ty HD 600, nic moc bez toho :D
Každopádně nějak jsem se propletl - něčím od Beyerdynamic, Sennheiser, Audio-Technica, Meze, HiFiMAN, Audio-Technica, Grado, Bose a Sony...

Nicméně jsme si ujasnily následující - otevřená, přes nebo na uši a s kabelem :)

Takže do užšího výběru se mi dostaly :

Grado Prestige SR80e - super zvuk, ale newím jak Vy lae já co měl jako malej Walkman od Číňana, tak to zpracování a design ----- TO JE PEKLO :D Neumím si to úplně představit....
Ovšem jsou tu, protože ten zvuk byl cool.

Pak my padyl Sennheiser HD 569 - ano uzavřené - zvuk slušnej ale něco tomu chybělo, a ty náušníky to bylo peklo - materiál.....
Trošku jsem hledal a hle Sennheiser HD 579 - lepší zvuk - otevřená, náušníky super :) - to je muj tajnej vítěz, každopádně za 5k rozvážím, i když bych se moch dostat k použitejm za 3k.....

Zvážím případně ještě poslech s nějakým levným DAC/Zesíkem - Fulla 2, FiiO K3, DragonFly a uvidím jestly to uslyším a bude se mi za to chtít utratit něco navíc.....

Každopádně mám co rozvažovat, co vy na to? :)

Oni ty kalkulace jsou furt takový dost přidružený,,,,,,, nový sluchátka kolem 3-5k, nebo bazarovku kolem 4k a k tomu kolem 4k zasík/Dac..... Otízka je jestli se vypklatí investovat do lepšího zvuku a maximálně mít víc než člověk potřeboval, nebo jít na jistotu a počkat :D

-- 17. 12. 2019 17:18 --

Tim nechci treba prudit Bacila S HD 600, ale co koukam na netu tak treba model HD 579 evidentne nebude tak obliben, coz je samozrejme znat ja dostupnosti prislusenstvi - hlavne nausniky a verim tomu ze na radu 600 to bude nesmrtelny v obou pripadech jde uz o starsi sluchatka
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 12. 2019 19:08

@Wagi1: ... každý je sám strojcom svojho šťastia ... je v zásade úplne jedno čo si vyberieš, dôležité je, aby si Ty sám sebe "uveril", že ako dobre si si vybral ... aj v Audigu budú mať z teba radosť, teda keď si nebodaj možno niekedy niečo kúpiš ... o čom ale dosť pochybujem :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 12. 2019 19:30

S HD600 na black metal zabudni... nech si už k nim kúpiš lepší DAC/Amp alebo nie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wagi1 17. 12. 2019 19:53

@bacil2: hele dneska sem byl rad, ze sem se vubec probral a neztratil v tech sluchatkach, natoz to tam kombinovat s tema Dackama... Si nedovedu vubec predstavit, ze bych byl schopnej to pojmout a nejak relevantne se rozhodnout..... Hele nemam problem se tam stavit, vickrat, pripadne i jinde kde by bylo neco co me zajima......
Nevim jak ostatni, ale ja urco nekoupim neco za x tisic po 5 minutach. Dam tomu ten cas a protridim to.
Zase jak sem psal, vzhledem k memu levlu 0, to bylo zajimave a jsem z tech sluchatek prekvapenej tak jako tak.

@_daRK: no to zatim newim, pac sem poslouchal na jejich zarizeni jejich songy, tam to dotahly tak max. na Rammstain a ManoWar ;( ale ma to cas.... A urco to nebylo naposled.
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod Wagi1 17. 12. 2019 21:38

Tak chapu, ze bacil2 me popichuje pac je vic in koupit-vratit-pripadne prodat jako nevhodne.... Ale zase sem koukal chvili po netu a vtipny na tom je, ze v Cr se daj koupit ty same sluchatka o 2k levneji a v DE dokonce o 3-3,5k nevim na kolik si tu kdo hraje na vlastence, ale udelat si set za 9-11v Cr nebo 5-6 z DE....... Urco nemusim mit tu "nejdrazsi" variantu toho sameho

-- 17. 12. 2019 21:48 --

Je tu majitel Sennheiseru HD 579, ci Sennheiseru HD 599 z Prahy a blizkeho okoli.... Mel bych par dotazu, pripadne ocenim moznost poslechu, nebo tip na misto kde k poslechu jsou - hledal jsem a nenasel (HD 599)
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 12. 2019 13:49

@Wagi1: ... som ani nepomyslel na nejaké popichovanie, ale keď už si s tým začal tak som si spomenul na jednu celkom trefnú "prúpovídku":

"najlepší sennheiser do 200€ je žiadny sennheiser"

:lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wagi1 18. 12. 2019 14:47

@bacil2: Tak jeste ze ji neznam,,,,,,, zase na druhou stranu, kdyz tady stoji 250,- eur a venku 130,-eur tak je to ok ne ? ;)


Jen pro znalejsi obchodniky, muzu cekat u Thomana nejakej povanocni vyprodej?
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 26. 12. 2019 20:19

Už si koupil?
Tady za výborný peněz, hodně parádne sluchátka, jako hodně

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01N5V ... 1OLE&psc=1
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 28. 12. 2019 13:35

Hej Wagi1, ten zesilovač Arcam z bazaru ber. Měl jsem ho a je úplně top a to jsem ho tady prodával za 3500, teď po čase toho lituji. Hraje moc solidně, čistě s pořádným drajvem. :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wagi1 2. 1. 2020 11:00

Tak ten Akrkham se snažím, ale prodejce se zatím neozval... Je možné že už bude pryč, uvidím.

Každopádně mám zatím 50% úspěch, koupil jsem Sennheiser HD 599 (3k a v záruce) zatím to hraje samo, každopádně už to tady chvilku točím a mám první postřehy - kvalita, za mě ok. Můžu to mít na hlavě x hodin, naušníky - konečně mi z nich nebude padat ta černá sr.čka :D
Kvalita zvuku oproti předešlím AKG, chvíli jsem to porovnával +- nic, ale i tak jsem spokojenej. (v podstatě jsem levný AKG, vyměnil za levný Seny.... zatím to všechno hraje samo na sebe.....

1x výhoda a 1x nevýhoda tu je....

V porovnání s AKG, Seny mají vyšší basy - což je nejprve plus - u stylu hudby co poslouchám jsou i nahrávky s drobně potlačenými bicími a v těchto případech to Seny krásně vytáhnou a rozbijí tu zvukovou kouli..... (není dána kvalitou nahrávky, ale spíš umělcovým záměrem)

př:
https://www.youtube.com/watch?v=hr9XztfC-hQ&t=219s

tady za mě super, zbytek je podaný na můj vkus ok. Takže u zhruba 50% hudby co poslouchám jsem velmi spokojen.....

Samozřejmě tady tímto vzniká malý problém u zbytku :D
Seny tahaj ty bicí i tam kde to úplně již není potřeba a i když to neposlouchám tolik, roková sypačka - třeba takový Iron Maiden s jejich bicími to mi úplně rezonuje lebka :D :D :D a pro mě je to během 2-3 minut neposlouchatelné..... Takže podsud průser

Počkám až se podaří sehnat nějakej bazarovej zesíček, na Dac zatím kašlu.....
Případně se kouknu ještě po nějakých bazarových AKG, co nejsou tak náročná na rozhejbání a budu sluchátka točit dle stylu...... Nejsem si jistý, že může být člověk 100% spokojenej s 1 sluchátkama, i když tady čtu že ano...... Ovšem místo hledání svatého grálu, se spokojím s řekněme dvěmi low-costovějšími sluchátky a budu je mít víc vybrané ke stylu toho co potřebuji :)))
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod bessinka 2. 1. 2020 11:51

To je blázinec..
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 1. 2020 11:58

arkham.jpeg
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků