Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dspace 3. 1. 2020 13:17

No, na mě bylo to nastavení cinema i doporučené nastavení z rtings hrozně žluté. Nastavení od Mokrouse jsem si trochu upravil. Jen teď nejsem u tv a každý by si to měl stejně nastavit tak, jak se mu to líbí. Ono by možná bylo nejlepší si to nastavovat i pro každý typ filmu samostatně...
Vše dobré všem do roku 2020 :)
dspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rock992 3. 1. 2020 14:05

Takisto nemusim telenovela efekt, vobec. Ano dynamic range dokaze urobit zazraky aj z sdr kontentom je skvely. Neis pouzivas u KODI zosuladenie obnovovacej frekvencie zapnute? obraz by mal byt udajne plynulejsi ale pri mne to tak nieje. To škubani/chveni/koktani je dost vidiet aj u Vas? Na pozeranie pouzivam shield pro 2019 a apku kodi. Napojene to mam na receiver denon. Udajne vsetky filmy tocene 24p maju škubani a je to dost neprijemne, pomoze len motionflow. Je to tak aj u Vas jake mate skusenosti? Gembi myslim ze DV na netflixu sa neda vypnut neviem o tom.
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 3. 1. 2020 15:00

Ja se žádným skubanim problém nemám, pokud teda nemyslíš to filmové škubaní, které je přirozené a dělá z filmu film. Zkus nastavit true cinema s nízkým filmovým režimem. Pokud by byl problém s obnovovací frekvenci, tak se na to nejde ani dívat. Tohle je častý problém různých android boxu, ale předpokládám že shield by snad na tohle trpět neměl.Zkus přehrát přímo z telky.

Jinak teplota barvy expert 1 mi taky nesedí, žlutý nádech je fakt výrazný, sledování je pak sice příjemnější pro oči, ale obraz nemá takový šmrnc, ale tepla je pro mě naprosto super. Neutrální je už pro mě hodně studená a hlavně u nočního sledování nepříjemná.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fofer 3. 1. 2020 19:20

Pokud potřebujete z TV odinstalovat nějakou apku / balíček, který standardně nejde odinstalovat.

!!! Jednáte čistě na své riziko - můžete si poškodit TV !!!

1) V TV si aktivujete režim pro vývojáře a v něm ladění pro usb.
2) Připojíte se přes konzoli / terminál k TV.

co myslíš tím bodem 2 jak se připojím přes konzoli/terminál k tv?
fofer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod grasselmisa88 3. 1. 2020 21:57

snad to nekomu pomuze , nekteri z vas ji maji , tak tady nastaveni ze dvou zdroju ...
jenom se zeptam , co myslite , ktery nastaveni bude lepsi?



Source: rtings
environment: SDR (HDR)
Screensize: 55″

Picture Mode: Custom
Auto Picture Mode: off
Brightness: 1 (Max)
Color: 50
Light sensor: off

Advanced settings

Brightness
Brightness: 7 – own preference (Max)
Contrast: 90
Gamma: 0
Black Level: 50
Black adjust: Off
Adv. contrast enhancer: Off
Auto local dimming: High

Color
Color: 50
Hue: 0
Color temperature: Expert 1
Adv. color temperature: –
Live Color: Off

Clarity
Sharpness: 50
Reality Creation: Off
Resolution: 20
Mastred in 4K: Off
Rendom noise reduction: Off
Digital noise reduction: Off
Smooth gradation: Off

Motion
Motionflow: Custom
Smoothness: Min
Clearness: Min
Reset: –
CineMotion: Auto

Video options
HDR mode: Auto
HDMI video range: Auto
Color space: Auto

===============================================

Source: flatpanelshd.com
environment: SDR (HDR)
Screensize: 65″

Picture Mode: Personal
Brightness: 15
Color: 50

Advanced settings

Brightness
Brightness: 15
Contrast: 90
Gamma: 0
Black Level: 50
Adv. contrast enhancer: off
Auto local dimming: Medium (SDR), High (HDR)
X-tended Dynamic Range: off

Color
Color: 50
Hue: 0
Color temperature: Expert 1
Live Color: off
Adv. color temperature:
R-High: Max
G-High: -5
B-High: -6
R-Low: 0
G-High: 0
B-Low: 0

Clarity
Sharpness: 50
Reality Creation: off
Rendom noise reduction: off
Digital noise reduction: off
Smooth gradation: low (SDR(HDR10) / Off (Dolby Vision)

Motion
Motionflow: Personal
Smoothness: 1-2
Clearness: 1
Film Mode: off
grasselmisa88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 4. 1. 2020 08:01

@fofer: Stáhneš si Minimal ADB and Fastboot Tool ... propojíš tv s ntb usb kabelem ... spustíš cmd a pak už mrskáš ty příkazy.
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gembi 6. 1. 2020 10:27

Při přepínání programů na DVB-T2 se mi na informační liště nějakou dobu zobrazuje název předchozího pořadu až po chvíli naskočí aktuální. Např. ráno koukám na ČT1 na nějaký pořad, poté přepnu jinam, případně televizi vypnu. Když jí večer zapnu a přepnu na ČT1, tak tam vyskočí název toho pořadu na který jsem tam koukal ráno, až po chvíli se to aktualizuje. Dělá to taky někomu, případně lze to nějakým nastavením změnit?
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod Ammoni 6. 1. 2020 10:39

Tak jsem po měsíci vybírání, co ji pár obchodů slevilo o 4K taky neodolal a koupil ji.

Zde postřehy:
- s obrazem jsem maximálně spokojen (ale zde nejsem objektivní, protože jsem TV neměl několik let (filmy jsem sledoval na monitoru)
- teď použití výhradně na 4K filmy před KODI, Xbox One a Netflix - nechal jsem zatím základní nastavení, nemám potřebu nic měnit.
- Android systém - mno, je to takové nemastné, neslané, po spuštění se pár minut dost seká, ale jinak OK

Co mě opravdu štve:
- 100Mbit síťovka. Maximální velikost filmu může být kolem 40GB, pak už se seká. TV mám připojenou kabelem přímo k 1Gbit routeru, který je kabelem připojený k NASu (ještě zkusím zvednout vyrovnávací paměť v KODI, jak jsem si teď přečetl). Jen hodně nerad bych to řešil např. přenášením HDD
- spotřeba: Ve standby běžná spotřeba pořád kolem 25W. Vím, čím to asi je - i když je tv vypnutá, pořád ji v telefonu vidím, že na ni můžu začít streamovat. V TV jsem tuto možnost vypnul, stejně je evidentně pořád aktivní. Občas jsem např. po hodině ve standby koukl na spotřebu a byla několik minut kolem 50W. Naprosto nechápu proč, zapnutá TV při spuštěném televizním vysílání si bere 65-70W ((měřím chytrou zásuvkou Evolveo, takže by to mělo být velmi přesné).

Co mě opravdu sere:
- Bluetooth sluchátka. Poprvé se spojí v pohodě. Když TV vypnu dálkovým a znova zapnu, sluchátka se sice připojí, ale nejde zvuk. Stejně tak, když připojená sluchátka vypnu a pak zase zapnu, podruhé už nejde zvuk. Vyzkoušeno na 3 různých sluchátkách. Někdy se sluchátka připojí automaticky (po jejich zapnutí), někdy musím do menu manuálně připojit - kde mi to většinou napíše, že připojení se nezdařilo, aby se to po dvou vteřinách hned připojilo.

Řešil jste někdo něco podobného s BT sluchátky? Za každou radu předem moc díky...
Ammoni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 6. 1. 2020 11:17

99% tv mají 100Mbit síťovky a říkám, že jsou dostatečný. Byť to jsou relativně hw slabé a v praxi dávají cca 80-85Mbit. Pokud si něco pustíš přímo z lokální sítě třeba přes Sambu nebo klidně i přes Cinema Stream a podíváš se do chytrýho switche s nějakým managementem na grafy, tak zjistíš že datový tok se pohybuje od cca 5 do cca 70Mbit max ... takže je to jen o tom, aby sis nastavil dostatečný kešování pro Kodi a nemáš problém. Na síťovce to rozhodně nestojí. Mám Kodi i na XBoxu s 1Gbit síťovkou a nad 80Mbit nikdy nejdu ani u 70GB+ HDR filmů.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 6. 1. 2020 11:31

k sluchadlam: tento problem nemam ,jedine co dost "hapruje" je ze obcas si tie sluchadla tv nepamata,napr ich použivam s mobilom,a opatovnom pripojeni k tv,ich musim opat "pripojit",ale to nevadí
Sietovka: skusal som nakešovat vyrovnavaciu pamäť,ale nic nepomáhalo... film nad 20 GB sekal, net mam 0,5 Gbit....Tak pomohla iba Nvidia shield a tam uz streamujem aj 80 GB filmy, z občasnym seknutim 1x pocas filmu......
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecino 6. 1. 2020 11:39

@paulo78: Jak velkou hodnotu cache jsi nastavil? Pro jaký protokoly?
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 6. 1. 2020 14:16

Uz neviem,robil som to cca pred rokom po kúpe xf9005,ale nepomáhalo nic, tak som kúpil Nvidiu... Mozno som sa s tym slabo "pohral"
Ale celkovo mi Kodi a stream cinema cez tv nesedelo.
Napr ked som stopol sledovaný film. A presiel do ineho nastavenia tv,napr nastavit obraz,zvuk, alebo prepol na tv kanale,a potom som sa vratil do Kodi a toho filmu skocilo to do nejakeho predchádzajúceho menu.....
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecino 6. 1. 2020 14:37

Rozumím už to vyladili a chodí to zcela bez problémů.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radster 6. 1. 2020 16:33

Chlapi, cena 65" varianty se nyní přes Datart a kupón od Skylinku dostala pod 27 tis. (26991,-). Vybírám tv už pár měsíců jako náhradu své Philips 47PFS7509/12. Co myslíte? Počkat už raději na 2020 modely nebo vzít tuto "výběhovku" ?
Radster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rock992 6. 1. 2020 17:26

Radster ani nevahaj hned ber.
Rock992
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků