TV do kolem 15tis. a 100Hz panelem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gustoh 14. 1. 2020 14:16

Ina doba.Deti sedia denne 6 hodin pri telke,tablete,pocitaci miesto toho aby boli vonku,hrali sa ci sa venovali niecomu inemu.Aspon maju rodicia pokoj.....
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 1. 2020 14:56

Na film a seriál rozhodně VA - jak mám v podpise, můžu srovnávat a je to obrovský skok - určitě je subjektivně větší skok mezi IPS vs. VA než mezi VA vs. OLED.
Na IPS (většina LG) je vše jakoby za šedo-modrým závojem.
Akorát sledovací úhly jsou na VA hodně mizerné. To už záleží na tom, kolik lidí bude tu TV sledovat - někde ve sportbaru bude určitě lepší IPS.
Jinak na sport bych si ten Samsung 7. řady nekoupil, právě kvůli té pomalé odezvě. Ale na těch pár fotbalů za rok to pro mě nehraje roli.
Nevím jak jsou na tom s odezvou VA od jiných výrobců - asi by to chtělo vyzkoušet někde v obchodě.
(8. řada Samsungu má podle testů odezvu výbornou.)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 1. 2020 15:26

Kutil71 píše:Dobrý den, samozřejmě TV s kvalitním dopočtem mezisnímků. Přece si a dětem nebudete kazit oči. Dopočet mezisnímků využijete i při sledování pohádek, dokumentů, videí z youtube, kamer, foťáků... Pro mě je plynulý obraz to nejdůležitější, naopak pokud se díváte v mírně až středně osvětlené místnosti ( což doporučuji) klidně berte i IPS od LG, má lepší sledovací úhly, což je výhoda. Jinak si stáhněte níže uvedenou ukázku fotbalu, nahrajte na flešku a zajděte do prodejny, ať Vám to prodavač vyzkouší, pokud ten fotbal bude zcela plynulý, bez viditelných chyb a dostatečně ostrý, je to volba pro Vás. V prosinci jsem takto zkoušel Philips PUS7304 a obraz vypadal velmi dobře.
https://uloz.to/file/RMhA9dzp3IUx/ukazk ... hc-vx1-zip
Já bych se zaměřil na:
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600
je dobře hodnocený a potom na ten Philips. Na sport a všeobecné používání je asi lepší to LG.



jinak jasně, že to fotbalový video a ten Špilberk se sekaj, protože josu natočený jenom ve 30fps
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 1. 2020 15:31

Když dávat nějaká ukázky k otestování, tak je potřeba dbát na to, aby ty parametry odpovídaly tomu co se na tom pak bude sledovat.

Tedy vzít nějaký film/seriál s FPS 23.976 a 25
a nějaký třeba .ts záznam z televizního vysílání 50i (i když v DVB-T2 třeba na ČT Sport už vysílají tuším 50p)

Na tom ulozto se dají rozkliknout parametry obrazu, než si to člověk stáhne
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 14. 1. 2020 15:36

Na filmy v tmavém prostředí je VA skutečně lepší. Ale srovnávat IPS z roku 2010 a z roku 2019 je přece jen velký rozdíl. V pracovně mám starou LG ( 100Hz, 3D) z roku 2011 a to je skutečně šedivka, případné boční černé pásy nejsou černé, ale šedivé a to i za světla. Druhou TV mám LG (100Hz, 3D, vyšší třída) a tam už jsou ty pruhy černé ( v mírně osvětlené místnosti) a navíc, pokud je plocha celá černá, tak TV úplně vypne podsvícení a černá je potom dokonalá. Jinak lokální stmívání u této TV dělá dobře svoji práci. Měl jsem doma v roce 2018 i LG FHD OLED, ale ta nezvládala plynulý pohyb, při trochu rychlejším pohybu vznikaly kolem objektů hrozné artefakty a nedalo se to nastavit. Tak jsem potom koupil Philips VA s ambilightem a je to dobrá TV. Když se ambilight dobře nastaví, tak to trochu umocňuje obraz a šetří oči. Ale na sport je ta 100 Hz LG jednoznačně lepší, obraz se tak nerozmazává a přitom nevznikají artefakty.
A k té frekvenci - běžné 4K kamery umí jen 24p, 25p, 30p. A taková videa jsou zcela běžná na youtube… Pokud TV dokáže 30p bezproblémově přehrát, podle mých zkušeností stejně bezproblémově zvládne i 24p. Problém může být 25p, ale uvedený Philips to zvládl a LG roku 2018 také. Některé Philipsy z roku 2018 25p neumí, umí jen 24p a 30p. Jinak DVB-T2 komerční stanice převádí z prokládaný obraz na progresivní tak, že výsledek vypadá jak 25p, a pěkně se seká všechno, reklamy, zprávy, sport...
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 1. 2020 16:35

LG co mám v podpise byla také na sport o dost lepší než ten Samsung
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků