Jaký Bi-Wire kabel?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zbrach 6. 1. 2020 09:49

Zdravím, prosím o radu, podědil jsem zesilovač Cambridge Audio Azur 340A SE a repro Wharfedale Diamond 10.2. Bohužel nemám k dispozici kabely na jejich propojení, potřeboval bych je zakoupit. Pravděpodobně bych potřeboval Bi-Wire kabel, ale hotové mi přijdou (pro mě) zbytečně drahé. Přemýšlím, že bych koupil metráž, ale moje znalost končí u cinchů, nevím, jestli koupit "banánky" nebo "vidličky" a nebo připojit oholený kabel napřímo do zesilovače a repro? Můžu poprosit o nějaké tipy, event. včetně odkazů na kabely?
Předem moc díky.

Ještě foto konektorů repro a zesilovače:
https://ibb.co/58pSP4S
https://ibb.co/MnstFJC
zbrach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 6. 1. 2020 10:31

Kup hrubsiu metráž a daj tam oholeny kabel pod tie skrutkovacie konektory. Po case dotiahni a bude to fajn keď nechceš dať vela za káble. Ked chceš kusok priplatiť, tak kup nakamichi bananiky a zapoj to cez ne. Kable budú ľahko odpojitelne. Vidličky mi prišli ako najhoršia možnosť co sa inštalácie týka. Kábel kupuj s co najčistejšou medou. Pripadne med + striebro ale to bude cena asi inde.
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zbrach 6. 1. 2020 11:47

Díky za odpověď. Ještě jeden dotaz - zesilovač má konektory i pro druhou sadu reproduktorů, je tedy možné rozvést kabely z reproduktorů každý do vlastního výstupu a následně použít režim zesilovače pro dvě sady repro? Tzn. že by se na každý reproduktor použil kabel se čtyřmi koncovkami na straně repro a stejně tak se čtyřmi zapojeními i na straně zesilovače...
Nebo mám použít standardní Bi-Wire kabel - 4 koncovky u repro a 2 u zesilovače a nepoužívat režim druhých reproduktorů?

Našel jsem, že se to řešilo na tomhle fóru https://www.avforums.com/threads/azur-3 ... rs.604913/, ale pokud jsem dobře rozuměl, tak nikdo neví, jestli to má vliv na kvalitu a jaké řešení je lepší nebo horší
zbrach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 6. 1. 2020 14:25

Můžete to zapojit do obou výstupů A/B. Váš zesilovač má 2 × 45/55 W při 8/4 ohm. Tento výkon je vždy konečný a při zapojení A/B se dělí mezi současně provozované reproduktory. (tedy například je-li zapojen jen pár A, má každý kanál 45/55 W, pokud je zapojen souběžně i B, je výkon pro každý kanál dělen na polovinu).
Zda to bude mít smysl záleží na bednách a jejich výhybce. Pokusem nic neztratíte, v nejlepším případě získáte lepší separaci pásem. Protože A i B půjdou zase jen do jedné bedny, výkon bude ve výsledku stejný.
Kdybyste měl vícekanálový zesilovač/receiver (třeba 5.1), mohl byste dosáhnout i tzv bi-ampingu, tedy by do beden šlo více výkonu daného zesilovače, který svůj celkový výkon počítá součtem kanálů. Tzn 200 W je ve skutečnosti 5×40, proto bi-wire zapojené do dvou párů výstupů bude zároveň i bi-amp a do beden nepůjde jen 40+40, ale 80+80 W a výkon zesilovače bude lépe distribuován.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 6. 1. 2020 15:33

Ak som to dobre pochopil ak mam postriebreny kabel 2x4mm olbach tak je to lepsie ako medeny
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 6. 1. 2020 23:29

Postříbřený kabel je prostě jen jiný, ani lepší, ani horší. Většina uživatelů rozdíl nepozná a ani nezměří a výrobci sází na prostý fakt, že lidi berou stříbro jako dražší kov. S některými typy komponent dosáhnete změnu v projevu, ale v kontextu této diskuze to není předmětné.
Větší rozdíl poznáte v délce kabelu (kratší = lepší) a také doporučím ke studiu https://www.hifiporadna.cz/vybirame-sig ... abely-a227
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 23:41

Co jsem si všiml u in-earů, tak postříbřené kabely přidávají výšky a celkově projasňují zvuk. Předpokládám, že u repro to bude podobné, ale daleko hůř postřehnutelné.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zbrach 7. 1. 2020 08:32

Díky za rady i za vysvětlení, nějak si s tím už pohraju :tleskani
zbrach
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků