[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 1. 2020 09:18

No asi jsem to přehnal. :D
Myslel jsem to s ohledem na jeho zvukové vlastnosti, které se rovnají a v určitých aspektech překonávají znatelně dražší AT HA5050H (6000€), a to i za předpokladu, že k tomu připočítám cenu Huga jako DAC (ostatně 5050H má taky DAC).
Ale tak bych to upravil na "výhodnou koupi". O:-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 9. 1. 2020 09:19

Asi bych tady respektoval názor pavel1756,on má svou predstavu o výsledném zvuku.Je pripravený nedelat kompromis a pokud to vyhovuje,tak ano,muze to být výhodný pomer.
Upraven alias
Naposledy upravil akburt dne 9. 1. 2020 10:25, celkově upraveno 1
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 1. 2020 09:55

pavel1756 by měl hlavně dostat nějaký snáze zapamatovatelný alias - třeba pavel1234 ;-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 1. 2020 11:07

Ještě používám pavel1770. :lol:
Jak 1756, tak 1770 jsem zvolil z úcty ke dvěma mimořádným (tady myslím, že to slovo používám adekvátně :D ) hudebním skladatelům. V prvním případě jde o rok narození Wolfganga Amadea Mozarta a ve druhém rok narození Ludwiga van Beethovena. ;-)
V roce 1234 se pro mě nikdo tak významný nenarodil. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 9. 1. 2020 13:51

Vďaka za zhrnutie s tými zosilovačmi. No ja sa začínam naozaj zaoberať psychoakustikou a čo má na ňu vplyv. Pretože sú dni, kedy sa od počúvania neviem odtrhnúť a naopak sú dni, kedy ma nič nebaví. Včera, keď som položil tú otázku, tak v tom čase som mal asi hodinku a pol volna a počúval som chvíľku a vtedy sa mi práve páčil najviac samotný C2. Avšak večer po celom dni som to pustil a nič, kúzlo bolo preč. Potom som prešiel na samotný Lyr3 a prehodil PsVane CV181T MK2 za JJ6SN7 a bolo to tak dobré, že som nechápal. Totálne ma to na 3 hodiny zožralo. Chvíľu som menil C2 a Lyr3 a prišiel mi Lyr3 v tej kombinácii s JJ elektrónkou a Empyreanmi tak brutálne dobrý, že som rozmýšľal že C2 predám. Vyslovene mi včera Lyr3 čaroval úsmev na tvári.

Ruská stock elektrónka je tmavšia a má menej detailov. Je to taký hutnejší zvuk ale zároveň ako keby nemala taký drajv na úplnom spodku ako spomínaná PsVane alebo JJ. Množstvom ľudí kade-tade chválená Tung-Sol 6SN7GTB mňa zasa tak veľmi neberie. Ona nehrá zle, na prvé počutie super. Ale ja sa s ňou po chvíľke nudím. Naopak JJ 6SN7 čím dlhšie počúvam, tým chcem viac. Rovnaký efekt som s ňou mal aj pri LCD-2C a rovnako aj s Empyreanmi. S PsVane CV181T MK2 znie na prvé počutie Lyr3 najlepšie. Má najlepší detail, separáciu a každé pásmo má množstvo vrstiev. Nekoná sa žiadne zlievanie pásiem. Ale paradoxne, občas sa jej neviem nabažiť a inokedy ma po chvíľke nudí. JJ 6SN7 čo sa komplexnej kvality zvuku týka nie je tak dobrá ako PsVane. Ale začínam mať pocit, že mne jej zvuk náramne sedí a baví ma dlhé hodiny. To je myslím na elektrónku, ktorú je u nás extrémne jednoduché kúpiť (slovenský výrobca) a s cenou myslím okolo 17€, naozaj výborná kúpa.

Chcem sa zatiaľ vyhnúť šaškovaniu so zosíkmi. Už tak mi teraz samotný Lyr3 ku ktorému mám 5 žiaroviek v kombinácii s Audio-gd C2 a 2 náušníkmi na Empyreany dáva toľko rôznych variácií na zvuk, že sa z toho neviem vymotať. :D

Ak by som ale niekde videl Hugo TT2 z druhej ruky za akcetovateľný peniaz alebo by Schiit prišiel s Mjolnir 3, asi by som vystrelil...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 9. 1. 2020 14:02

...a proto nás to audio tak baví.Proto máme zesiky,dacy,sluchátka a ostatní nechápou,proc mi nestací jedna sestava.
Protoze jsou dny,kdy...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 1. 2020 14:31

Mé doporučení pro ty, kteří na tom jsou podobně jako zino333, by bylo si pořídit jeden všestranný sluchátkový zesilovač a k tomu 2-3 páry kvalitních (ne nutně extrémně drahých) sluchátek.

Pokud vezmu jako příklad svůj DNA Stratus, tento zesilovač je zvukově konfigurovatelný tolika způsoby, že skutečně není problém vyhovět v podstatě jakékoliv "poslechové náladě":
- Volitelný 6.3mm / 1x 4-pin XLR / 2x 3-pin XLR výstup. (Každý zní sám o sobě trošku jinak.)
- Volitelná výstupní impedance 3 / 8 / 115 / 120 ohmů. (Pro 6.3mm výstup, interakce s impedancí sluchátek je zřejmá.)
- Volitelný zisk -6db / 0db. (Pro 6.3mm výstup, každý zní sám o sobě trošku jinak.)
- Volitelný režim nesymetrický nebo symetrický. (Pro XLR výstupy, každý zní sám o sobě trošku jinak.)
- Volitelné elektronky input / rectifier / output. (Každá z kategorií ovlivnuje zvuk trošku jinak.)

V případě sluchátek je tendence k variabilitě zřejmá - žádný model není perfektní. Dva nebo tři kvalitní modely však jsou schopné slabší zvukové nebo ergonomické stránky vzájemně vykrýt.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 9. 1. 2020 15:17

Promiňte offtopic, ale Akburt ve 14.02 poslal do tohoto tématu příspěvek s pořadovým číslem 10 000 000. První ve fóru byl v září 2014. To tady musí být vyznačeno pro příští generace :-) Konec offtopicu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 9. 1. 2020 15:23

Marek Lutonský píše:Promiňte offtopic, ale Akburt ve 14.02 poslal do tohoto tématu příspěvek s pořadovým číslem 10 000 000. První ve fóru byl v září 2014. To tady musí být vyznačeno pro příští generace :-) Konec offtopicu.

A ešte aj obsahovo aký dobrý. Gratulujem k tomu číslu. Pekné! :love:

-- 9. 1. 2020 16:21 --

Ja som ten DNA Stratus už videl niekde na fórach. Koľko stojí? Nechce sa mi hľadať. :D Mňa najviac zaujal Feliks Audio Euforia. Ale všade čítam, že OTL amp nie je cesta pre planáry.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 9. 1. 2020 17:21

Je hezké se trefit do takového císla,skoda jen,ze to není v jackpotu :-).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 1. 2020 17:28

@zino333: Souhlasím. Psychické rozpoložení může hrát značnou roli. Asi největší problém jsem v tomto ohledu měl s Audeze LCD X. Jeden den super a další nic moc. Naopak s HD 600/650 a právě s Empyreanama se mi to stává minimálně. Nezanedbatelnou roli samozřejmě hraje i zbytek řetězce a právě tube rolling to může zajímavě řešit, jak píšeš. Mimo jiné mi taky přijde hodně zajímavé, jak píše MHOE, nastavit výstupní impedanci zesilovače. Můj Auris má tuto možnost taky (50,150,300,600ohm) a každá úroveň slyšitelně změní výsledný zvuk. Samozřejmě ne všechny jsou vhodné pro daná sluchátka. Osobně střídám 50 nebo 150ohm.
No a pak tu jsou dvoje náušníky Empyreanů, což , jak už jsem psal v recenzi, považuju za velikou devizu srovnatelnou se střídáním sluchátek.

@akburt: Velká gratulace! :tleskani :tleskani

@MHOE: Používáš s danými sluchátky pouze jednu výstupní impedanci, nebo to střídáš?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 1. 2020 18:13

zino333 píše:Ja som ten DNA Stratus už videl niekde na fórach. Koľko stojí? Nechce sa mi hľadať. :D Mňa najviac zaujal Feliks Audio Euforia. Ale všade čítam, že OTL amp nie je cesta pre planáry.

3000 USD

Pokud už plně elektronkový zesilovač pro planárně magnetická sluchátka, určitě raději nějaký s velmi kvalitními výstupními transformátory a vysokým výstupním výkonem (např. Stratus). Levnější a obecně všestrannější volbou jsou hybridní designy, tam však člověk musí počítat s částečnou ztrátou elektronkového zvuku.

Já bych obecně doporučil nějaký cenově snesitelný hybrid, protože záležitosti typu toho, co mám já nebo pavel1756, podle mě nedávají pro normální jedince smysl. (Ano, jsem magor. :-) ) Takový Garage1217 Project Sunrise III byl kvalitní volbou s poměrně slušnou škálou nastavení. Ale i třeba ten Lyr 3, Mjolnir 2 nebo Liquid Platinum nemusí být špatné volby, pokud k nim člověk za rozumnou cenu sežene různě znějící elektronky a pokud chápe jejich limitace. (Např. kvalita nesymetrického výstupu Mjolnir 2, vysoký zisk u Liquid Platinum, ...)

Obecnou chybou mnoha zesilovačů je podle mého názoru právě absence možností jejich zvuk alespoň trochu ladit. Lidé pak mají tendenci šílet z toho, že ke každým sluchátkům jim "zní" jiný zesilovač - třeba i vlivem momentálního rozpoložení.

pavel1756 píše:@MHOE: Používáš s danými sluchátky pouze jednu výstupní impedanci, nebo to střídáš?

Po delším experimentování jsem došel k tomu, že nejvíce se všestrannost a vyspělost zvuku toho zesilovače ukáže při použití 4-pin XLR výstupu, který je fixován na 8 ohmů. Často však využívám možnosti přepnout mezi symetrickým a nesymetrickým režimem, kdy:
- Symetrický režim zní holografičtěji, se subjektivně o trošku světlejším tonálním podáním
- Nesymetrický režim zní kompaktněji, se subjektivně o trošku vřelejším tonálním podáním

Mohu ještě dodat, že čím výšší impedance, tím víc "elektronkově" zesilovač zní. Rozdíly nejsou velké, ale taková ta elektronková "plynulost/liquidita" zvuku se zjevně ukazuje tím víc, čím méně do signálu výstupní trafa zasahují.
Naposledy upravil MHOE dne 9. 1. 2020 18:51, celkově upraveno 1
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 9. 1. 2020 18:29

Práve kvôli tomu "ladeniu" zvuku som bral ten Lyr3. Ja chcem silou mocou zostať u single ended reťazca. Ľudia si veľmi často neuvedomujú, že ak niekde za každú cenu presadzujú symetrické riešenia, že to nie je kvôli tomu, že by single ended nemohol byť top záležitosťou, ale je to kvôli tomu, že na symetrických zosíkoch znejú single ended horšie pretože neboli ako single ended navrhnuté, ale plný výkon a zvukový potenciál z nich lezie v balanced móde. Pretože tak boli navrhnuté. Ak je špičkovo navrhnutý single ended amp, môže znieť pokojne lepšie ako symetrika od konkurencie. A dôvod prečo sa tomu chcem vyhnúť sú káble. Naozaj nechcem dokupovať na každé slúchadlá, ktoré kedy budem mať doma symetrické káble. Už dávno sa mohli výrobcovia slúchadiel a techniky okolo zjednotiť a využiť 4,4mm balanced konektor, ktorý by riešil všetky problémy. Ale to je asi len mokrý sen.

Vráťme sa k Lyr3. Dôvod prečo som ho zvolil teda bolo single ended riešenie, univerzálnosť na použitie asi na všetky typy veľkých slúchadiel. Nerátam IEM. Teda je u neho jedno či dynamické alebo planárne. A jeho najväčšou devízou je, že preamp elektrónka jeho hybridného dizajnu je len jedna. Takže to ladenie zvuku podľa slúchadiel alebo podľa nálady je jednoduché, finančne nenáročné a môže sa tým roky baviť vzhľadom na dostupnosť rôznych druhov lámp. A k tomu všetkému má mraky výkonu. Za mňa fajn voľba.

Spomínal som Feliks Audio Euforia. Už som spomínal, že OTL ampy všeobecne nie sú moc odporúčané k planárom. Ale na Head-Fi som čítal, že to bol jeden z ampov s ktorým v Meze ladili Empyreany pri návrhu. Ale to je tvrdenie typu "jedna pani povedala". Nepočul niekto o tom niečo?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 1. 2020 18:57

Jo, souhlasím s tím názorem ohledně single ended vs balanced. Jak píšu výše - dle nálady preferuju Stratus v tom či onom módě. A i když se mi líbí fyzické aspekty XLR konektorů, přijal bych určitě kompromis ve formě toho 4.4mm.

Lyr 3 nebo Asgard 3 možná jednou vyzkouším, až k němu vydají lepší multibit DAC kartu. Mám je v hledáčku. :-)

Nevím, jak je na tom Feliks, ale něco takového by mohlo fungovat i pro planárně magnetické modely teoreticky:
https://www.wolfearaudio.ca/products/na ... dphone-amp
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 9. 1. 2020 19:09

Hmm, ja mám v Lyr3 4490 kartu a nie že by to bolo úplne zlé, ale 2Qute je úplne iná liga.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků