Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod red98 11. 1. 2020 16:09

Kolko stoji DAC k tym reproduktorom?
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 11. 1. 2020 20:07

momentalne z dacu za 75 dostanes paradny zvuk a este aj dialkovy ma
https://www.aliexpress.com/item/3294601 ... Du_vbu6X7E
PostNL a pride ti to rovno z holandska
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 12. 1. 2020 11:42

Dakujem za nazory, ale tu sa uz dostavame k hodnote 450 eur. A to uz je proste vela. Rozpocet mam obmezdeny na maximalne 250 eur. Ak sa neda, tak sa neda...
red98
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 1. 2020 15:55

Neviem, čo riešiš, zvukovku máš, LSR305P si dostal odporúčené, nič lepšie v tvojom rozpočte nevymyslíš. Ostatne ti už Andrej dal alternatívu, no to stojí viac peňazí.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 12. 1. 2020 17:52

ak sa neda, tak fluid f5
a ten dac mackie nepotrebuju o nic viac, kludne mozes casom dokupit
skor ide o to, aby si z repro dostal maximum
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetSild 18. 1. 2020 19:28

Ahoj,
rád bych si pořídil studiovky, ale je mi záhadou taková základní věc, téměř všechny monitory mají vypínač zesilovače na zádech, což je velice nepraktické na obsluhu. Jak tedy repro zapínáte, pomocí více psa s vypínačem?
Jaký je správný postup vypnutí, musím hlasitost snížit a pak je teprve mohu odepnout ze sítě?

Podle místního vlákna mám vybrané adepty…

JBL LSR305P MKII
Fluid Audio FX8 BK
KRK ROKIT RP5 G4


Krom dobrého zvukového přednesu, mi také hodně záleží aby repro nešumělo, s kterou značkou je s/n dostanu nejlepší výsledky.

Ještě prosím poradit s připojovacím kabelem do PC zvukovky, našel jsem tenhle jestli bude stačit?
https://www.nakupuji24.cz/produkt/bespeco-slymsj180-0129408/

Všem za případné doporučení moc děkuji, ahoj. Pet
PetSild
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 18. 1. 2020 20:23

Kup si zásuvky na dálkové ovládání.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetSild 18. 1. 2020 20:44

Třeba FX8 má auto stand-by, mají to i ostatní výrobci/modely?

Edit:
LSR305P MKII s označení CE má v základu aktivované stand-by.
Naposledy upravil PetSild dne 19. 1. 2020 10:00, celkově upraveno 1
PetSild
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza.c 18. 1. 2020 20:58

ahoj, rád bych nahradil stávající PC chrastítka za monitory, jen mám docela specifické požadavky. Potřeboval bych, aby byly max 10cm hluboké s možností upevnění na zeď..
nemá někdo prosím tip?
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetSild 19. 1. 2020 12:58

Spousty uživatelů si stěžuje u monitorů na nízkoúrovňový bílý šum. Takové syčení v klidných pasážích bych nesnesl poslouchat ani zadarmo.
Způsobuje to zesilovač třídy D, naopak u zesilovače A/B k nepříjemnému jevu nedochází.
Zrovna jak na potvoru tím extra trpí značka JBL na které jde jinak samá chvála.
PetSild
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 19. 1. 2020 16:45

Spíš záleží na tom jak moc poctivě je udělaná filtrace. Zesilovače třídy AB v monitorech taky lehce šumí. Na druhou stranu třeba počítačové repráčky od B&W měly zesilovač třídy D a žádný šum se nekonal.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetSild 19. 1. 2020 18:12

Nepatrný šum zesilovače přežiju, ale konstantní syčení už nepřekousnu.
Proti JBL LSR305P jsou takové Mackie XR624 naprosto tiché, píše uživatel který má oboje doma.
PetSild
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fortys 19. 1. 2020 21:06

Já mám JBL LSR305 a nešumí. Nejdříve jsem je měl zapojené přes integrovanou zvukovku a i když je to údajně ta nejlepší SupremeFX S1220A tak to přenášelo ruchy snad i z mikrovlnky od souseda. Pak jsem si pořídil externí zvukovku Audio Probe SPARTAN A, připojil je symetricky a nic nešumí ani nepíská. Prostě paráda.
fortys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetSild 19. 1. 2020 21:29

Jenže ty máš nejspíš starší JBL generaci LSR305 a já myslím tu novou LSR305P MKII.

-- 19. 1. 2020 23:22 --

Co říkáte na KRK Classic 5: https://kytary.cz/krk-classic-5/HN211045/

Popisek na Kytary.cz
KRK Classic 5 je reinkarnací jednoho z nejprodávanějších studiových monitorů vůbec – Rokit 5G3. Třetí generace Rokitů, z které vychází i Classic 5, přinesla oproti svým předchůdcům z druhé generace řadu vylepšení, mezi které patří přepracovaný zesilovač třídy A/B s vyšším výkonem, nižším zkreslením i šumem a nový výškový tweeter, který hraje čistěji a zvládne až 35kHz. Změnou prošla i skříň monitoru, která díky zaoblenějším hranám lépe řeší problémy nežádoucích difrakcí a rezonancí a poskytují bohatší stereo obraz. Přepracovaný basreflex zvýrazňuje spodní pásmo.
PetSild
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetSild 20. 1. 2020 09:18

Problém šumu podrobněji: https://www.youtube.com/watch?v=_k5MrB99lpU

Edit:
Dnes jsem na kytary.cz nechal poslechnout HS7 a LSR305P. Přesto že na místě nemají vhodné podmínky, v okolním hluku je šum na 50cm JBL slyšitelný, Yamaha je na tom o něco lépe.
PetSild
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků