Philips 58PUS7304 - dojmy, nastavení, postřehy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vagi 5. 1. 2020 17:44

Sem pište postřehy s touto TV.
Hlavně mne zajímá, jak kdo máte nastaveny obrazové možnosti.

Pokud to někomu pomůže, zde je mé nastavení obrazu:
Styl obrazu: Film
Barvy: 60
Kontrast: 70
Ostrost: 4
Jas: 50
Více možností:
Vylepšení barev: Off
Teplota barev: Teplá
Vyrovnání bílého bodu: 2body: Červená - WP: 127, Zelená - WP: 90, Modrá - WP: 67
Režim kontrastu: Off
HDR zvýšení rozlišení: Off
Dynamický kontrast: Off
Kontrast videa: 90
Senzor osvětlení: Off
Gamma: +2
Ultra resolution: Off
Redukce šumu: Off
Redukce MPEG artefaktů: Off
Styly pohybu: Off
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HAI21 5. 1. 2020 22:20

Pořídil jsem si nově po 10 letech také tuto televizi (po 40" Samsungu) - ale nevím, už to není takové wow jako při přechodu z CRT na LCD... Obraz je takový ani nevím jak to popsat - někdy špice, ale spíše takový přesvětlený a s převládajícími akcenty do modra. Zatím používám nastavení které bylo definováno v D-Testu jako optimální (je tam tedy jen 55" což je IPS nebo 50" a 65" VA - tak se to dá přizpůsobit). Zkusím také vaše nastavení (koukám, že to máte spíše do "teplých" barev - třeba to bude lepší …).
Měl bych také pár dotazů - protože jsem vlastník starých dobrých analog HIFI řeším připojení receiveru Technics - funguje sluchátkový výstup na audio CINCH? A zkoušel jste někdo připojit VHS přes SCART do těch 2 "3.5" jacků přes 5xCINCHů?
HAI21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod error2000 6. 1. 2020 09:01

Propojeni zvuku funguje, ale nemuzes ovladat hlasitost +/-, musis vzdy jit do nastaveni zvuku sluchatek do menu. Dle mne hodne spatna televize, vratil jsem po 2 dnech.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 6. 1. 2020 15:49

Jaký byl důvod vrácení? Rozepiš se více.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 6. 1. 2020 15:57

Za tu cenu velmi dobra TV.A aku si kupil miesto nej?
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matthew77 6. 1. 2020 20:16

Ahoj vsem, kupoval jsem v akci za 13,5tis vcetne mixeru a za ty penize tezko hledat lepsi. Ovladac, ktery je vsude kritizovany, tak je uplne v pohode - zvyknete si na pozice tlacitek a dal neresite. Co mi nefunguje je aplikace ovladace Philips z google play - nenasla TV. Zkusil jsme misto nefunkcni apky od Philipsu tu googlovskou a jede bez problemu. Ambilight osvetleni je fajn.
Matthew77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 6. 1. 2020 20:36

No, tchán má Philips 55PUS7303 a ta má ovladač daleko robustnější, nevypadá tak lacino a hlavně tlačítka jsou normálně vidět. Byť je to vše o zvyku, ovladač se u 7304 prostě nepovedl. Zbytek je naopak...obrazově za ty kačky (CZC i s mixérem za 13500,-) těžko hledat konkurenci.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bolek007 6. 1. 2020 21:46

Ahoj všem, uvažuji také o 58PUS7304. TV u nás běží cca 16h denně, na filmy moc nejsme, většinu času jede jako "podklad" standardní TV vysílání (dokumenty, zprávy, seriály), ale hodně taky sport. Pozorovací vzdálenost 2.5 - 3.5 m. Vybírám mezi 58" a 65". Chtěl bych se zeptat, jestli by mi nějaký majitel nezměřil šířku stojanu, ideálně i o kolik cm je "předsazený" před obrazovku... Také by mě zajímalo, jak dává sport - hokej, fotbal (odezva, respektive efekt rozmazání puku/míče apod...). Díky
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod HAI21 6. 1. 2020 23:11

Já mám TV na stěně, tak moc ohledně stojanu neporadím (ale řekl bych tak okolo 15 cm). Koukám ze 3,5 m a taky jsem jednu chvíli laškoval i s 65", ale s 58" jsem spokojen (dokázal bych žít i s 55"). Sport je úplně v pohodě, žádné rozmazávání. S ovladačem problém nemám. Za 13,5 co jiného zvolit? TCL680/HisenseU7B neznám, tak jedině Samsung 7402 - Philips dá 3" a ambilight navíc … Já sleduji také jen pozemní TV a jak jsem se zmínil trochu se peru s barevným podáním (pokud někdo máte opravdu ke své spokojenosti odladěné detailní nastavení, budu vděčen), těch možností nastavení je opravdu hodně!
Jinak appka na ovladání TV na iphonu chodí. Osobně doporučuji vytisknutí papírového návodu (na A5 je to rozumná pomůcka).
HAI21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod error2000 7. 1. 2020 07:34

Vagi píše:Jaký byl důvod vrácení? Rozepiš se více.


Jedine pozitivum homogenita podsvietenia panelu a ambilight, ktory ale hodne rychlo omrzi. PC-HDMI-TV nemozne nastavit nejaky pekny obraz. TV nedokaze cez siet (disk v PC) prehrat skoro nic. Neustale vypisuje poskodeny subor, popripade zamrzne. Android TV VLC o nieco lespie, ale 4K HDR video sekalo + TV ani raz nedetekovala, ze sa jedna o HDR. Ak som pustil film z PC tak v niektorych rezimoch obrazu sa obraz trhal, pritom na PC isiel plynule. Nakoniec pre niekoho mozno absolutna malickost, ale ak som zapol cez jack svoje externe repraky tak sa hlasitost nedala ovladat klasicky z ovladaca i ked som vypol v nastaveni TV repraky, ale clovek musel vzdy do menu a preklikat sa k ovladaniu sluchatok. Spracovanie TV hodne lacne plasty, zvuk bieda, HDR som nevidel (ani raz ho TV nedetekovala), ovladac vyzera hodne lacne a pokial ho nedate rovno pred seba nevidno polep tlacidiel, kedze je to nejaka leskla biela farba. Technicka podpora Philips tragicka, ktora ani nevie aky panel sa dava (VA/IPS). Celkovo som hodne sklamany z TV za 20000kc (kupoval som s cashbackom, teda celkom za 15k). Philips uz urcite nikdy viac.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 7. 1. 2020 08:45

Tak moment, error2000, ale musis mat nieco zle nastavene, kedze moj 55pus7502 (rocnik 2017) nema s prehravanim 4K cez VLC najmensi problem (mozno raz za cas sa nejaky zasek objavi ale nic tragicke a caste). HDR videi moc nemam ale ak nejake take je, tak TV vzdy napise, ze je HDR.

XXpus7304 ma hw podobny ak nie lepsi (minimalne ma o 1GB viac RAM), cize problem bude asi niekde inde (na moj model je zatial iba Android 8). Vylepsenia pohybu mam ja osobne povypinane.

Ambilight urcite neomrzi, ale to uz je subjektivne.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod error2000 7. 1. 2020 13:50

Po zapojeni som skontroloval aktualizacie a aktualizoval system, takze urcite to nemohlo byt starym systemom a dovolim si tvrdit, ze som hodne technicky zalozeny clovek. Mozno vadny kus, ale to je uz jedno. Ak kupim TV za 15k (bez cashbacku 20k) koli androidu a TV ma problem defacto zo vsetkym tak urcite nebudem patrat v com je problem, ale rovno ju vratim. Ocakavam, ze TV zapojim, maximalne si nastavim obraz podla seba a aktualizujem system, ale nie ze budem riesit veci ako popisujem.

A este urcite dodam, ze upscaling je hodne slaby. Kostickovanie atd. To si mozem kupit najlacnejsiu TV na trhu a som na tom tak isto. Som velky fanusik F1 a pozerat na tejto TV zavod bolo velke utrpenie. Absolutne nezvladala rychle prejazdy formul, obraz bol vylozene trhavy a kostickovany.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 7. 1. 2020 14:06

@error2000: počkej, ale v jinem vlákně pišeš, že upscaling má dobrý??? Tak jak to je?
viz "Philips 65pus7304 (IPS) vs 58pus7304 (VA)":

Nový příspěvek od error2000 20. 9. 2019 09:20
Pozorovaci uhly jsou v poradku. Taky ma super upscaling, zadne artefakty a podobne. Skusim KODI a mozna ozelim to ovladani zvuku.
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod error2000 7. 1. 2020 14:14

Pokial do TV das aspon 5gb 1080p rip tak je to v poriadku, respektive obraz urcite nieje horsi ako na mojom 8 rokov starom Samsungu. Cim vyssia kvalita tym lepsi obraz a taky 1080p 20gb rip a vyssie vyzeral naozaj skvele a minimalne o level lepsie ako na Samsungu co mam. Problem nastane ak do toho pustis nieco "nekvalitne" napriklad IPTV KUKI TV. Tam bol obraz u programov so slabym bitrate vyslovene hnusny a hodne to kostickovalo (rozpravky na Nicklodeon, VH1, formula na SPORT1/2 HD), pritom na stavajucom Samsungu to vyzera v pohode.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 7. 1. 2020 14:37

No len ono je rozdiel doratavat nieco s tragickym rozlisenim na FHD a na UHD. Vzdy to bude vyzerat krajsie na FHD. A ak si myslis ze 20 tisic czk (800,- Eur) je nejaka ultimatne vysoka cena za tv, tak si asi nevidel cenu OLED tv :-) V dnesnej dobe bezne kupis telefon za 1000,- Eur a tiez nie je bezproblemovy.

Ale beriem, bol si nespokojny. Inak aku TV si si nakoniec vybral, ktora splnila tvoje ocakavania?
michalko58
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků