Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rock992 21. 1. 2020 20:55

Ahoj MGX dakujem za bleskovu odpoved. Nastavenie pohybu flowmotion mam plynulost 1 a cistota 1. filmovy rezim vypnuty. Ostatne nastavenia mam vsetky povypinane. Ano je tam takove kloktaní s rychlymi pohybmi tvare a celkovo rozmazany pohyb. Niekde som cital ze ked sa zmeni obnovovacia frekvencia podla zdroja takze to ide plynule bez nastavenia pohybu. Ale to asi zrejme nebude pri tejto TV. Ked dam viac ako 3 plynulost tak sa z filmu stane "telenovela" a to uz sa uz neda pozerat. Ten screenshoot su tvoje nastavenia?
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 21. 1. 2020 21:16

Tohle je problém shieldu, už více lidí psalo, že má problémy s 24 snímky. Zkus kodi přímo z tv a nastavení True cinema a filmový režim nízký..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 21. 1. 2020 21:34

no ja v Kodi pouzivam pri vacsine filmoch,a nemenim to Osobné- 2-1- film.rezim Vysoky.
Ono nejako som si na to zvykol.
Mam pocit ze neviem cim ale to sekanie filmov v Kodi Stream Cinema akoby zmizlo po dlhsom case, neviem ci to je nejakou aktualizaciou fw tv,alebo Shieldu,alebo Kodi,neviem. Tak cca pred rokom som pozorovall pri filmoch kodi stream cinema take to sekanie,ktore tazko mizlo aj po uprave MotionFlow.
Možno je to iba moj subjektívny nazor.
Proste 50 GB 4K HDR ide z Kodi Stream cinema ako keby asi mam originalny disk, nieco úžasné....

Inak zaujimalo by ma ci existuju uz filmy z DV bez Netflixu,lebo zatial sa DV ukazuje iba na Netflixe, ziadne streamy na Stream cinema nemaju DV vrstvu.
Ten stream z Netflixu je v Stream Cinema čo? SDR? lebo neni to ani hdr... Nechapem dobre ten DV,preco neni uz aj v inej ponuke ako iba Netflix
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2020 21:39

Rock992 píše:Ahoj MGX dakujem za bleskovu odpoved. Nastavenie pohybu flowmotion mam plynulost 1 a cistota 1. filmovy rezim vypnuty. Ostatne nastavenia mam vsetky povypinane. Ano je tam takove kloktaní s rychlymi pohybmi tvare a celkovo rozmazany pohyb. Niekde som cital ze ked sa zmeni obnovovacia frekvencia podla zdroja takze to ide plynule bez nastavenia pohybu. Ale to asi zrejme nebude pri tejto TV. Ked dam viac ako 3 plynulost tak sa z filmu stane "telenovela" a to uz sa uz neda pozerat. Ten screenshoot su tvoje nastavenia?

Nejsou to má nastavení. Jsou to fotky z našeho webu avmania.cz a testu tohoto televizoru. Nastavení tam je - předpokládám - „nějaké“. Tudíž nesouvisí s určitou kvalitou, respektive to není návod, jak by to měl uživatel mít.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rock992 21. 1. 2020 21:43

Chalani dakujem, momentalne som v robote, zajtra to vyskusam cisto na TV a KODI som zvedavy ci to bude aj tam. Shield sam o sebe je velmi rychly a spolahlivy. Nikde som zatial necital zeby bol problem s 24p filmami. Cez aky prehravac bo multimedialne centrum kukate filmy?
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rock992 22. 1. 2020 11:06

Takze odskusane aj na TV v KODI a vysledok rovnaky. To chvenie a rozmazanie pohybu je poriadne viditelne. Neviem bud je chyba u mna ze mam citlive oci alebo je chybna telka.

Pouzivam receiver denon x3200 ten mam hdmi do telky. Nastavenie hdmi denon mam na auto.

V telke mam format signalu hdmi -vylepseny format.

Na Shielde mam nastavenie resolution 4K 59,940hz Dolby vision a HDR10 ready.

V aplikacii Kodi mam rozlisenie 3840×2160 59,94hz.

Je to správne chalani? ake mate vy nastavenia?
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lindros 22. 1. 2020 18:18

Chlapi, poraďte jak nainstalovat aplikaci která nejde stáhnout z Google obchodu. Potřebuji nainstalovat aplikaci Poda, od který mám internet a mají i svojí IPTV
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod vecino 22. 1. 2020 20:21

@Lindros:

1) Stáhni si na kompu/ntb aplikaci: https://apkpure.com/poda-tv/tv.fournetwork.android.poda
2) Nahraj ji na USB flešku
3) Připoj USB flešku do TV
4) Nainstaluj si v tv třeba X-plore File Manager
5) Přes X-plore File Manager spustíš ten apk soubor z usb (+ povolíš instalaci)

PS: tuto apku nepoužívám
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cammillo 22. 1. 2020 21:18

Rock992:

Shield 4K 59,940hz Dolby vision a HDR10 ready, ještě jsem hledal 60Hz, ale nechal jsem 59,940hz.
Každopádně to mám v HDMI 2, který má plnou propustnost, aspoň to píšou na RTINGS.
Jinak pohyb mám nastavený na Motionflow na jemný a režim filmu vysoká, když jsem tam měl cokoliv jiného obraz se mi při složitých scénách trhal.

Before you connect any HDR device via an HDMI input (HDMI ports 2 and 3), you need to set the 'HDMI signal format' to 'Enhanced format' from the 'External input' menu. This will allow the HDMI port 2 and 3 to accept the full HDMI 2.0 bandwidth. Note that only the HDMI ports 2 and three can accept the full HDMI 2.0 bandwidth.
cammillo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fofer 22. 1. 2020 22:13

To Rock992: jak jsi v kodi nastavil to rozlišení? když vjedu do tohoto nastavení v kodi mám to rozlišení šedé 1920x1080 a nejde změnit...
fofer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 22. 1. 2020 22:42

Rozlišení v Kodi co vidíte je jen pro aplikaci. Nemá nic společného s výsledným výstupem - neřešte.

ad Shield 2019 - je to poměrně nové zařízení a Kodi s ním zatím není úplně oukej ... zkusil bych nightbuild budoucí 18.6 verze: http://mirrors.kodi.tv/nightlies/androi ... -v8a/Leia/
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rock992 23. 1. 2020 09:19

CAMMILLO ja to mam tiez v HDMI 2 ARC. Skusal som aj 4K 23,976hz dolby vision a hdr10 ready na filmy a ziadny rozdiel som nezbadal. Takisto som skusil MATCH frame rate na shielde a vysledok totozny. Myslel som ze ked film ide 24hz a prisposobim obnovovaciu frekvenciu chvenie rozmazanie pohybu zmizne. Problem nevidim vo shielde ale v samotnej telke ma vysoku odozvu co sa podpisalo aj na rychlych akcnych scenach. Zalezi aku mate malu velkost uhlopriecky 49", 55" nieje to velmi vidno. Ak mate 65",75" je to pomerne dost viditelne. Jedina moznost je bohuzial pridat motionflow ale to uz nieje to prave pozeranie...zlepsi to no malo vzdy je to videlne. Pokial si date 3,4,5 plynulost je to cista telenovela...FOFER das system/obrazovka/povolene rezimy/rozlisenie. Ak chces prisposobit obnovovaciu frekvenciu daneho filmu ides na prehravac/videa/prehravanie/prisposobit obnovovaciu frekvenciu.

-- 23. 1. 2020 10:24 --

Vecino su to nightlies. Skusal to uz niekto? ja si pockam na officialne stabilne vydanie.
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 23. 1. 2020 09:38

Nightbuild / nightlies je to samý a ano je to stále ve vývoji, ale tv ti kvůli tomu neshoří. Jsou tam právě patche cílený pro Shield 2019, takže by ti to mohlo pomoct. Není nic snadnějšího než to zkusit a vrátit se na stable můžeš vždycky.

Já je používám a nemám nejmenší problém.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rock992 23. 1. 2020 10:37

Vecino myslim ze problem je v telke nie v shielde a kodi. Mimochodom aku mas velku uhlopriecku, ak smiem vediet.
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 23. 1. 2020 14:22

Aha - mám 55" viz můj podpis. Já si myslím, že to není telkou ale zdrojem.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků