Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 11. 1. 2020 20:36

:D :D :D
... to je na mne až tak vidno? :-[
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 1. 2020 21:14

Mě by zajímalo, proč nejsou víc populární Focal Clear. Všichni chtějí nástupce HD650 s lepším rozsahem do spodních basů, tady je, navíc perfektně zpracovaný od Focalu (už žádný plasťák) a nikdo to nechce. Jako jo, komfort by mohl být o dost lepší a je to předražené (taky co z high-endu není), ale zpracováním jsou perfektní a je to na nich vidět.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 1. 2020 22:36

Nevím popravdě, jestli většina milovníků Sennů HD650 stojí o plechový, nasální zvuk Focalů. Já bych jim spíš doporučil své ZMF Auteur, ale to je jen můj pohled samozřejmě. Clear možná spíš apelují na ty, co preferují HD600.

Velmi zajímavé vyjádření ohledně daných dvou modelů v kontextu HD650tek pochází z SBAF fora: "The Auteur is for the right brain, the Clear for the left brain."
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 15. 1. 2020 10:25

Tady Clear Pro za celkem uchazejici cenu ... popravde, moc nevim v cem se lisi od tech konzumentskych, ale co jsem zbezne cetl, tak moc ne.

https://www.thomann.de/cz/focal_clear_professional.htm
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 1. 2020 10:33

Jiná barva a jiné příslušenství.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 1. 2020 10:46

Nejvýznamnější změnou, kterou jsem zaznamenal, je přítomnost dvou párů náušníků a absence XLR sluchátkového kabelu v Pro verzi. Akusticky jsou oba modely shodné.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 15. 1. 2020 11:05

Takze pomer cena/vykon o galaxii lepsi nez u normalnich Clear.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 1. 2020 13:22

Pokud bych se měl vyjádřit k 40k CZK cenovce Focal Clearů v tuzemských obchodech, musel bych být neslušný.

30k CZK je už sice trochu lepší, přesto bych se snažil částku umluvit aspoň na 25 tisíc. V zahraničí dle mých informací proběhlo několik vln slev, kdy se Cleary daly za tuto i nižší cenu bez problémů sehnat.

Jinak předpokládám, že Cleary u nás určitě minimálně pár lidí vlastní, jen nepřispívají na fóra. Nebo se pletu?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 15. 1. 2020 20:14

ahoj, přidávám svou skromnou sestavičku:

Tin T2 + Sansa clip+ a ES100

Aune X1s + X7s stack
Sluchátka budou HD650, původně měly být použité, které se zasekly na straně prodávajícího z hifionline webu resp. ani nedorazí a poprvé si vyzkouším naší slavnou PČR :). Říkám si, jestli to nebylo znamení, abych šel do jiných než do HD650, ale spíš ne :D..

IMG_0422.JPG
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 1. 2020 10:08

MHOE píše:Druhými planárně magnetickými sluchátky v mé sbírce jsou Verum 1, všestranně znějící počin jednoho audiofila z Ukrainy. I po téměř roce vlastnictví si stojím za názorem, že jejich vysoká kvalita za nízkou cenu staví hodnotu mnoha dražších sluchátkových modelů do kontroverzní pozice - včetně těch, které vlastním já sám.

Verum 1 vyhrály Golden Schlong cenu na SBAF fóru za rok 2019!
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 17. 1. 2020 15:27

Logo tej sutaze vymyslal asi nejaky rebel ! :D
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 19. 1. 2020 13:25

Ahoj, chcel by som napísať nejaké zhrnutie môjho posledného výberu, po 2-týždňovom burn-in slúchadiel, zosilňovača a hlavne brain burn-in :)

Burson Playmate mám nastavený na low gain, filter mp-fast, dpll low a emphasis off.
Od začiatku používam 4x dual V6 Vivid op amps, iné som zatiaľ neskúšal.

Prehrávač je Foobar2000 v Asio móde, všetku prehrávanú hudbu nahrávam pred posluchom do RAM, zvuk mi príde čistejší než keď to ide priamo z hdd disku, hudba flac v cd kvalite. Spotify cez tieto slúchadlá už nie … :D

Quad Era – 1 používam s sheepskin pads, lepšie tesnia a sedia na hlave, sú mierne natočené a dodajú trochu viac tak žiadaných basov. Rozloženie váhy (420g) je excelentné, hlavový most je poriadne veľký ale extra pohodlný.

Zvuk: jedným slovom priezračný.
Každý jeden krát čo si ich nasadím ma dostane tá neskutočná čistota a melodické podanie. Podanie je rýchle a má váhu. Detaily a separácia výborná.
Zvuku dominuje stredné pásmo, ktoré dáva vyniknúť hlasom, tie sú blízko, hodně blízko, ale napriek tomu scéna má svoj priestor, nástroje nesplývajú. Takže ženské a mužské hlasy sú nádherne jasné, čisté, bez akejkoľvek zrnitosti, piano, gitary je radosť počúvať. Basová zložka je mierne slabšia, nedosahuje kvalít LCD 2 classic, mám pocit že pod 50hz sa to už mierne stráca, ale 60hz a vyššie je bas prítomný a úderný. Tu vyniká rýchle podanie. Možno som už zvyknutý počúvať basy hrudníkom než ušami. Výšky sú ľahko zakryté vyššími stredmi, ale hlavne nerežú, nekričia, mne toto podanie vyhovuje.

Počúvam hlavne pop a dance, takže Kygo, Leona Lewis, Chvrches, Rudimental, Anne-Marie, Ina Wroldsen, Marshmello, Avicii, Sigala, James Blunt, Passenger, Pink, Ehrling …. vymenuj to, akustické verzie od týchto interpretov a slúchadlá mi sedia zatiaľ najviac všetkých aké som mal.
Mám pocit, že sú podobne ladené (z pamäti) ako Grado RS2e, ale s lepšími basmi, lepšie separované, väčšie priestorové podanie, čistejší prednes, dynamickejšie a lepšia tonalita.

Koľko z toho robí zosilňovač neviem, ale tá plynulosť a vzájomná náväznosť tónov je adiktívna :)

V blízkej dobe chcem ešte dokúpiť lepší streamer, ale už teraz si myslím, že toto hrá celkom vysoko. Berte to všetko veľmi subjektívne, YMMV a díky.

P.S. Čo ďalej? HEDDphone? :)

TM

Era 3.jpg


Era 4.jpg
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 19. 1. 2020 18:48

f1sker.com píše:Logo tej sutaze vymyslal asi nejaky rebel ! :D

Vygoogli si "schlong". ;-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2020 19:10

Vzhledem k přehrávání hudby z RAM už snad jen zbývá vyměnit kabeláž a USB kabel rozhodně použít s modrou izolací a dobře ho zahořet.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 19. 1. 2020 19:35

Ja som počul, že s červenou izolací :D
Nič, veď niekto to nepočuje, ja Ti to neberiem.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků