sestava do 14000,-, jde to?!

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 5. 1. 2020 17:04

Jo, ty Wharfedale jsou pěkné, ale vybírej tak, abys mohl později dokoupit i ostatní repro do sady ve stejném provedení, alespoň tedy centr.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 5. 1. 2020 17:18

Preto som doporucoval kupit hned aj center Wharfedale Diamond 10.CC. Tato rada sa uz dopredava, center uz asi nie je ani v ciernom prevedeni...
To dokupovanie repro jednej rady od jedneho vyrobcu je vzdy otazne a ak sa jedna o dlhsie casove obdobie tak aj nemozne.

-- 5. 1. 2020 17:28 --

Este tip na repro https://www.htpshop.cz/regalove/indiana-line-tesi-261/ , je mozne si ich aj vypocut.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod patheon 12. 1. 2020 14:12

Tak jsem dal na vás a vybral nějaký rozumný receiver (bazar jsem žádný rozumný neobjevil), teda ještě u
úplně nevybral, nevím jestli Onkyo TX-SR393 nebo od Denonu AVR-S650H.. Co myslíte? :-))

Regálovky zatím na stereo s pozdějším rozšířením na 5.1 jsem zatím bohužel nevybral.. Hledám projevem něco na způsob Q Acoustics 3020i, jen s trochou víc basů (a jiným designem, jojo ty drahý polovičky...)
Nemáte nějaký tip? Předešlý jsem zkouknul a podle toho co se píše nevyhovují.

Jasný chce si to poslechnout, bohužel v týhle cenový kategorii to není tak snadné.. V poslechových místnostech mají převážně dražší sestavy..
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 12. 1. 2020 15:39

to by mě zajímalo, na koho si vlastně dal, nějak jsem si nevšiml, že by ti někdo radil vybírat z nejlevnějších AVR :)
o něco výš ti vencaxxx dal odkaz na lepší Onkyo...
případně tam je ještě lepší (ale o něco starší)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 12. 1. 2020 18:14

Já jsem dával odkaz na výborný Pioneer VSX-933, bazarový, ale bohužel už prodaný. Jinak není moc co vymýšlet, ta cena je prostě extrémně limitující. Vlastně je to tak akorát na ten receiver.
Jinak bych za to opravdu pořídil ten soundbar se zadními repro, bude tam méně kompromisů.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 12. 1. 2020 19:53

patheon píše:Tak jsem dal na vás a vybral nějaký rozumný receiver (bazar jsem žádný rozumný neobjevil), teda ještě u
úplně nevybral, nevím jestli Onkyo TX-SR393 nebo od Denonu AVR-S650H.. Co myslíte? :-))

Regálovky zatím na stereo s pozdějším rozšířením na 5.1 jsem zatím bohužel nevybral.. Hledám projevem něco na způsob Q Acoustics 3020i, jen s trochou víc basů (a jiným designem, jojo ty drahý polovičky...)
Nemáte nějaký tip? Předešlý jsem zkouknul a podle toho co se píše nevyhovují.

Jasný chce si to poslechnout, bohužel v týhle cenový kategorii to není tak snadné.. V poslechových místnostech mají převážně dražší sestavy..


Neviem ako design..ale viac "dobrých" basov by si v danej cenovke mohol dostať z Elac Debutov B6. 2..treba vyskúšať a vypočuť..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod patheon 12. 1. 2020 22:10

leroj píše:to by mě zajímalo, na koho si vlastně dal, nějak jsem si nevšiml, že by ti někdo radil vybírat z nejlevnějších AVR :)
o něco výš ti vencaxxx dal odkaz na lepší Onkyo...
případně tam je ještě lepší (ale o něco starší)


Tak sou AVR levnější, tady sem si řikal, že už bude nějaká kvalita. Sakra, to je pro všechny 10k za receiver na domácí použití málo?.. To bazar onkyo vypadalo hezky, ale je stříbrný a to nejde.. :-D Něco staršího už sem měl skoro objednaný, jenže pak sem si to rozmyslel kvůli chybějícím kodekům a konektivitě.. není to snadný...

tombas píše:Já jsem dával odkaz na výborný Pioneer VSX-933, bazarový, ale bohužel už prodaný. Jinak není moc co vymýšlet, ta cena je prostě extrémně limitující. Vlastně je to tak akorát na ten receiver.
Jinak bych za to opravdu pořídil ten soundbar se zadními repro, bude tam méně kompromisů.


Cenu už jsem dávno navýšil.. ted už jsem vpodstatě na 18k za stereo (receiver 5.1)... Jinak na ten pioneer co jsi dával odkaz jsem psal ihned a už byl bohužel prodaný, jinak bych ho bral.
Soundbar.. to je otázka jak na tom bude hrát muzika - podle mě hrozně., řek jsem si že bude rozumnější jít do dvou regálovek a časem rozšířit no. Já právě na tom soundbaru vidím kompromisů nejvíce.

Viking, dík za tip, podle recenzí vypadají slušně ;-)
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 13. 1. 2020 07:52

nz :) inak pre tie AVR pozri aj www.amazon.de . Ceny na tieto komponenty su tam podstatne lepsie ako v nasich koncinach a tak isto tam predavaju podstatne lacnejsie aj "pouzite" AVR-ka za fajn ceny.

Napr nastupca tu spominaneho Pioneeru VSX933 (VSX934) je tam za 355 EUR, co je hrubo po prepocte 9000kc.

https://www.amazon.de/dp/B07NX5YDLK/ref=sr_1_2?crid=1OGCIOROONTF6&keywords=vsx933&qid=1578897649&s=ce-de&sprefix=vsx933%2Celectronics%2C179&sr=1-2

Najlacnejsie v CR som ho na heureke nasiel za 13000. Tie Elac b6.2 su tiez za 9k, takze by si sa do 18000 v pohode zmestil. Mozno bude cena toho AVR o kusok vyssia vdaka doprave, ale stale to bude podstatne menej ako u nas ;-).

Pripadne VSX933 je tam za cca 7k kc

https://www.amazon.de/dp/B07BJZGJM1/ref=sr_1_1?keywords=vsx933&qid=1578898163&s=ce-de&sr=1-1

Takze staci uz len vybrat ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 1. 2020 08:54

patheon píše:
tombas píše:Já jsem dával odkaz na výborný Pioneer VSX-933, bazarový, ale bohužel už prodaný. Jinak není moc co vymýšlet, ta cena je prostě extrémně limitující. Vlastně je to tak akorát na ten receiver.
Jinak bych za to opravdu pořídil ten soundbar se zadními repro, bude tam méně kompromisů.


Cenu už jsem dávno navýšil.. ted už jsem vpodstatě na 18k za stereo (receiver 5.1)... Jinak na ten pioneer co jsi dával odkaz jsem psal ihned a už byl bohužel prodaný, jinak bych ho bral.
Soundbar.. to je otázka jak na tom bude hrát muzika - podle mě hrozně., řek jsem si že bude rozumnější jít do dvou regálovek a časem rozšířit no. Já právě na tom soundbaru vidím kompromisů nejvíce.

Viking, dík za tip, podle recenzí vypadají slušně ;-)

Prosím neber to špatně, vím, že chceš za své peníze to nejlepší, ale pokud máš opravdu rád hudbu, tak tě ani výrazně dražší AVR neuspokojí, protože zvuk je výrazně horší než u běžného levného stereo zesilovače v ceně kolem 10 tis.
Pokud se ti časem podaří postavit celou sestavu domácího kina 5.1 a investuješ do toho např. 35 tis., bude to fajn na filmy, určitě lepší než soundbar, ale pořád výrazně horší než klasické stereo.
Moje myšlenka byla taková, že bys na domácí kino pořídil soundbar se zadními bezdrátovými repro. Doba pokročila a přece jen ten zvuk je už trochu jinde než před pěti lety. Výhodou je naprosto jednoduché zapojení, ovládání a mohl by sis užívat filmový zvuk hned, ne až za pár let, kdy dokoupíš zbývajícíc repro.
Např.: https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... IFI_MAX_SR

Ta druhá věc je, že bys za zbytek peněz pořídil klasické stereo - zesilovač nebo receiver s bedničkama, např.:
https://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-a ... C-DEBUT-B6
Možná si myslíš, že je to nesmysl, ale já to tak mám - k TV a na filmy soundbar a na hudbu stereo sestavu, byť mám jen klasický levný soundbar bez zadních repro.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 13. 1. 2020 16:52

tombas: Máš zkušenost s tím polk soundbarem ? To je snad první soundbar, který mě podle recenzí zaujal. Díky
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 1. 2020 18:37

Osobně bohužel ne, taky pouze z recenzí a docela se mi to líbí. A protože už mám konkrétní představu co od soundbaru čekat, nebál bych se toho.
Jiná věc by byla, kdyby se vybíralo jen mezi soundbarem a stereo sestavou, tam bych jednoznačně doporučil stereo sestavu i k TV.
Ideál je samozřejmě plnohodnotné domácí kino a kvalitní stereo sestava, ale to se bavíme o ceně nového auta.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 14. 1. 2020 09:24

Od dob co mi brácha pustil kdysi žhavou novinku Pearl Harbor na sve 5.0 věži technics, jsem chtěl vždycky pořádne domácí kino, protože to ve mě zanechalo ohromný dojem. Nějaké genius a logitechy jsem kdysi míval, ale to nestalo ani za řeč. Stereo může být klidně za 100k ale na pocit z kina to nemá. Ten zadní prostor dělá divy, stejně tak jako centr, který jde krásně že středu telky ať sedíš kde sedíš. Na hudbu je stejně nutné pořádně poresit akustiku a kdy má člověk čas poslouchat koncentrovaně v klidu hudbu? Max tak v noci jak spí děti a to moc dohromady nejde, mnohem lepší a levnější varianta jsou sluchátka. Na druhou stranu krásne kvalitní sloupy živené stereo receiverem nebo zesikem, jsou snad nejkrásnější designový doplněk a zvládnou zahrát všechno v úplně jiné kvalitě, defacto nestarnou a za přijatelnou cenu 25-35k. U soundbaru mám strach, že na tom po záruce něco odejde a můžu to vyhodit celé. Tohle je fakt dilema, ale jelikož to chci z 90% na filmy,hry tak stále vahám a tedka jsi mi dal brouka do hlavy stěma polk magnifi max sr :D
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 14. 1. 2020 12:10

Pokazit se může cokoliv, ale je to jen elektronika a většina se dá normálně opravit, proletovat studeňáky, vyměnit rezistor nebo kondenzátor. V každém městě je nějaký nezávislý servis, co by to měl zvládnout.
Na druhou stranu pořád je to jen "spotřební" elektronika.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patheon 14. 1. 2020 16:08

tombas: Nerozumím tomu, proč bych měl mít v obýváku domácí kino pro TV a k tomu stereo sestavu pro muziku. Vždycky je to o ceně, ale když si dáme limit třeba 40k tak tomuhle řešení opravdu nerozumím... Ve finále to vyjde cenově stejně, jen na filmy budu mít o řád nižší soustavu a o nějaké estetice ani nemluvim :-)) Proč, když můžu koupit kvalitnější regálovky a mít to pro oboje.
Káždopádně tím soundbarem se zadkama od toho Polku jsi mě taky docela nahlodal, kdybych nebral v potaz muziku tak už to asi dávno beru, vypadá to na fajn řešení k tv (i pěkný to je pro polovičky).

Já se tedy rozhodl postupně dokupovat.. Zatím 5.0
Receiver se rozmýšlím mezi:
Pioneer VSX-933
Pioneer VSX-934
Denon AVR-X1600H

a popravdě netuším čemu dát přednost..
pokud Vás napadá ještě něco, tak prosím :-)

A repro se mi zatím nejvíce zamlouvá od Elacu, debut B6.2 . Pak časem jejich center a asi i zadek, ale to se ještě uvidí. Nebráním se dalším tipům, tenhle byl hodně fajn ;-)
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 14. 1. 2020 18:27

To je jednoduché, protože domácí kino za 40 tis. bude ve finále přehrávat hudbu pořád podstatně hůř, než stereo systém za 20 tis.
Takže budeš mít slušné domácí kino a mizerné stereo.
Zatímco u mého řešení budeš mít taky slušné domácí kino (byť subjektivně možná o něco slabší, ale o polovinu levnější) a velmi slušné stereo.
Byl bych ale rád, kdyby sis třeba na tom soundbaru mohl někde v klidu poslechnout i hudbu.
A když píšu někde, rozhodně nemysím Datart nebo Electroworld, kde v těch halách nehraje prostě nic. Soundbary využívají odrazů od stěn a stropů a jediné vhodné prostředí je prostě doma.
Samozřejmě záleží na tvých nárocích, ani v jednom případě to není žádný hi-end.

-- 14. 1. 2020 19:09 --

Ještě abych nebyl špatně pochopen, tak upřesním, že na hudbu je bez jakýchkoliv pochybností nejlepší kvalitní stereo sestava.
Žádný soundbar nenahradí kvalitní domácí kino.
Žádné domácí kino nenadhradí kvalitní stereo (na hudbu).
Než nekvalitní soundbar raději levnější stereo.
Než nekvalitní domácí kino raději kvalitnější stereo.
Než nekvalitní domácí kino a nekvalitní stereo raději kvalitní stereo.

Závěr:
Za 40 tis. by bylo docela parádní stereo :).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků