Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 19. 1. 2020 19:40

tibormi: A jak máš foobar nastavený? Používáš RAM-disk plug-in nebo máš nastavený vysoký buffer?
martas38: jasně :roll:
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 19. 1. 2020 19:46

Teraz som si to skúšal, akože celkom pekná vrstva šumu sa tým plug-inom odstráni, s poriadnymi slúchadlami to proste počuješ :)
Hej hej foo_ramdisk 1.0, buffer na 510 ms, neviem asi nič iné som tam nenastavoval. :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 1. 2020 19:48

... a najlepšie je to úplne bez usb izolácie ... keď sa niekto bojí skratu, tak potom ešte jediné možné riešenie je penový teflón dotovaný uhlíkom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 19. 1. 2020 19:55

Najlepšie je predsa bez usb kábla.... hmm ako sa to len volá, jáj už viem, živé vystúpenie :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 1. 2020 20:06

tibormi píše: ... jáj už viem, živé vystúpenie :D
... áno, to je úplne najlepšie ... a bez tých všetkých debilovín, čo sa tu popísali :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2020 20:50

Jsem si dělal srandu. Mám v Audirvaně nastaveno, že se až 5120MB z hrané hudby alokuje do RAM.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 19. 1. 2020 20:53

Hustý týpek :D LOL
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2020 21:13

Ono je to tam tak nastaveno defaultně, podle toho kolik máš RAM.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 20. 1. 2020 08:59

tibormi píše:Najlepšie je predsa bez usb kábla.... hmm ako sa to len volá, jáj už viem, živé vystúpenie :D

Ja som párkrát už počul aj poriadne spackané živé vystúpenie skrz ozvučenie a príšernú akustiku.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 1. 2020 09:34

Čest výjimkám, většinou jsem však z živých vystoupení odcházel spíše zklamán. Potíže s ozvučením, akustikou prostoru, hlukem publika, četnými individuální chybami muzikantů nebo tendencemi aranžovat živé verze skladeb výrazně jinak oproti studiovému originálu mne donutily se orientovat na poslech doma.

Vzpomínám si v tomto ohledu na výrok autora Battle of the Flagships na Head-Fi: "The sound of this DAC is so effortless; so natural ... that since becoming an owner, I have been going to concerts far less frequently - It is truly that good!"

Všechny mé komponenty dohromady sice nestojí tolik co jeho převodník a nejsem častým posluchačem vážné hudby jako on, přesto jsem to s postupem času v tomto hobby začal vidět podobně. Musím se však přiznat, že částečně zahrála roli i pohodlnost - doma si člověk může pustit cokoliv, kdykoliv, kdekoliv a na jak dlouho chce, může si zkrátka dopřát maximální pohodlí.

Živé koncerty jsou pro mne spíš o emocionálním než audiofilním prožitku, stojící na jiných kvalitách oproti domácímu poslechu - vizuál, strávený čas s přáteli, kolektivní poslech v publiku stovek až tisíců lidí, komunikace s muzikanty, prvek překvapení apod.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 20. 1. 2020 10:32

Hej, já myslel živé vystupenie bez kabla, len tak pár nástrojov a nejaká pekná zpevacka a je to :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 28. 1. 2020 15:55

Při tom množství vlastněných sluchátek je trochu s podivem, že se objevila potřeba pro další set. :shock:

Přesto se Jabra Evolve 80 (MS USB-C) již pár dní ohřívá u mě doma:
Obrázek

Proč zrovna tato Jabra? I pro mě je to překvapení. Když jsem však provedl intenzivní průzkum trhu s následujícími požadavky...
- circumaurální design
- přenositelnost
- uzavřená konstrukce se solidní pasivní izolací
- zvuk, hlas i nabíjení během provozu přes USB
- mikrofon s kvalitním potlačením šumu
- mušle s kvalitní aktivní izolací (aka ANC), kterou lze snadno aktivovat/deaktivovat
- konfigurovatelný sidetone bez výrazné latence
- subjektivně vyrovnaný tonální přednes, popř. možnost parametrického EQ v rámci USB softwaru / hardwaru

... k ničemu jinému jsem se kupodivu nedopracoval. Zatím se však zdá, že je to trefa do černého.

Sluchátka na hlavě pevně sedí, přitom mne nikde netlačí. A to i přes nezvyklý design hlavového mostu (povrch z hladké gumy) a náušníků (úzký otvor přecházející v širokou výduť uvnitř náušníků). Plnohodnotně fungují po připojení do USB-C portu počítače, tabletu i mobilu. Pro konverzi na USB-A stačí pořídit příslušnou redukci, rovněž vyzkoušeno. Pasivní izolaci mají na velmi dobré úrovni, na hlučné kancelářské prostředí nebo jiné prostory plné lidí však pro mě bohužel ANC efektivně tlumící basové a střední frekvence znamená nutnost. Z tohoto pohledu si Jabra (podobně jako třeba sesterská Elite 85h) stojí dobře, byť kvalit Bose QC35-II nebo 700 úplně nedosahuje.

Byť se nejedná o audiofilní sluchátka, hodně jim pomáhá překvapivě vyrovnaný frekvenční profil od středních basů po výšky (hluboké basy chybí). Jejich zvuk mě za předpokladu vypnutého ANC rozhodně neuráží, byť takové Sennheiser PC 373D jsou přece jen o trošku jemnější a techničtější při zachování obdobné frekvenční odezvy.

Obrázek

================================================

Pro zájemce zmíním pár dalších modelů, které mne během průzkumu trhu cirkumaurálních modelů s mikrofonem a možností USB přenosu speciálně zaujaly:

Sennheiser PXC 550-II: Výjimečnost tohoto uzavřeného setu spočívá v možnosti jej plnohodnotně (zvuk+hlas) využívat jak přes Bluetooth 5.0 (digi bezdrátově), tak přes USB (digi drátově). Nabízí také kvalitní ANC, slušně vyrovnanou frekvenční odezvu a mnoho dalších funkcionalit. Jeho relativní slabinou je však integrovaný mikrofon a menší náušníky, tudíž se hodí spíš pro přenosné/cestovatelské než čistě kancelářské využití.
Více info na Rtings.com.

Corsair Virtuoso RGB Wireless SE: Pokud byste vedle USB drátového přenosu preferovali pro bezdrát spíš USB wifi vysílač než Bluetooth, pak mohu více než doporučit tyto Corsairy. Fantasticky zpracované, s dobrou softwarovou podporou (včetně parametrického EQ) a v případě SE verze zahrnujíc výjimečně kvalitní mikrofon i vyvedený úschovný vak. Všestranná uzavřená volba pro práci i hry, kterou jsem již na fóru popisoval.
Více info na Rtings.com.

Sennheiser PC 373D: Konstrukčně a svými měniči velmi obdobné HD598čkám. PC 373D se daly nedávno sehnat z CZC.cz za cenu identickou s na Dropu velmi opěvovanými PC37X, což byl vzhledem k dodatečnému USB donglu v balení fantastický deal. Až na chybějící hluboký bas tonálně velmi vyrovnané (proměřoval jsem je i doma), což v kombinaci s velurovým polstrováním a otevřeným expanzivním zvukem značí fantastickou volbu na kompetitivní hraní nebo poslech hudby doma.
Více info na Rtings.com (Game One = PC37X = PC 373D bez USB donglu).

Logitech G PRO X Gaming Headset: Pokud by vám u PC 373D vadila jejich otevřenost, zkuste tento Logitech model. Za velmi vstřícnou cenu získáte uzavřená sluchátka s prověřeným designem (OEM design např. viz Kingston HyperX Cloudy) a velmi širokou škálou nastavení v rámci dodávaného softwaru. Nejvýjimečnější fíčurou je zde možnost si uložit vlastnoruční parametrický EQ profil přímo do USB donglu sluchátek, tudíž vám poté budou sluchátka hrát dle vašeho gusta bez rozdílu zdroje signálu! Jejich využití tedy může být velmi široké.
Více info na Rtings.com.

Hifiman Ananda BT: Jediný model z výčtu, který by se dal označit za "highendový" v audiofilním slova smyslu. Po vzoru PXC 550-II nabízí USB přenos i Bluetooth 5.0 (zde i podpora LDAC), svým otevřeným designem a komfortem naopak více inklinuje k druhým zmiňovaným Sennheiserům (PC 373D). Na příležitostné hraní či hovory doma asi použitelné, gró modelu však bude poslech hudby.
Více info na Rtings.com (recenze je na non-BT Ananda model).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FRANKENSTEIN07 28. 1. 2020 19:46

Zdravím...chtěl jsem si pořídit něco na domácí poslech s tím že bych se chtěl posunout někam výš než to co jsem doposud vlastnil ( Koss Porta Pro, Xiaomi Pistons 3 ).
A tady je výsledek :

Schiit Modi 2 Uber
Little Dot 1+
Grado Prestige SR325e
Přílohy
IMG_20200128_152533~2.jpg
FRANKENSTEIN07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MHOE 28. 1. 2020 20:11

MHOE píše:O úpravě Verum 1 měničů nic nevím, ale nový hlavový most by skutečně mohl nabídnout minimálně vizuální upgrade. Mk2 verze Verum 1 má obecně být o úpravě vzhledu a komfortu, ne zvukových charakteristik.


V tuto chvíli už všechny objednávky na Verum 1 budou pro mk2 verzi, s upgradovanou konstrukcí.

Obrázek

Trochu mě mrzí, že oproti z Kickstarteru objednaným "prvotinám" užívající slabší oboustrannou lepicí pásku už u současných Verum 1 není možné oddělat vnější mřížky (a pohrát si s vnějším tlumením), ale takový je život. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L0RD111 30. 1. 2020 18:42

Zdravím, pridávam moje relaxačné nástroje

DigiOne Player-->Bifrost 2-->Lyr 3-->LCD2c/K712
Přílohy
DSC03029_2.JPG
DSC03030_2.JPG
DSC03031_2.JPG
L0RD111
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků