Rada nad zlato, koupě nové televize

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spejbl007 16. 1. 2020 06:34

Dobrý den,

vážení uživatelé a odborníci. Jdu si k Vám pro radu, jakou vybrat televizi pro denní sledování s jistými požadavky. Požadavky mám následující: cena do cca 28 000 Kč, typ podsvícení Full Aray s lokálním stmívání, 100 Hz, asi nejlepší Android, to z důvodu možného doinstalování vlastního přehrávače a žádný problém s podporou kodeků - jsem vášnivým filmovým divákem. Měl jsem v merku Sony 55xg9505, ale než jsem se rozhoupal, byla zdražena o cca sedm tisíc, tím mi vypadla. Další horký kandidát je Philips 55PUS9104/12, je za více než zajímavou cenu, případně 55PUS8804/12. co byste vybrali Vy? Případně nějaké tipy? Nebránil bych i něčemu jinému, ale mám obavy právě o podporu oněch kodeků. Díky za Váš čas a Vaše odpovědi. Karlos,
spejbl007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sarga 16. 1. 2020 07:40

Tak pokud jsi vášnivý filmový divák, tak asi OLED v 55" je dnes za super cenu. GZ950 anebo FZ800 Panasonic za 30t.
https://televize.heureka.cz/panasonic-tx-55gz950e/
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 1. 2020 09:50

Jestli je tou podporou kodeků myšleno aby to přehrálo DivX, tak to nejste vášnivý filmový divák :D

Jinak samozřejmě na filmy je OLED nejlepší.

Full Aray s lokálním stmíváním typicky v kombinaci s VA panelem může do jisté míry OLED napodobit (kromě sledovacích úhlů) - výhodu vidím akorát ve vyšším max. jasu (sledování přes den /HDR extrémisti), případně v nižší ceně...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spejbl007 16. 1. 2020 10:22

OLED bych se rád vyhnul. Možná to je klišé, ale životnost. DivX zrovna nemyslím, ale třeba dekódování zvuku DTS, což třeba televize Samsung zrovna s tímto mají problémy.
spejbl007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 1. 2020 10:40

OLED pokud nehrajete hry bych se nebál - taky záleží dost jaký vyžadujete světelný výkon - my co na to koukáme potmě, tak by to mělo být v pohodě.

V těchto zvukových kodecích se už tak nevyznám (sleduji spíš jenom ripy, které jsou obvykle AC3/AAC...)

Počítám, že android zvládne vše (jako počítač), jak jsou na tom jiné TV v tomto nevím
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafata 16. 1. 2020 11:09

Spejble a vis o tom, ze ty dve Philips TV co jsi tu postnul jsou IPS ? Jedna ma edge a druha direct podsviceni, ale full aray nema zadna. Jedinou volbu vidim XF9005 ta se ti cenove vleze, ale jestli umi dts nevim.

Tak jo umi.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod spejbl007 16. 1. 2020 12:51

O tom, že to jsou IPS vím. Dle mého soudu oba mají zadní podsvícení s lokálním stmíváním, obdobně jako u Sony. Nevím, jak jsou na tom procesorově, nebo jak se výrobce stará o jejich aktualizace. Kdesi jsem četl, že u Sony to není žádná sláva. Jinak zpět k technologii displayů, je skutečně u těch Philipsů IPS problém?
spejbl007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 16. 1. 2020 14:26

Pokud opravdu jsi vášnivý filmový divák, tak si zjisti, kdo z tvých známých má OLED a zajdi se na jeden celý film v HD kvalitě s HDR podívat. Pak pochopíš rozdíl mezi OLED a LCD (a tím LCD myslím všechno, co se označuje QLED, LED, VA, IPS atd.). Pokud chceš Android, tak Philips ho nabízí, já mám LG a při přehráváním videa z HDD jsem zatím nenarazil na jediné, co by nešlo přehrát.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lada32 16. 1. 2020 14:43

https://televize.heureka.cz/lg-oled55c9/#section
Tahle C9 by přehrávání filmů mohla dobře zvládnout. Možná na ni počkat, až LG uvede nové modely. Tam by mohla snad jít na 30t.
lada32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 16. 1. 2020 16:00

U Philips 9104 je příplatek za design, u 8804 za zvuk. FALD nemá ani jeden. Z obrazového hlediska jde za stejnou cenu koupit lepší modely.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spejbl007 16. 1. 2020 16:08

Philipse jsem tedy vyřadil. Uživatel nade mnou psal, že nemá problém s kodeky na televizi LG. Tak ještě zvažuji typ 55SM9800, dá se koupit za 25 000,--, což mi přijde jako fajn. Je tam WebOS, s tím nemám žádnou zkušenost. Jak LG aktualizuje? V letošní modelové řadě by měl být WebOS 5, dočkají se ho i loňské modely, nebo 4.5 pro ně končí?
spejbl007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 16. 1. 2020 16:12

spejbl007 píše:V letošní modelové řadě by měl být WebOS 5, dočkají se ho i loňské modely?

lol, nope
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 14. 7. 2020 20:28

Ahoj, zeptal bych se jaká vlastnost u 4K TV má pro vás největší váhu při výběru:

1. 100Hz panel (nebo více oproti 50Hz)
2. FALD (Full Array Local Dimming)
3. Direct podsvit vs. Edge LED
4. 10 bit vs. 8bit + FRC panel
5. HDR10+ a DolbyVision
6. VA vs. IPS panel
7. NanoLED panel
8. Input lag (ms)
..a nebo
a) co největší kontrast ?
b) co největší jas (Nits) ?
c) co největší gamut (DCI P3) ?

Prostě v případě kompromisu co není až tak důležité a kterej parametr je "must have"?
Kdyby šlo udělal bych hlasovací anketu, ale nevim jak :)
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 14. 7. 2020 21:11

za 9. OLED
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2020 23:17

xMaster Seller

kromě toho, že máte problém se zasazením příspěvků do adekvátních vláken, se dívám na Vaši „zvláštní“ historii.

A tak by mě zajímalo, pro koho podobný výzkum potřebujete?

Jinak - samozřejmě - anketu zde vytvořit lze, a to i uživatelem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků