CES 2020

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 1. 2020 16:12

Neis, hloupost, to je jen takova povera...

lithrai: uz se davno toci 8k
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 14. 1. 2020 16:45

SmokeMan píše:lithrai: uz se davno toci 8k

Prezradím Ti tajomstvo, skoro všetky filmy, ktoré sú na UHD Blu-ray ako 4K, boli točené 2K kamerami. Potom sa to nakoniec v post produkcii upscaluje z 2K do 4K. Pravý 4K film je napr. Nolanov Dunkirk alebo seriál BBC Planéta Zem II je tiež pravé 4K. Je toho žalostne málo.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 14. 1. 2020 16:57

Ne, hodně často se točily 4K kamerami, ale postprodukce probíhala ve 2K (a pak zase upscale na 4K). Byť výsledek je podobný.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 1. 2020 17:38

Takisto všetky počítačom vytvorené pasáže sú vytvárané len v 2K, pretože počítače by dnes nedokázali jednoducho vyrenderovať 4K.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 14. 1. 2020 17:47

No ano, tím myslím tu postprodukci. Ale jsou tu i opačné případy, Sirotčinec slečny Peregrinové byl natáčený v 2,7K, ale postprodukce jela ve 4K.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 14. 1. 2020 18:55

Smokeman: Pověra ? Tak si to doma vyzkoušej na vlastní oči, ty tabulky vzdáleností jsou hodně přesné. Při mojí 65" musím opravdu jít k telce, tak minimálně na 1,4 m, aby byl poznat rozdíl mezi FHD a 4k a ani tak blízko to není nikterak dramatické. U her je to trošku něco jiného, tam je to poznat více, protože to více vyhladí hrany, takový přirozený AA. Na nějaké 3m, což je takový průměrný obývák v bytě, tam nemáš vůbec žádnou šanci poznat FHD od 4k, natož pak nějaké 8k. Spousta věcí jsou pověry, ale tohle si muže ověřit každý sám.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 15. 1. 2020 00:13

FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 1. 2020 06:13

Je rok 2020 a misto nejakeho pokroku akorat navic dalsi problemy s netflixem a najit tv co neni zrcadlo temer nemozne, pred 20 lety byli uplne stejne problemy s tim, ze tohle neprehraje ono, jediny pokrok teda, ze misto htpc prislo rpi, pred 8 lety,

ale kdyz si chci pustit na samsungu proste serial, tak epizoda 1 dobry, epizoda 2 smula, proste se to seka, na netflixu to neni, amazon nejde koupit, nazdar, nepise o tom, ze netflix proste funguje dobre jen na nekterych mistech, i kdyz by to tam uz bylo
vysledek - musim mit stejne nejakou ala rPi krabicku a dostanu se k tomu, ze 24 plynule stejne, umi minimum televizi (at uz ho dostanou jako 24 nebo 60) - 99% lidi uspokoji, ze jim tv zobrazi, ze to je 24 a jsou stastny, proste kdo nevi jak to vypada si rekne, ze je normalni, ze se to seka, opet, realne minimalni pokrok

android tv - v recenzich nenavideny - nejsou na tom o moc lepe, co muzu soudit z pouzivanim shieldu

vsude same 4k, nyni 8k - jeste jsem nevidel televizi co nema rozmazene ui

prijde me 99% toho pokroku uplne virtualni marketing furt, nic co bych videl a to co vidim, o tom se nepise - pritom ja si chci proste pustit na tv film z internetu a nic neresit
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 1. 2020 06:29

teda chtel jsem napsat - vetsine lidi je 24p jedno a z toho zbyteku vetsine staci, ze jim tv napise 24p
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wallcott 15. 1. 2020 07:38

stormborec píše:85" na 3 metry, tam je to tak na hraně mezi FullHD a 4k. 8k bys neměl šanci poznat.


No medzi fullhd a 4k na 3 metre (u mna presnejsie 2,7m) je sakra rozdiel. Ja sledujem v drvivej väčšine filmy a seriály v 4k (ano su to stiahnute filmy nie streamovacie služby tam v 4k skoro nič nie je) a po cca 30 filmoch v 4k ked som si pustil nejaký film vo fullhd bol to poriadny rozdiel.

Súhlasím že skok na 8k by bol oveľa menší ale určite viditeľný, teda ak človek nemá pokazený zrak a nenosí okuliare tomu stačí aj HD a rozdiel neuvidí.

Bol by som rád keby na uhlopriečky 85 a viac bolo v budúcnosti na výber medzi 4k a 8k v cenove dostupnom príplatku nie za 5 násobok ceny. Na 4-5 metrov človek kúpi v pohode aj fullhd, no na 3 a menej je aj 4k na hrane pri veľkej uhlopriečke a ak má človek kvalitné ripy 50-100gb/film.
TV: Sony Bravia KD-85XG8596
Streaming: Nvidia Shield Pro
Reciever: Denon X3800H
Repro 5.4.4: Magnat Monitor Supreme 2 x 2002, 1 x 252, 2 x 202, 4 x 102, 2 x Apha RS 12, 1 x Polk Audio HTS 12, 1 x Betasub 30A
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod neis 15. 1. 2020 07:50

Pust si stejný film v kvalitním 1080p a 4k. Srovnávat dva filmy je krapet blbost nemyslíš? Mimochodem mezi 3m a 2,7 je velký rozdíl, každých 10cm dělá divy, odhadem 30cm udělá pocitově minimálně tak 10-15 palců "navíc".
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wallcott 15. 1. 2020 08:31

Iste skúšal som aj rovnaký film, rozdiel bol veľký. Ale ja beriem že som špecifický prípad a málo ľudí má tak veľkú uhlopriečku na takú malú vzdialenosť, no preto ma to 8k do budúcna zaujíma. Keby som pozeral 85 palec zo 4 metrov je mi možno aj 4k zbytočné. Nemal som možnosť vyskúšať 8k panel, možno by som rozdiel nevidel no momentálne mám pocit že ked sa sústredím stále vidím raster z tej vzdialenosti, ale pri rýchlych filmoch to nevnímam, no určite by som 8k nepovažoval za zbytočné do búducna.

Edit: pre bežných ľudí čo sledujú len tv, prípadne stream vo fullhd, je to samozrejme nezmysel. Ale ak má človek rýchly net a správne zdroje všetky novšie filmy a seriály sa dajú nájsť v 4k.
TV: Sony Bravia KD-85XG8596
Streaming: Nvidia Shield Pro
Reciever: Denon X3800H
Repro 5.4.4: Magnat Monitor Supreme 2 x 2002, 1 x 252, 2 x 202, 4 x 102, 2 x Apha RS 12, 1 x Polk Audio HTS 12, 1 x Betasub 30A
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 1. 2020 08:46

Jestli to není spíš o tom, že ty 4k filmy byly v HDR, než o tom samotném rozlišení.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 15. 1. 2020 10:03

Taky bych řekl, že to spíše bude HDRkem, to je neskutečný skok v před. To ze mas velkou telku na malou vzdálenost je úplně jedno, každý si doma mužu vyzkoušet stoupnout i ke 40" tak blízko, aby měl stejný zorný úhel co ty.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 15. 1. 2020 10:35

evlo píše:Je rok 2020 a misto nejakeho pokroku akorat navic dalsi problemy s netflixem a najit tv co neni zrcadlo temer nemozne, pred 20 lety byli uplne stejne problemy s tim, ze tohle neprehraje ono, jediny pokrok teda, ze misto htpc prislo rpi, pred 8 lety,

ale kdyz si chci pustit na samsungu proste serial, tak epizoda 1 dobry, epizoda 2 smula, proste se to seka, na netflixu to neni, amazon nejde koupit, nazdar, nepise o tom, ze netflix proste funguje dobre jen na nekterych mistech, i kdyz by to tam uz bylo
vysledek - musim mit stejne nejakou ala rPi krabicku a dostanu se k tomu, ze 24 plynule stejne, umi minimum televizi (at uz ho dostanou jako 24 nebo 60) - 99% lidi uspokoji, ze jim tv zobrazi, ze to je 24 a jsou stastny, proste kdo nevi jak to vypada si rekne, ze je normalni, ze se to seka, opet, realne minimalni pokrok

android tv - v recenzich nenavideny - nejsou na tom o moc lepe, co muzu soudit z pouzivanim shieldu

vsude same 4k, nyni 8k - jeste jsem nevidel televizi co nema rozmazene ui

prijde me 99% toho pokroku uplne virtualni marketing furt, nic co bych videl a to co vidim, o tom se nepise - pritom ja si chci proste pustit na tv film z internetu a nic neresit



v tom s tebou souhlasim..
Dnes vsichni jen sklonuji QLED, OLED, HDR ale vyladeny OS, ktery dokaze spolupracovat se stream aplikacemi a zobrazovat napr. spravy colour space, automatic refresh rate je zatim pouze cizi slovo.
Ale chapu to, drtivou vetsinu uzivatelu to moc nezajima a mozna ani nepoznaji rozdil, coz nahrava firmam pro vyvoj nic moc nedelat a zamerit se hlavne na overecene pojmy, ktere prodavaji.
Navic vyvoj a vylepsovani OS, napr. samotného barevneho gamutu panelu je tak velka investice v porovnani s tim, co vlastne lidi vzhledem k jejich potrebam chteji a jsou schopni to rozpoznat a nasledne ocenit, ze se do toho vyrobci tolik netlaci.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků