Audiosense T800 - 8×Knowles za $300?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 7. 1. 2020 00:51

Myslím, že Fearless S8F teď koupil RendyG a hned je zase prodává tady na bazaru. Zeptej se jeho. I když tys měl zájem o nižší model S6.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 8. 1. 2020 23:16

pbl1978 píše:Hmm, tak to jsou pro me zajimave informace. Díky za ne. A mate někdo srovnání s Fearless? Jsou velmi dobre hodnocené a bavíme se stále o ceně 300-500$.

Ano, nedavno jsem neodolal a poridil Fearless S8F, prave kvuli tomu ze je v podstate vsichni vychvalovali. Chtel jsem k nim napsat neco vic, ale nevedel jsem jak to uchopit, jelikoz mi T800 sedly daleko vic.
Na to ze to jsou to obe sluchatka s 8BA, zvukove se celkem lisi a popsat rozdily pro me v tomto pripade neni vubec jednoduche..

Jelikoz tu mnoho z vas minimalne slyselo TSMR3, reknu to takhle. S8F jsou takove "super Mirai". To co mi u Mirai chybelo ci naopak prekazelo S8F vylepsilo. Bas a vysky nejsou tak zrolovane jako u Mirai a vyssi stredy, ktere byly u Mirai pro me asi nejvetsi prekazkou jsou u S8F pro me ucho bezproblemove. Cenovka S8F uz je samozrejme uz trosku vyssi, takze neni uplne fer je srovnavat s TSMR3. Srovnani s TSMR5/6 by mohlo byt mnohem zajimavejsi, ale zatim jsem zadne postrehy nevidel.
Za me je asi nejvetsim plusem S8F rychlost menicu. Vypadlo mi jaky pro to mame vyraz.. mam na mysli attack a decay.

T800 je ve srovnani s S8F vice do U, zdurazneny je zejmena bas, ktery neni tak kontrolovany, ale zase kope daleko vic. Tonalne mi T800 sedne vic, to je ale individualni a dost zalezi jakou hudbu clovek zrovna posloucha. T800 jsou vice nachylne na ruzne nastavce, mozna kvuli konstrukci krcku, ktery je zpracovan jinak nez tomu je u TSMR3 a S8F (myslim ze jsem sem daval fotku).

T800 jsou mi proste blizsi a sednou mi do ucha daleko lip, proto S8F posilam dal a verim ze najdou majitele ktery je oceni :)
Touha objevovat dal nekonci a v budoucnu mozna zkusim TSMR5/6, ale priklanim se spis k Moondrop S8, protoze mi evidentne Harman tuning pasuje vic. A dnesni kladne postrehy od Crina ohledne S8 mi moc nepomohly :D
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 9. 1. 2020 07:01

No..neviem či sa dá riadiť podľa človeka ktorému hrajú lepšie sluchátka Sony za 8 dolárov ako iné trebárs naše t800 za stovky a niektoré za 1000+ dolárov.
Niečo je asi zle...
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 9. 1. 2020 10:04

Nechci moc marasit vlákno k T800 , ale každopádně vzhledem k tomu , jaké výborné přiložené silikony jsou k MH 755 ( jen symbio nebo jiné prémiové špunty stojí 15$+ ) si myslím , že za tu cenu by je měl vyzkoušet každý i jen skrze ně . Technicky jsou oproti drahým modelům slabší , ale co se týče tonality a přirozenosti projevu , tak se strašně dobře poslouchají .. Zvuk je teplý a tak líbivý , že jsem k nim i objednal MMCX konektory za 4$ a extra kabel za 12$ a jestli bude někdy v budoucnu nějaká tour , tak je mile rád hodím do placu :) Stály mě JEN necelé 4$ z Ali ! Bohužel prodejce, od kterého jsem je bral, už je nemá a vzhledem k tomu , že jsou i FAKE bych je klidně vzal z ověřeného zdroje, tzn z ebay z Japonska i za těch 8$
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 9. 1. 2020 18:46

Díky za to srovnání. Budu tedy ještě přemýšlet :-)
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 9. 1. 2020 19:02

Jinak tady je srovnání všech damperů u T800 jak zmiňoval RendyG
Přílohy
image0.png
image0.png (128.1 ) Zobrazeno 4044 krát
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 9. 1. 2020 19:13

Jen pro upřesnění, tohle je srovnání různých damperů, kdy uživatel nevyndal ten původní šedý a stackoval je na sebe, což podle mě není úplně ideální řešení a troufám si tvrdit že můj bílý damper bude hrát líp než dva šedé.
+ v popisku toho grafu je chyba, stock damper je šedý, tedy nejslabší
Naposledy upravil rendyG dne 9. 1. 2020 19:50, celkově upraveno 2
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 9. 1. 2020 19:17

SSakul: po přečtení tvého rozboru těch S755 jsem před chvílí doma vytáhnul ze skříně krabici od mé xperie a koukl jaké tam mám přibalená sluchátka. Mám model 750. Myslíš, že to bude podobný zázrak? Je ještě zaslepený v tom orygo obalu a nevím jestli není škoda ho rozbalovat... :)
Ale zase jsem zjistil, že je k nim v pytlíku sada silikonových nástavců...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rendyG 9. 1. 2020 20:31

foto1977:
https://amp.reddit.com/r/inearfidelity/ ... _vs_mh750/

honza.c:
Jeste k tomu testu ES100 pres AAC do T800, nepodarilo se mi vynutit AAC, takze to nezkusim, kazdopadne jsem poslechl par veci pres LDAC a prestoze jsem jiz zminil ze me zvuk pres LDAC s jinymi sluchatky prekvapil, tak kombinace s T800 je dost slaba. Porizoval jsem tu vecicku s tim ze do ni pichnu nejaka obyc sluchatka napr. pri cviceni, na coz je super (hlavne ta Radsone appka je bozi). Na kriticky poslech ale nepouzitelne.
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 10. 1. 2020 22:34

Pánové, tak jsem se dnes rozhoupal a T800 objednal + ještě kabel Tripowin C8 co doporučoval martas38.
A když už jsem byl v tom utrácení tak jsem ještě přiobjednal ty mh755 za 8 babek pro zajímavost...

p.s. nevíte co se stalo s Mrazíkovo? Koukám, že se zde na fóru poslední dobou vůbec neukázal, jeho dojmy mě bavilo číst...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 11. 1. 2020 10:30

Myslím,ze on line ho tu obcas zahlédnu,ale prestal prispívat do zdejsího fora.Skoda,po Bínovi dalsí velká ztráta.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 1. 2020 12:09

On asi ne každý má náladu nechat se napadat od "znalců" se svojí jedinou pravdou. Možná proto to Mrazík zabalil. Když se podívám, co se nyní děje v sekci TV a vlastně často i tady...
Lidi co mají znalosti a praktické zkušenosti odcházejí a přichází sem spousta lidí, co mají potřebu se hádat a zesměšňovat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 11. 1. 2020 16:11

To je veliká škoda, myslím, že Mrazíkovo příspěvky tu byly pro mnoho z nás inspirující a já jsem díky (nejen) němu zakotvil u IT01 a z dlouhodobého hlediska to bylo pro mě super rozhodnutí. Sluchátkový poslech není můj koníček č.1, takže nemám ambice stále něco zkoušet a měnit. Proto recenze či obdobná vlákna jako tu zakládal Mrazíkovo a další (třeba zde rendyG) jsou pro nás ostatní moc přínosná a inspirující.
Pokud to čteš tak: Marzíku vrať se! :)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 13. 1. 2020 12:08

To, že přestal přispívat, neznamená, že někdy v budoucnu zase nezačne. Možná potřebuje jen chvíli pauzu? Oscilující intenzita zájmu o hobby je vcelku běžná věc, tento příspěvek na SBAF fóru to poměrně hezky shrnuje. :-))

Když mu někdo napíšete SZ a pobídnete ho, třeba se k věci sám vyjádří. Nebo mu minimálně uděláte radost, že se zajímáte. ;-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 27. 1. 2020 22:29

Tak T800 po 17 dnech očekávání dorazily ke mě domů. Již v pátek mi dorazil kabel Tripowin C8.
První dojmy:
- zapojil jsem kabel, nasadil přibalené silikonové nástavce, připojil skrz DF RED k PC a ve Foobaru si načetl playlist svých nejoblíbenějších 5ti skladeb.
- usazení v uších - paráda!
- zahajuji poslech, po cca 2 minutách poslechu přišlo strašné zklamání... Zní to jako z repráčku na mobilu, asi opravdu mám hudební "hluch", zní to divně, ale IT01 mě prostě znějí daleko líp. Tak jsem vyhodil 300$ abych zjistil, že mé uši "končí" na špuntech za 100$...
- vypínám to a dávám si 5min pauzu na rozdýchání... :(

Happy End: v zoufalství vyměňuji silikonové nástavce za ty z IT01 (také silikony, ale víc pevné), zapojím a FANTAZIE...

Poslouchám teď cca 1,5 hod,zatím nesoustředěně, ale už teď je slyšet rozdíl oproti IT01.
Samozřejmě to ještě chvíli potrvá než pořádně "zahořím" uši :)

Pokud jsem s IT01 vydržel 2 roky tak s T800 mám pravděpodobně na 10 let vystaráno... :)

Ještě jednou děkuji rendyG za založení vlákna a upozornění na tyto skvosty...
Dále díky všem ostatním co mě přesvědčili udělat ten správný skok rovnou k T800...

Info pro případné zájemce:
- objednával jsem za 298$ u Audiosense store na AliExpresu. Doprava AliExpress Standard Shipping (free) celní poštou to prošlo bez doplatků, podle informací na balíčku to přeposílají přes Belgii, takže CZ pošta to brala jako EU zásilku. Od objednání k dnešnímu doručení to trvalo přesně 17 dní...
- kabel Tripowin C8 jsem bral také z Aliexpresu (DD-audio store) za 27$ a dorazil dokonce již za 14 dní... (ještě jednou díky martas38 za doporučení)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků