Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 1. 2020 15:16

zino333 píše:Nie meniče, ale vzhľad grillu. Myslím, že som to videl tiež niekde na SBAF vlákne. V strede grillu bolo V a okolo taký ornamentový vzor.

Ano, i to nejspíš projde změnou v rámci mk2 verze Verum 1.

hmpf píše:Já mam radši Bena a Ben by si je nekoupil :-))

Pravda, ten by si koupil spíš něco jako...
Obrázek
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 7. 1. 2020 15:57

Áno, o tom som presne hovoril.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 7. 1. 2020 17:18

No musím říct, že mě osobně Verum 1 hodně zaujaly. Jakou máte zkušenost s doručením, clem a dalšími poplatky atd. Pokud by někdo náhodou uvažoval o jejich prodeji, hlásím se dobrovolně :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 1. 2020 21:31

MHOE píše:Pokud by Kylo Ren kupoval sluchátka, rozhodně by šáhl po Verum 1!

Obrázek
Obrázek


:tleskani :lol: :tleskani
Tak si říkám, kdo ze Star Wars by bral Empyreany. Že by (Imperátor) Darth Sidious? :D

Jinak ty HD650 mě dodnes nepřestávají udivovat, mají ve všech aspektech velmi dobře vyvážený zvuk a jsou v tomto ohledu podle mě dál než třeba Hifiman Ananda, nebo Audeze LCD 2C.

Máš srovnání Auteur vs Vérité?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 1. 2020 09:48

Obrázek
Obrázek

HD650ky mají skutečně vyvážený zvuk a dlouho mi trvalo najít sluchátka, která by je zcela přebila. Přesto tak úplně dokonalá nejsou:
- Chybí prezence v nejhlubších basech
- Jistý důraz na středobasech
- Jemně přehnaný důraz na vyšších středech
- Rozkolísanost v nižších až středních výškách, kdy (především s neopotřebovanými naušníky) mohou některý poslechový materiál interpretovat temněji, jiný zase sykavěji a cinkavěji.
- Přílišná zrnitost a šedivost přednesu. Chybějící pevnost a čistota v basech.

ZMF Auteur všechny potíže výše zmíněné řeší. S Eikon perforated náušníky - tedy jedním ze dvou standardně dodávaných setů - zní jako hybrid HD650 a HD600. Jsou tonálně fantastická.

Verite mě popravdě nezaujaly, neboť i dle subjektivních dojmů se jedná o tonálně výrazně zabarvená sluchátka. Technicky vzato jsou však prý o něco výš než ZMF Auteur, což v kombinaci s celodřevěnými mušlemi a částečně berylliovým měničem (aka Focal Utopia) může být pro mnohé velmi zajímavé.

Technologicky zajímavých sluchátek se však poslední dobou ukazuje vícero, například:
- HEDD Audio HEDDphone (nový typ měniče, doposud - s výjimkou oBravo - ve sluchátkách neviděný)
- Raal Requisite SR1a (true ribbon měniče, též doposud neviděný koncept ve sluchátkovém světě)
- Aurorus Audio Borealis (snaha o duchovního nástupce HD580, resp. HD600/HD650)
- Rosson Audio Rad-0 (velmi neobvyklý design mušlí, od Alexe Rossona, bývalého CEO Audeze)
- Dan Clark Audio Ether 2 (velmi lehká, hi-tech konstrukce)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 9. 1. 2020 14:36

Hej nasaďte mu ich niekto na hlavu, kto vie dobrý photoshop? :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 9. 1. 2020 20:10

Rýchly náhľad :)

Ešte čakám na zosilňovač Burson Playmate - už prešiel colnou kontrolou :) - takže zatiaľ ich počúvam na najhoršom zosilňovači aký som kedy doma mal a to výstup na sluchadlá na Nad D3020.

a tie Quady hrajú tak nádherne čisto, že som inak prekvapený :) Viac za pár dní :) Díky

Era-1.jpg


-- 9. 1. 2020 20:16 --

Sorry za kvalitu, budem musieť niekde vyhrabať fotoaparát :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 9. 1. 2020 20:25

Wow, ty vypadaji fakt zajimave, takovy technicky design :tleskani , ja ani nevedel, ze QUAD dela sluchatka. Ale vypada to, ze si audio vyrobci cim dal vice uvedomuji, jak je sluchatkovy byznys lukrativni.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 9. 1. 2020 20:31

Je lukratívny, pretože ľudia začnú povedzme s repro a potom zistia obmedzenia na akustiku alebo susedov a zrazu sa ľudia preorientujú na slúchadlá ak to s hifi myslia vážne a nemajú možnosť riešiť špičkovú posluchovú miestnosť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 9. 1. 2020 20:42

OT: Je to presne muj pripad Zino333 ... sluchatka jsou proste "praktictejsi"
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 9. 1. 2020 21:09

Aj môj...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 9. 1. 2020 21:12

Kostival
Kvalita konstrukcie je moc dobrá, neviem presne či hliník, nie len lacné plasty. Akorát ten hlavovy most je moc velký a tučný, ale sú pohodlné, len robene na veľké hlavy...
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 10. 1. 2020 14:05

zino333 píše:Je lukratívny, pretože ľudia začnú povedzme s repro a potom zistia obmedzenia na akustiku alebo susedov a zrazu sa ľudia preorientujú na slúchadlá ak to s hifi myslia vážne a nemajú možnosť riešiť špičkovú posluchovú miestnosť.

Já osobně šel do světa sluchátek rovnou, pokud se tedy bavíme o "seriózním" přístupu k věci. Byla to v té době ryze intuitivní volba, která se však časem ukázala být pro mě správná. Postupně se sice pokouším dovzdělávat i ve světě reproduktorů (pomáhá to při kalibraci uší na "neutrální zvuk"), popravdě jsem však ještě nenarazil na sestavu, která by moji preferenci pro sluchátka ohrozila.

Zvuk reproduktorů a sluchátek je vcelku odlišný. Neberu je jako konkurenci, spíš dva užitečné úhly pohledu na věc. U reproduktorů se často citují nejhlubší basy a prostorovost zvuku jakožto atributy, které sluchátka naprosto nezvládají. Já bych si dovolil trochu nesouhlasit, neboť:
1) Skutečně kvalitní sluchátka dokáží zahrát bas tak, aby jej člověk skutečně fyzicky cítil. Takových je však minimum a samozřejmě člověk nesmí čekat, že měniče přiléhající pouze k uším posluchače rozechvějí celé jeho tělo.
2) V rámci akustického prostoru, který je ohraničen tváří posluchače + náušníky a mušlemi sluchátek, dokáží některá sluchátka pozicovat jednotlivé zvuky až pozoruhodně dobře. Ano, opět se bavíme o minimu opravdu kvalitních modelů. Ale co víc - za předpokladu vhodně zpracovaného zvukového signálu (v současnosti především viz Smyth Realizer A8/A16) lze vnímanou prostorovost zjevně dostat i za hranice zmiňovaného akustického prostoru.

Co osobně oceňuju na sluchátkách:
- Intimitu poslechu. Líbí se mi, jak circumaurální sluchátka instantně zformují vlastní poslechovou místnost, kdykoliv si je nasadím na uši.
- Konzistence poslechu.Bez ohledu na to, zda a jak se pohybuji, sluchátka pevně usazená na uších budou reprodukovat přehrávaný materiál stále stejně přesně. Zkrátka konstantní "sweetspot".
- Čistotu a detail. Za předpokladu kvalitních sluchátek lze bez ohledu na hlasitost konzumovat čistý, hladký, detailní a nezašuměný přednes.
- Snadný "room treatment". U sluchátek je jednoduché a levné vyměnit náušníky, alterovat zatlumení mušlí či měničů apod.
- Příznivý "form factor". Sluchátka lze snadno přenášet, skladovat, prodávat/kupovat, rotovat s jinými modely, poslouchat bez ohledu na denní dobu a jiné okolnosti atd.
- Velmi dobrý poměr cena/výkon. Pominu-li šílenství mnohých výrobců z posledních let (cokoliv nad 1000 USD má IMHO velmi pochybnou hodnotu vůči své cenovce), za poměrně malý peníz lze dosáhnout na velmi kvalitní zvuk. Co víc, lze významně ušetřit i na zesílení, nebot sluchátka obecně mnoho "šťávy" nepotřebují.

Noví hráči na trhu jsou rozhodně vítaní, bude však nejspíš pár let trvat, než se situace učeše. Na poli ryze pasivních modelů je již totiž poměrně složité posouvat absolutní kvalitu výrazně dopředu, zatímco trh aktivních modelů se dle mého názoru přesytil polotovary, které se sice tváří inteligentně, avšak žádnou ze svých "inteligentních fíčur" (3D audio, noise cancelling, augmented reality, ...) neumí dodat skutečně kvalitně a bez postranních efektů.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 10. 1. 2020 14:43

tibormi píše:Kostival
Kvalita konstrukcie je moc dobrá, neviem presne či hliník, nie len lacné plasty. Akorát ten hlavovy most je moc velký a tučný, ale sú pohodlné, len robene na veľké hlavy...


Jsem zvedavy na dojmy, porovnani :-)



Jinak se trochu divim, proc se v nasich koncinach nemluvi o MrSpeakers Ether 2 :hm ... TOP model kvalitniho vyrobce, oproti Audeze jsou lehoucky (asi i pohodlny ?) ..

https://www.thomann.de/cz/mrspeakers_ether_2_open_back.htm

Obrázek
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 10. 1. 2020 15:24

@MHOE: Fajn zhrnutie. Ja by som sa na základe vlastnej skúsenosti vyhol tvrdeniam typu že slúchadlá alebo repro sú lepšie. Je to len iný prístup k počúvaniu hudby a každý má svoje pre aj proti. Ja som k slúchadlám prešiel tak nejak neplánovane. Nejako som si budoval svoju repro zostavu a vcelku náhodne som sa dostal k mojim terajším repro, ktoré ani neviem opísať ako euforicky dokážu hrať. Ten detail, tá vzdušnosť, priestor, tá ľahkosť s akou dávkujú hudbu, to je jednoducho úplne iný zážitok ako so slúchadlami. Slúchadlá sú naproti tomu úplne intímna záležitosť. A najmä ja mám diametrálne odlišný dojem z jedného alebo druhého. Je nezmysel sa to snažiť napodobniť navzájom. Jednoducho sú to dva svety, ktoré sa môžu vhodne dopĺňať. Ja mám rád obidva. :)

@kostival: Nečudoval by som sa, ak by to boli jedny z najpohodlnejších konštrukcií na trhu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků