Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 10. 1. 2020 16:35

kostival píše:
tibormi píše:Jinak se trochu divim, proc se v nasich koncinach nemluvi o MrSpeakers Ether 2 :hm ... TOP model kvalitniho vyrobce, oproti Audeze jsou lehoucky (asi i pohodlny ?) ..

https://www.thomann.de/cz/mrspeakers_ether_2_open_back.htm

Obrázek


Tato sluchátka se bohužel cenově dostala už velmi vysoko, nad hranice možností výrazné většiny naší globální audiofilní menšiny. :-) Viz můj názor na vysoké ceny sluchátek z předchozího příspěvku. Ve výsledku se tedy, na rozdíl od levnějších produktů Mrspeakers / Dan Clark Audio, ani nedá dohledat příliš relevantních měření. Komerční recenze samozřejmě vyznívají fantasticky - jak jinak taky, že.

Přesto mohu krátce shrnout možné stinné stránky produktu, které jsem si sepsal během jejich průzkumu:
- Koženkové náušníky průměrné kvality (jeden z párů náušníků používaných na Ether 2 mám dokonce doma, kvalita koženky je akusticky skutečně nic moc)
- Nalepovací mechanismus náušníků (tady snad nemusím nic dodávat)
- Podprůměrný pocit dynamiky (celková "jemnost") přednesu (podobně jako u všech Mrspeakers produktů dle názoru mnohých na Head-Fi a SBAF)
- Výrazný (10db) pokles ve vyšších středech až nižších výškách, následovaný ostrým důrazem kolem 8kHz. (příklady: měření 1, měření 2, měření 3)
- Vysoký boční přítlak, popř. možná nekompatibilita s velkými hlavami (samozřejmě ryze individuální záležitost)

Jejich nejsilnější stránkou se zdá být velmi nízká hmotnost a frekvenční charakteristika velmi podobná té od Sennheiser HD650 v pásmu cca 50-2000Hz. Pro ty hledající co nejlepší technické finesy za daný peníz však nejspíš nebudou to pravé ořechové.

Sluchátka se nedostala ani do nominací na nejlepší produkty roku 2019 na SBAF fóru, at už to znamená cokoliv.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 10. 1. 2020 20:37

Diky za koment MHOE, mas fakt vyborny prehled. Tak co se jejich ceny tyce, nemyslim si, ze by to byla velka prekazka, dokonce i pro zdejsi komunitu ... viz. nektere Audeze LCD-3/4/X, Senny HD800s, vyssi modely ZMF, Empyrean atd. ... zkratka nikdo ty Ether 2 nezvolil, no :hm


Dole moje skromna sestavicka HRT Music Streamer III > CustomWorks Hypa 1 headamp > Hifiman Ananda. Po roce zas trochu lepsi zelezo. Pred tim jsem jel na Shanling M1 + AT ATH-E70 a pak chvili na Audioquest DragonFly RED + Shure SRH840 s velurovymi nausniky.



Zatim objevuju :-)
Přílohy
IMG_20200110_200736.jpg
IMG_20200110_201007.jpg
Naposledy upravil kostival dne 10. 1. 2020 21:13, celkově upraveno 1
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 10. 1. 2020 20:58

Hej, tak pomaly si to hrá, zahrieva sa. Noc je ešte mladá, víkend začína sa.
Teraz len sadnúť si, oprieť treba sa. Známe hlasy rozoznievajú sa :D :D :D

Era-1-2.jpg


kostival, moc dobré moc dobré to máš.
Ja tiež po roku nové železo :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 10. 1. 2020 21:03

Pekny kabel maji ty QUADy. Zato soudruzi z Ciny k Anandam pribaluji zvlastni nemocnicni hadicku :oops: ... no uvidim, pokud Anandy u me vydrzi do pristiho cernyho patku, tak jim za odmenu nadelim Forzu Claire :potichu
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 10. 1. 2020 21:09

jjj dobrá voľba :D tento kábel vypadá okej veru :D

Mne sa tak páči to malé dialkové ovladanie, pecka LOL
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 10. 1. 2020 21:30

Tie planáry sa poriadne rozmohli. Pekné zostavy sa tu poslednú dobu ukazujú. :)
MHOE, super prehľad, fakt. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 10. 1. 2020 22:15

kostival píše:Diky za koment MHOE, mas fakt vyborny prehled. Tak co se jejich ceny tyce, nemyslim si, ze by to byla velka prekazka, dokonce i pro zdejsi komunitu ... viz. nektere Audeze LCD-3/4/X, Senny HD800s, vyssi modely ZMF, Empyrean atd. ... zkratka nikdo ty Ether 2 nezvolil, no :hm

Dole moje skromna sestavicka HRT Music Streamer III > CustomWorks Hypa 1 headamp > Hifiman Ananda. Po roce zas trochu lepsi zelezo. Pred tim jsem jel na Shanling M1 + AT ATH-E70 a pak chvili na Audioquest DragonFly RED + Shure SRH840 s velurovymi nausniky.

Zatim objevuju :-)


Ether 2 jsou zřejmě, pominu-li konstrukci o velmi nízké váze, ničím nekontrastující sluchátka. Četl jsem docela hodně poslechových komentářů ve smyslu "neurazila, nenadchla". To samo o sobě ještě nemusí znamenat něco špatného, to by ovšem ta sluchátka nesměla stát 2000 dolarů - v této cenovce už lidé oprávněně čekají "divy". No uvidíme, Mrspeakers se přejmenovali na Dan Clark Audio a možná se tedy konečně dočkám modelu, který nás doopravdu zaujme. :-)

Gratulace k Anandám! Na těchto Hifimanech (Edition X V1/V2, Ananda, Arya, ...) se mi líbí kombinace rozumně vyrovnané frekvenční odezvy, dobré prostorovosti a otevřenosti zvuku, a velmi dobrého komfortu nošení. Snad ti budou zvukově sedět. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 1. 2020 23:07

Ty se do toho zino pěkně obouváš! Moc se mně líbí ta elektronková alchymie. A s Chord Hugo TT2 nemíříš zrovna nízko. Ale proč ne, jsme tady jen jednou. Docela ti závidím.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 10. 1. 2020 23:17

MHOE píše:Gratulace k Anandám! Na těchto Hifimanech (Edition X V1/V2, Ananda, Arya, ...) se mi líbí kombinace rozumně vyrovnané frekvenční odezvy, dobré prostorovosti a otevřenosti zvuku, a velmi dobrého komfortu nošení. Snad ti budou zvukově sedět.



Diky. Zatim jsem velmi spokojen. Hraje mi to kvalitativne tak, jak jsem si kdysi pral, aby mi hraly Senny HD600 s Audio-GD C2 (DAC byl stejny).
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 10. 1. 2020 23:32

martas38 píše:Ty se do toho zino pěkně obouváš! Moc se mně líbí ta elektronková alchymie. A s Chord Hugo TT2 nemíříš zrovna nízko. Ale proč ne, jsme tady jen jednou. Docela ti závidím.

S tými elektrónkami je to fajn. Môžeš ich točiť podľa nálady a nestojí to moc. Fakt ma fascinuje JJ 6SN7 za 17€, ktorá mi aj teraz priamo z Lyr3 robí radosť. Krásne čistý, otvorený, detailný a pritom plný zvuk. Začínam ju počúvať častejšie ako PsVane CV181T MKII. Posledné dva dni počúvam priamo z Lyr3 a C2 som ani nezapol.

No obúvam, ale ako sa to vezme. Niekto dá za telku veľa peňazí a nikto to nerieši. Ja som si uvedomil, že pri hudbe trávim takmer každý večer. To niekto trávi pri telke. Z toho pohľadu mi aj vyššia investícia do hudby dáva zmysel. A musím uznať že zatiaľ som nikdy neľutoval peniaze investované do hudby.

TT2 vyzerá super najmä podľa ohlasov. Nečítal som ani jeden negatívny názor, čítam samé nadšenie skrz rôzne fóra, weby, videá a podobne. Ale neviem či do toho pôjdem. Bavia ma tie elektrónky. :idea:
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 11. 1. 2020 13:58

Tak toto na mňa vyskočilo na fb. Príspevok spred 8 rokov. Boli to AKG K240 MKII a v tom čase som ich už možno aj 2-3 roky vlastnil. Toto bolo obdobie, kedy som ich kvôli obmedzeniam repro začal vyťahovať na nočné počúvanie a začal som pri tom čítať na internete o kvalite slúchadlových výstupov a ako sa to dá zlepšíť. Neuvažoval som o výmene slúchadiel. Skôr ma zaujímalo, prečo to z Onkyo A-5VL zosíka hrá o toľko lepšie ako z pc výstupu. To Onkyo malo inak najlepší slpchadlový výstup zo všetkých zosilovačov a AVR čo som odvtedy mal. Celkovo to bol za super peniaze veľmi fajn poctivý zosilovač.
IMG_1250.jpg
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 11. 1. 2020 16:10

zino333 píše: Skôr ma zaujímalo, prečo to z Onkyo A-5VL zosíka hrá o toľko lepšie ako z pc výstupu. To Onkyo malo inak najlepší slpchadlový výstup zo všetkých zosilovačov a AVR čo som odvtedy mal.

... áno, to Onkyo má separátny sluchátkový zosilovač osadený celkom podareným NJM4556 ... bohužiaľ na jeho výstupe je v sérii 220 mikrofaradový elektrolytycký kondenzátor + odpor 68 ohm ... špeciálne v spojení s tými K240-kami to bolo na spodných basoch pravdepodobne tak frekvenčne orezané, že to moc nedunelo ... a pravdepodobne aj tvoje nároky na zvukovú kvalitu boli vtedy asi výrazne nižšie ako dnes ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 11. 1. 2020 16:31

bacil2 píše:
zino333 píše: Skôr ma zaujímalo, prečo to z Onkyo A-5VL zosíka hrá o toľko lepšie ako z pc výstupu. To Onkyo malo inak najlepší slpchadlový výstup zo všetkých zosilovačov a AVR čo som odvtedy mal.

... áno, to Onkyo má separátny sluchátkový zosilovač osadený celkom podareným NJM4556 ... bohužiaľ na jeho výstupe je v sérii 220 mikrofaradový elektrolytycký kondenzátor + odpor 68 ohm ... špeciálne v spojení s tými K240-kami to bolo na spodných basoch pravdepodobne tak frekvenčne orezané, že to moc nedunelo ... a pravdepodobne aj tvoje nároky na zvukovú kvalitu boli vtedy asi výrazne nižšie ako dnes ;-)

Áno a povedzme to tak, že vtedy som ešte ani nevedel čo chcem. A odvtedy sa nároky na zvukovú kvalitu zmenili na nároky na emočnú kvalitu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 11. 1. 2020 17:27

zino333 píše:... A odvtedy sa nároky na zvukovú kvalitu zmenili na nároky na emočnú kvalitu.

... to je dobrá stratégia ... ja k tomu pomaly spejem už vyše 15 rokov ... ono keď sa to dovedie do určitej dokonalosti, tak hodne ušetríš na nezmyselne drahom technickom vybavení ;-)

https://www.innerfidelity.com/content/f ... -art-music
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 11. 1. 2020 20:04

Bacil, všiml jsem si, že už jsi v klubu šťastných ... 8-)
lo-fi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků