TV s aktivně řízeným jasem nebo podsvícením (min. 65")

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NecoNecZ 29. 1. 2020 11:50

Zdravím, doporučíte mi nějakou TV, u které jste spokojení s aktivním řízení jasu či podsvícení, a to v závislosti na okolním světle? Aktuálně mám skvělou Hisense u které mi chybí jen tato funkce. Je velmi nepříjemné pořád přepínat mezi profily, zvláště pak u nových TV s vysokým jasem.
Zbytek SMART funkcí mě vůbec nezajímá, snad jen aby byl systém reagoval rychle a uměl alespoň chvalitebně přehrávat videa z UPnP zdroje (NAS).
Vím, že to umí nějaký Panasonic, ale zajímají mě hlavně zkušenosti uživatelů s použitelností této funkce, kde mi manuál a rozpis marketingových vlastností nepomohou.

Předem všem děkuji a přeji příjemné dny.
NecoNecZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 29. 1. 2020 18:58

Co vím tak tohle nikdy moc dobře nefungovalo
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Palpat 29. 1. 2020 20:18

Mam Samsung 60KS7002 a automaticka regulace jasu funguje bezproblemove. Mam ji stale zapnutou a spokojenost.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 1. 2020 20:22

Samsung má jednu zajímavost spojenou s touto funkcí a to je její omezení dle potřeb uživatele. Nastaví se minimální hodnota, kam telka může jít a je to.

//pravdou je, že ne vždy a v každých podmínkách musí světelný senzor fungovat dle představ majitele
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 29. 1. 2020 21:17

Přesně, ne vždy to funguje podle představ.
Měl jsem Samsung UE46H7000 a senzor pracoval docela nespolehlivě, obraz se v šeru ztmavil vždy, ale zpět se mu často nechtělo a byla potřeba manuální korekce, tak jsem to po čase radši vypnul.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kakajan 30. 1. 2020 02:00

Napríklad ja mám Sony xf9005 a neviem si predstaviť aby som to mal vypnuté.Mne to vyhovuje lebo mám polotmavú miestnosť.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 31. 1. 2020 10:07

stormborec píše:Co vím tak tohle nikdy moc dobře nefungovalo

hlavne v kombinaci s hdr uz to nejde vubec kontrolovat, na samsungu to nastavuje
- podsviceni
- eco (nevis jak)
- "inteligentni obraz" (nevis jak)
- hdr (nevis jak)
- dynamicky kontrast (nevis jak)

ten eco rezim zapnutej, ale jestli to funguje to fakt netusim, diky hdr a dynamickemu kontrastu (i na low) proste clovek nevi co to udela, ale tak to proste dneska je
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 31. 1. 2020 11:21

U mě na nový Qled telce od Samsungu to funguje dobře.
drabek06
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků