Sennheiser HD650 ako nahrada HD598 alebo radsej nieco ine?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zarkow 17. 1. 2020 13:13

30-50 hod jim nechej na rozhraní, pokud to jsou funglovky. U HD6XX jsem změny směrem k otevřenějšímu a čistšímu projevu zaznamenal.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 17. 1. 2020 13:29

Urcite necham...asi ich dam vedla do izby na pc a budu tam hrat cely den :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 17. 1. 2020 13:32

To možná nebude až tak fungovat. Nedílná součást procesu zahoření je zvyk mozku na nový zvuk :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 17. 1. 2020 13:45

Zahořování přímým poslechem je samozřejmě o zvyku mozku, ale já je porovnal jako nové, pak nechal hrát samostatně několik hodin a zase porovnal vůči stávajícím sluchátkům. Jsem zase realista, na věci typu Ceraball a pod. nevěřím, ale třeba s vlivem kabelů na zvuk souhlasím, byť se mnohdy jedná o nuance neodpovídající pořizovacím nákladům :-)
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 17. 1. 2020 14:31

Já to nezpochybňuju. Membrány je třeba rozhýbat. Jen je ten proces trošku přeceňovaný a o zvyku na nový zvuk je to hodně.
Když jsi porovnával ty sluchátka, porovnával jsi je s totožným nezahořeným modelem?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 17. 1. 2020 15:56

Dva kusy jsem k dispozici neměl, to by bylo pro srovnání určitě objektivnější než vůči jiným sluchátkům. S tím souhlasím.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wiking3 22. 1. 2020 09:54

viking81 píše:... V pohode som ich rozohral s DAC/Ampom DacMagic Plus od CA. Pri max hlasitosti uz pre mna nepocuvatelne...prilis hlasne. Takze za mna max spokojnost zatial :)


Já si před časem, po konzultaci s p. Vránou z Casea.eu, nechal u nich udělat tunning svého DM+. Byly provedeny tuto úpravy:
● výměna filtračních kondenzátorů hlavního zdroje za typy
Panasonic FC
● výměna elektrolytických kondenzátorů lokálních zdrojů digitálních
obvodů za typy Panasonic FC
● výměna elektrolytických kondenzátorů lokálních zdrojů
analogových obvodů za typy Panasonic FC
● výměna operačních zesilovačů v obvodech Low Pass Filtru a
výstupního bufferu
● Výměna operačních zesilovačů v obvodu sluchátkového
zesilovače
● Výměna elektrolytických kondenzátorů v obvodu sluchátkového
zesilovače
Zvukový projev se zlepšil, hlavně co se týče prostoru nahrávky, bas je lépe kontrolovaný (není to taková zvuková koule). Cena nebyla lidová, ale nelituji.


Píšu to jen proto, že pokud jsi šikový bastlíř (který si to zrealizuje sám), nebo někoho máš v okolí, je to dobrá cesta ke zlepšení zvuku.
Sluchátka mám HD600 a po úpravě si určitě nemůžu stěžovat na nedostatek basů, pomohla modifikace sluchátkového výstupu.
Hudbě zdar :tleskani
wiking3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 22. 1. 2020 12:44

Fuuu :D tak nad tym zacnem uvazovat asi az ked skonci zarucna doba :D a sam by som to urcite nedal. Mozno by si mohol sem hodit (ak mas) presny zoznam komponentov, aby som ked tak vedel co tam mam menit :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wiking3 22. 1. 2020 14:18

Mělili se veškeré kondenzátory a op.ampy, v podstatě vše krom švábů, oprava studených spojů. Přijde mi, že Cambridge na to trpí u všech komponentů více, než ostatní značky. Měl jsem kdysi CA Azur 640 V2 + Azur 640A a hlavně zesilovač na tom byl bídně. Kamarád, co opravuje notebooky, mi to celé propájel znovu, tak to po opravě šlo do světa.
Já s pájkou nemám problém, ale do tak složité rozborky a zborky, jakožto amatér bych se nepustil.Těd to hraje opravdu fajn, párkrát jsem uvažoval o výměně za něco co umí i DSD, ale ten jejich upsampling se tomu skoro vyrovná. Měl jsem doma půjčený na měsíc Matrix Mini-i Pro2s, hraje super ale tak nějak jinak. Asi rozdíl mezi DACy ESS Sabre v Matrixu a Wolfson v CA (už jsem na něj navyklý), tak nemám důvod měnit. Další plus je množství vstupů.
Tak ať ti to hraje k tvé plné spokojenosti. Až se ty Senny rozehrají, dej sem nějaké info jak to k sobě sedlo. Myslím žes vybral velice slušnou sestavu. Mám ještě Audio Technica ATH-AD700, taky otevřené, ale Senny jim dají na frak.
wiking3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 22. 1. 2020 20:21

Ďakujem..určite poinformujem po par desiatkach hodin, čo to nechám rozohrat :-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 25. 1. 2020 16:10

Ahoj, nechci tu zbytečně zakládat nové vlákno na S.HD650, jen se chci zeptat majitelů těchto sluchátek v jakém balení je koupili? Všude koukám, že výplň krabice sluchátek je molitanová,
já mám krabici a místo molitanu jen prolisovaný papír. Začali šetřit rumuni, nebo je to normální běžná verze ?
Přílohy
SENN650.jpg
Sony
Salva Pecka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 25. 1. 2020 16:28

Ano, všechny nové 600/650/660 vyrobené v Rumunsku jsou dodávány v těchto ošizených krabicích.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 25. 1. 2020 16:35

BabetakCZE: OK díky za info, já už jsem měl podezření že jsem koupil nějakou šedivku. Ptám se protože se mi líbí molitanovej box, takhle jsem si musel dokoupit pouzdro. Ještě mě napadá,že to vypustili kvůli recyklaci, njn.
Sony
Salva Pecka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 25. 1. 2020 18:54

Mne prišli minulý týždeň z l-e a mám made in ireland a molitanova krabica :)..takže som mal šťastie? :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 25. 1. 2020 20:39

viking81: zřejmě si natrefil na starší zásoby s poctivým úložným obalem . Ten papírovej to je opravdu economic model made in Romania, doufám, že to nemá vliv na funkci zvuku :-)
Sony
Salva Pecka
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků