Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibormi 31. 1. 2020 01:21

Oh člověče, dobré, nie nie počkaj, moooc dobré, hej ako :-D
Nezvazoval si usbridge signature? Pretože unison v bifroste vraj krásne spieva :-)

-- 31. 1. 2020 01:29 --

A Forza Audio Works kábliky, niekto za vyzná, dobrá práca :-D
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 31. 1. 2020 12:21

@LORD111: Odporúčam ti vymeniť všetkými toľko chválenú Tung-Sol 6SN7 GTB za niečo lepšie. Ja nechápem čo na nej všetci majú. Podľa mňa je tá elektrónka strašná nuda.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L0RD111 31. 1. 2020 15:06

@tibormi - som rád, že sa ti moja zostava páči :-)
Čo sa týka usbridge signature, tak som zvažoval pred kúpou aj ten, ale v tom danom momente mi prišiel digione proste sympatickejší :-D Obe zariadenia sú dobrá voľba.

@zino333 - výmena je v pláne. Určite chcem vyskúšať obe tebou spomínané elektróny (JJ 6SN7 a Psvane CV181-T-MII).
L0RD111
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 31. 1. 2020 18:23

Pán LORD, neblázni :D Ten digione je síce ok, ale ja som mal signature a až to bolo dobré hi-fi.
A ty máš v Bifroste najlepšie prevedenie usb prijímača aké existuje, tak ho využi! Usbridge Signature s ich Shanti zdrojom Ťa posunie k lepšiemu zvuku a poriadny kus. Tiež si na to už chystám korunky :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 31. 1. 2020 19:23

Ja si myslím, že zariadenia na začiatku reťazca sú tak isto dôležité ako samotný dac, amp a slúchadlá. Pretože, sme sa naučili, kvôli pohodliu, všetko prehrávať z pc alebo mobilu, že sme si na výsledný zvuk navykli. Ale urobiť toto správne a dostaneš hi-fi, aspoň čiastočne.
Tak poslednú dobu koketujem s myšlienkou kúpiť si dobrý CD transport, konkrétne Audiolab 6000CDT, alebo teda spomínaný USBridge Signature.
Audiolab má super čítačku z vyššieho modelu a poriadny masterclock, ale je jedno účelový a budem si musieť kúpiť pár CD :D Najlepšie by bolo asi mať oboje, alebo si to ísť niekde vyskúšať...
Čo používate Vy ? :)

-- 31. 1. 2020 19:29 --

Podľa mňa pc pridáva zvuku "nepočuteľnú vrstvu šumu", o ktorej nevieš, ale keď ju odstrániš, hneď je zvuk jasnejší, nástroje lepšie separované..atď. Ďalej tam určite nieje tá ľahkosť podania, ale skôr určitá nervozita v prejave... a z toho dôvodu chcem vyskúšať ten Audiolab.
Súhlasíte so mnou?
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 1. 2. 2020 20:20

odpolední nuda v Brně :)

Sennheiser HD58X
IMG_0450.JPG
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 2. 2020 21:25

LCD-X Shiit.JPG
Schiit PYST USB >> Schiit Bifrost 4490 >> Schiit PYST RCA >> Schiit Asgard 2 >> Forza AudioWorks Claire HPC Mk2 >> Audeze LCD-X

Přešel jsem z foobar2000 na Tidal HiFi. Je to perfektní, přehrávání lokálních souborů už téměř vůbec nepoužívám.

LORD111: Gratuluji k výběru sestavy! Schiit kombo, Audeze, Forza - něco mi to připomíná...
Škoda, že lidi s takovými systémy sem nepřispívají častěji, aspoň by se tu neřešily samé blbosti jako ve většině témat.

honza.c: Pěkný paint job. Jakým způsobem jsi to provedl?

tibormi: A nebylo by jednodušší pořídit rovnou Bifrost 2? Sice to vyjde na dvojnásobek, ale přijde mi to jako lépe vynaložené prostředky než blbnout s CDčkama.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 1. 2. 2020 21:38

The Wolverine:
1. brusným papírem 400 zbrousil lesklou vrstvu
2. Základ na plasty Motip - cca 30min počkat
3. Motip akrylový autolak škoda SD 0100 bílá mat - 6 vrstev - nanášené s 15min intervalem
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 2. 2. 2020 19:52

The Wolverine
Hej jako o tom žádná (Bif2), ale já mluvím o dobrým transportu, streameru nebo klasickým hi-fi, tudíž ma ten Audiolab celkem zajíma, ale asi se od fyzických nosiču již odvracíme (nemyslím LP), tak asi u mne vyhrá dobrý streamer :) Ach mít tak možnost to slyšet někde jeden vedle druhého :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 3. 2. 2020 07:39

Přijde mi, že ve sluchatkové komunitě ubývá "CDčkářů" méně než v komunitě klasických repro sestav. I u mě je to jakási setrvačnost po přechodu z beden na sluchátka, ale mám sbírku CD, streamovací služby z časových důvodů nevyužívám. Navíc bych musel řešit i nový zdroj pro přehrávání, proto zatím zůstávám u myšlenky uprage DAC v CD. Oba směry mají své výhody a nevýhody a dají se odladit ku spokojenosti, ale trend vývoje je jasně daný. Na druhou stranu ani v top hifi segmentu není CD formát mrtvý. S názory, že z CD to hraje jinak a lépe než z PC jsem se na fórech setkal, ale bude samozřejmě záležet na konkrétních sestavách. Pokud máš sbírku CD, Audiolab by za vyzkoušení a porovnání určitě stál.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 2. 2020 07:46

Dá se to řešit i externím DACem. Vetšina komponentních CD playerů měla optický a coax výstup. A ty převodníky v přehrávači kupodivu přehrají i poměrně levné krabičky.
Já jsem všechna CD naripoval, sice je někde mám, ale už ani netuším kde. I tak poslouchám většinu hudby z Tidalu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 3. 2. 2020 08:28

Ano CD jako transport k externímu DAC, jen konkrétně v mém případě mám již CD modifikován a nejsem si jistý "čistotou" digitálního výstupu.
Jinak Tidal je bez pochyb výborný zdroj.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 3. 2. 2020 08:55

Ja sa hlasim k cd-ckarom :) Zbierku nemam najvacsiu, ale postupne rozsirujem. Zacal som ich zbierat len par rokov dozadu. Do stereo zostavy pouzivam DAC v CD prehravaci. Je tam dual mono. K sluchadlam mam samostatny DAC/Amp tiez s dual mono zapojenym DAC-om. Aj by som tu postol fotku, ale netusim ze ako. Vedel by mi niekto poradit? :) Dik
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 3. 2. 2020 09:07

Ja mám z minulosti nejakú CD zbierku, ale dnes sa na ňu uť roky práši a popravde okrem jedného mikrosystému v kuchyni to už ani nemám kam strčiť. Teda ešte v aute sa dá. Ale inak je to pre mňa už mŕtve médium. Roon+Tidal je u mňa najpoužívanejší zdroj. Nasleduje Spotify, ktorý držím kvôli rokmi vybudovanej knižnici a playlistom a tiež kvôli ich discovery playlistom. Inak by som zrušil aj to.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 2. 2020 09:59

Ja sa tiež hlásim k cédéčkárom ... dokonca by som povedal, že k ortodoxným - teda tým, ktorým môžu byť všetky strímovacie služby úplne ukradnuté ... archív mám (za tých posledných cca 30 rokov) pomerne slušný ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků