Marantz PM 5005, jak hraje?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod trempik 22. 1. 2020 12:47

Jako zesilovač do méně náročné sestavy.....?
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 22. 1. 2020 13:11

Myslim ze velmi slusna zakladna volba . Nema vykonu na rozdavanie a ani vstavany DAC, ale ked to nebude treba tak nie je o com. Neviem aky mas na to celkovy budget, ale za zvazenie by stala aj lepsie vybavena 6006-ka, ktora nie je az o tolko drahsia...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 22. 1. 2020 15:39

Tenhle kousek od Marantzu jsem mel zhruba trictvrte roku doma, kdyz prisel do prodeje. Pokud provozujes DAC v nejakem slusnem playeru (nejlepsi by byl pochopitelne bratrský cd 5005), a nebo jej mas zvlast v rozumne kvalite, zvukem te muze Marantz mile prekvapit. Vykon nechybi ani omylem, pamatuji si, ze jsem hral zhruba na devate hodine volume. Sice mensi poslechovka, ale i tak, vykonu se neboj. Tehdy jsem paroval s Dali Zensor 3. Skvela synergie. Krasny analogovy, teplejsi zvuk. Velmi zabavne.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trempik 24. 1. 2020 11:09

Takže Marantze bych se nebál. Ale,vlastně jsem na rozpacích, jestli za tu cenu rovnou ONKYO TX-8220 , když už to má DAB příjem.Snad by to vyhovělo i jako přiměřený zesilovač nebo ne?
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 24. 1. 2020 12:35

Tak ale to si sa presunul do kategorie stereo receiverov. A ono to nema len ten DAB. Ma to aj BT a ma to uz aj vstavany DAC. Nebude to hrat tiez zle, ale myslim ze ten Marantz, kedze je to cisty zosilovac bude v tej cene hrat o kusok lepsie...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 24. 1. 2020 12:49

Pokud by jsi chtěl zachovat stejnou úroveň zvuku jako ten samostatný Marantz zesilovač, odpovídal by tomu tak asi model Onkyo 8250.
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trempik 4. 2. 2020 13:28

Tak ho mám doma ve zkušební době. Zatím hraje s jinými repro, než pro které je určen. První dojem tu už je. Myslím, že zvuk je vyvážený, žádnou deku nepozoruju, prý proti Pioneeru. Je docela možné, že Pi hraje ostřeji. Rozhodně to na basech hraje opatrně, ten uder to nemá, však je vevnitř vidět nepříliš velké trafo. Ale, je tam funkce loudness, kterou jsem např. na Yamaze nepochopil a nepoužívám ji. Tady, u Marantze, se tímto ty basy pěkně a příjemně zpevní a neslyším žádnou rozplizlost. Krom toho, lze na basech ubrat korekcemi, ale ta zpevněnost zustává. ??
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 4. 2. 2020 13:53

Marantz PM5005 je základní zesilovač s poměrně malým výkonem. Je vhodné jej kombinovat s reprosoustavami s vyšší citlivostí, tj. alespoň 89 dB, lépe však nad 90dB.
Třeba něco takového: https://www.htpshop.cz/regalove/cambridge-audio-aero-2/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trempik 18. 2. 2020 18:32

Konečná zpráva: Marantz PM 5005 jsem vrátil. Je to příjemný zesilovač, ale na každé repra reaguje jinak a dokonce mezi ním a starým Sony ve spojení s CD Philips nebyl výrazný zvukový počin, který by stál za výdaj 7000 Kč. Rozhodně si připlatím a zvuk Marantzu jako takový beru.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod petison 19. 2. 2020 08:26

Tyhle základní zesilovače moc dobře nehrají.Před Pár lety jsem si pořídil nejlevnější model od Denonu PMA-720AE za podobnou cenu jako je ten Marantz. Taky jsem se ho zbavil.Chce to jít do vyšších řad, nebo bazaru. Mám doma mimo jiné zesilovač za 1000 Kč z bazaru Nordmende PA 1000, který má sice nižší výkon , ale zvukově je na tom mnohem líp než ten Denon.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 2. 2020 10:25

trempik píše:Marantz PM 5005... Je to příjemný zesilovač, ale na každé repra reaguje jinak...

Nikoliv. Každý zesilovač do různých reprobeden posílá shodný signál, a pokud různé reprobedny hrají různě, je to dáno jejich vlastnostmi.

trempik píše:...a dokonce mezi ním a starým Sony... nebyl výrazný zvukový počin...

Vítej v klubu skeptiků, kteří slyší(?), že mezi různými zesilovači je mnohem menší zvukový rozdíl, než se zhusta prezentuje.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Palpat 19. 2. 2020 11:02

Denkez píše:Každý zesilovač do různých reprobeden posílá shodný signál, a pokud různé reprobedny hrají různě, je to dáno jejich vlastnostmi.

Úplně takhle to neplatí. Bedny jsou pro zesilovač komplexní zátěž díky frekvenčně závislé impedanci a fázi. Různé bedny tedy na zesilovače kladou různé nároky na proud při daném napětí a s tím se různé zesilovače vyrovnávají jinak. Je to snadno měřitelné i slyšitelné. Nejcitlivěji na různé reprobedny reagují elektronkové zesilovače s vyšší výstupní impedancí, tak dochází např. ke zvlnění frekvenční charakteristiky na výstupu zesilovače i o jednotky dB. Samozřejmě nejde jen o frekvenční vyrovnanost.

Denkez píše:Vítej v klubu skeptiků, kteří slyší(?), že mezi různými zesilovači je mnohem menší zvukový rozdíl, než se zhusta prezentuje.

Trempikovo srovnání platí pro Marantz 5005 vs neurčený Sony na jeho sestavě v jeho akustice. Je chyba zobecňovat jedno pozorování dvou zesilovačů na všechna porovnání všech zesilovačů. Navíc neznáme zbytek řetězce, akustiku atd., což má na výsledný zvuk potažmo možnosti rozeznání zvukových rozdílů mezi komponenty zásadní vliv.
Pokud se takové srovnání udělá korektně, tedy zbytek řetězc je svou kvalitou výrazně nad kvalitou porovnávaných přístrojů a porovnání probíhá v akusticky dobrém prostoru, jsou rozdíly zvlášť mezi těmihle ultra-low end zesilovači výrazně a jasně slyšitelné i pro vcelku netrénované ucho.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 2. 2020 12:37

Pokud zesilovač pracuje v lineárním nelimitovaném stavu, a to je základní podmínkou každého hodnocení zvuku zesilovače, poskytne každé reprobedně vždy to (proud), o co si řekne.
A pochopitelně, vždy je třeba srovnávat srovnatelné, tj. zesilovače stejné konstrukční třídy v přibližně stejné cenové úrovni.
Příměr elektronkového zesilovače k tranzistorovému třídy A/B je nepatřičný.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trempik 19. 2. 2020 13:46

Nepíšu záměrně typy zesilovaču a beden, aby se hovořilo obecně. To srovnání se Sony TA F170 mělo být poslední rozhodující a trvalo dvě písničky z CD . Právě tam jsem si ujasnil, že by se před Marantz musel dát ten jejich CD přehrávač a experimentovat s repro, které by to v této cenové hladině nejlépe uhrály. A to nebyl záměr. Samotný Marantz tu mou konkrétní sestavu nepozvedl výš. Kromě toho, jinak hraje na DIRECT, slyšitelně huře s korekcemi na nule . LOUDNESS hrálo docela zajímavě, opět spíš na efekt. Nemá cenu to řešit, má cenu si připlatit. Vrtá mi ted v hlavě ADVANCE ACOUSTIC X-I60.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod Palpat 19. 2. 2020 14:00

Jo, to dává smysl ;-) .

A X-160 nemám žádnou zkušenost. Ale slyšel jsem X-i125 a opakovaně i X-i1000 a vzhledem k ceně a dostupné konkurenci to nebyl vůbec žádný zázrak. Spíš naopak.

Pokud by ti nevadil bazar, tak vedle nešláneš třeba s Audiolabem.
Palpat
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků