Massdrop

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod iceman27 17. 12. 2019 22:15

Je to Holandsko.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 12. 2019 08:38

Mimochodom, vraj je to kvôli tomu, že to rušia...ach jaj.

Reddit oznámenie
https://www.reddit.com/r/Massdrop/comme ... le_for_eu/

Taktiež sa traduje, že zase na nás až tak nezanevrú a prídu s nejakou alternatívou - to ale podľa mňa bude to, že to bude na štýl Amazonu, kedy už v pokladni vypočítajú colné poplatky (daň a prípadne aj clo) a tak človek nemusí riešiť colnicu a extra poplatok, ktorý by si u nás pošta účtovala.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 3. 1. 2020 18:30

Ahoj, uvažuju že z Massdropu koupím HIFIMAN HE4XX případně Sennheiser HD 6XX. Momentálně vlastním Sennheiser HD 569, které mají pro mě zábavný, neutrální přednes a rád bych získal něco podobného.
Mohl by mi pls někdo doporučit, která z těchto variant by byla vhodnější?

A další otázka, zda někdo neví jaká je momentální situace se zasíláním balíků a a případným placením cla/DPH. Na strankách se tyto informace bohužel nedozvím.

Díky
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 4. 1. 2020 16:31

Ide to z US, takže 100% šanca, že to pôjde colnicou, lebo z US na všetko uvádzajú reálnu hodnotu. Čo sa týka cla, tak SK má 0% clo ale CZ môže mať pár percent pre slúchadlá, je potrebné pozrieť cenník colných poplatkov FS v CZ.

Pre otázku 4XX vs. 6XX, mrkni na materiály
https://www.google.com/search?client=fi ... +vs+hd+6xx
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman27 4. 1. 2020 16:38

Clo je tuším 3%, DPH je jasné.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 4. 1. 2020 17:16

Tyto dva modely jsou v nabidce s vlajeckou EU, avsak momentalne vse vyprodane. Predopokladam tedy, ze pokud by byly opet naskladneny, ikdyz podle vyse uvedeneho prispevku ohledne uzavreni EU skladu, tak jen vse bez poplatku.
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 4. 1. 2020 17:45

Pokud to nepůjde z EU tak bych tomu moc nevěřil.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 1. 2020 00:32

honza.c píše:Tyto dva modely jsou v nabidce s vlajeckou EU, avsak momentalne vse vyprodane. Predopokladam tedy, ze pokud by byly opet naskladneny, ikdyz podle vyse uvedeneho prispevku ohledne uzavreni EU skladu, tak jen vse bez poplatku.

Nielen momentálne, EU kolekcie už skončili, jediné, čo dostaneme je už len lacnejšia pošta. A samozrejme, stále sa vieš zaregistrovať a použiť ich 20$ kupón.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 31. 1. 2020 11:06

Nestretli ste sa doteraz so scenárom, že Vám balíček z Massdropu (z USA skladu) trčí už tri týždne vo Frankfurte? Je to moja druhá objednávka a prvá preletela cez Frankfurt za deň a pól a šup na Slovensko.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 31. 1. 2020 11:48

Párkrát se mi zdržel balíček na celnici, klidně i dva tři týdny, ale v logistických uzlech nikdy. Nicméně párkrát byly informace ze sledování zásilky zmatečné. BTW, začátkem prosince jsem měl odeslanou zásilku, v Evropě to bylo coby dup. Pak to leželo asi tři týdny na celnici, pak se změnil status na "doručitel nezastižen" a zakázka se odesílá zpět. Kontaktoval jsem drop a jelikož měli tu věc skladem, cca za den dva to poslali znovu, patrně tentokrát expresně a tuším do týdne jsem to měl u sebe. Asi byla celnice kolem Vánoc přetížená, nicméně je to neomlouvá. A taky jsem koukal, že se asi na věci zaslané z US změnilo clo. Nemá někdo tušení jaký je nyní bezcelní limit a sazba na věci kolem sluchátek?
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xykon 22. 1. 2021 15:27

Ahoj,

dlouho jsem zvažoval objednávku z massdropu a vybíral sluchátka. Moc informací kromě tohohle vlákna na českém internetu není a proto přidávám svou zkušenost:

Objednával jsem Sennheiser HD6xx, což je reedice HD650 v kolaboraci s Massdropem. U nás stojí HD650 téměř 9 tisíc, na dropu je mají za 220 USD což je při dnešním kurzu 4700 korun.
Objednával jsem 22. prosince 2020, poštovné stálo 15 USD. Počítejte s tím, že nižší cena sluchátek je vykoupena delší dobou dodání, protože to vypadá, že Drop balíky do Evropy posílá běžnou poštou a nikdy si nemůže být jistí kdy ho vlastně vyexpedují, protože zboží dostávají od dodavatele ve vlnách. Tzn. že ačkoliv jsem objednal 22.12, zásilka se vydala na svou dlouhou pouť až 5. ledna. Dostanete DHL tracking number. Do Frankfurtu se sluchátka dostala 8. ledna a odtamtud se podívala do různých měst po Německu, jako je třeba Speyer nebo Redefelt, kde v každém nocovala aspoň jednu noc. V ČR se nakonec objevila 20. ledna. Nedošlo mi, že v tu chvíli už balík není v rukou DHL, což pozor, je v tomhle případě Deutche Post, takže ho přebrala Česká pošta. Toho jsem se bál, chtěl jsem proclení nechat v rukou DHL a pohodlně nic neřešit.
Nečekejte na výzvu ve schránce a vydejte se rovnou na proclívací poštu.
Dal bych ruku do ohně za to, že když jsem si na začátku kontroloval kolik ve výsledku zaplatím, že CLO na sluchátka je 1,2%. Nakonec mi ale vyměřili nulu, takže jsem platil pouze DPH + 103 korun administrativní poplatek.
Takže konec konců jsem sice čekal měsíc, ale za reedici HD650 sem zaplatil 6149 korun, místě skoro devíti.
Drop jako obchod je ok, pokud chcete něco ušetřit a nevadí vám čekat. Horší by bylo kdyby sluchátka přišla poškozená nebo bych musel reklamovat. Naštěstí se nic takovýho nestalo.
Xykon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2021 15:43

A konstrukce sluchátek je srovnatelná s plnotučnými HD650? Spousta věcí na Dropu je "odlehčená" či jak to diplomaticky napsat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Xykon 22. 1. 2021 16:11

Já jsem originální HD650 v ruce nikdy nedržel, ale taky jsem nenakupoval jen tak z první. Nevybavuju si, že bych narazil na nějakou recenzi, kde by si někdo vyloženě stěžoval na konstrukci.
V ruce se mi zdají celkem bytelný a plast kvalitní. Ta midnight-blue jak říkají té barvě je i hezčí v reálu než na fotkách.


Imho ty lepší ceny na dropu nejsou kvůli tomu, že by produkty byly nějak ošizený o kvalitu, ale spíš díky systému jejich distribuce. Na začátku si vždycky zjistí zájem o danou věc a u výrobce objednají jen tolik kusů kolik mají requestů na nákup danýho produktu. Můžou tedy objednávat v bulku a tím snížit cenu. Asi..
Xykon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zarkow 22. 1. 2021 16:30

HD6xx jsem bral na podzim 2019 v EU verzi, která šla z Holandska a cenově vyšla lépe než levnější US verze + doplatek DPH. Škoda že Drop EU sklad zrušil, údajně nebyla poptávka dle očekávání. Nicméně něco jsem četl, že chtějí pro zasílání do EU řešit opět o něco dražší verzí výrobku a DPH zaplatí předem, tudíž odpadne celní řízení. Tak to nyní řeší některé UK shopy po Brexitu, ale zda k tomu již došlo netuším.
Přímého srovnání HD6xx a HD 650 z Irska či Rumunska jsem bohužel neměl, na dálku mi přišly Irské HD650 pocitově o fous bytelnější či možná takový dojem dělal ten jejich lesklý plast, ale rozhodně rozdíl neodpovídal rozdílu v ceně. Pokud tonalita vyhovuje, s klidným svědomím HD6xx doporučím. Já jsem ale nakonec přešel na HD600, zvukově mi sedí líp.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2021 16:37

Bohužel co mě od Dropu odrazuje nejvíc je stoprocentní jistota, cla, DPH a poplatků za zástup v celním řízení. Taky ne vše zboží pošlou (třeba nože byť kuchyňské). Už jsem tam pár věcí kupoval a platil jsem vždy. Z USA je to jistota.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků