ANDROID TV BOX

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod evlo 27. 1. 2020 13:14

michalko58 píše:Tu mate, aby ste sa nehadali, nejake tabulky:

http://chigztech.com/charts.html

Kazdopadne, kupa akehokolvek Android boxu je vzdy loteria. :-)
ne, je tu napsano vse potrebne ke koupi bezproblemoveho zarizeni

jsem jeste zkusil dneska jak funguje ten origo android co na tom je, sem nikdy nevyzkousel a je pravda, ze to je tak na urovni toho shieldu - furt spatne barvicky, nefunkcni hdr atd. Presne jak tady nekdo psal, ale tak to jsem cekal a snad je to i pochopitelne z toho co tady pisu, rozdil je, ze narozdil od shieldu z toho jde udelat funkcni prehravac a alternativa vpodstate bohuzel neni, neznam jine funkcni reseni prave kdyz chci aby to prehravalo h264 hdr10 nez tuhle samovyrobu zalezenou na amlogic
Naposledy upravil evlo dne 27. 1. 2020 22:06, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 27. 1. 2020 13:32

kalimero73 píše:Ahojky, z vlastní zkušenosti mohu doporučit tenhle boxík : https://multimedialni-centra.heureka.cz/zidoo-z9s/, přehraje všechno


jen pozor, hodí se pouze na přehrávání local files, pro které je skvělý. Na jiné "stream" aplikace za mě nedoporučuju.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 28. 1. 2020 06:55

Chtěl bych se Vás zeptat, pokud používáte Nvidia Shield Tv, zřejmě k tomu ještě máte další dálkový ovladač (klávesnici). Jak se tyto ovladače (klávesnice) k Shieldu připojují, je k tomu USB dongl, stejně jako u mého starého DO k Minixu? V tom případě by to bylo použitelné jen u verze Pro, jelikož non-Pro nemá USB. Je tomu tak?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 1. 2020 07:59

Nakonec jsem dokoupil ještě Xiaomi Mi Box S (v ČR docela málo dostupný jsem koukal) a za ty prachy jo, je to funkční. Když to porovnám s X96mini (kde běží neofiko ATV rom), tak všechny takový ty podivnosti, co jsem na X96mini na AndroiduTV měl (jakože třeba Kuki TV někdy po přetáčení začal škubat obraz, HBO GO se spustilo, ale videa nešla přehrávat), tak u Xiaomi nejsou.
Plus Xiaomi běží rychlejš, ale to přisuzuju rozdílu v SoC S905X vs S905W a androidu 8 vs. 7.
Na samotné KODI je ale X96mini s CoreElec ale pořád vhodnější.

Jediná nevýhoda je, že Xiaomi nemá ethernet, ale tak když si vezmu, že s ethernetem shield stojí 4000 Kč, tak to bych pak za devítku radši koupil celou TCL telku :) Zatím mi to na ty online aplikace přes ac wifi stačí.
Jo a pak jsem taky nepřišel na to, jak tu krabičku vypnout. Tlačítko poweroff na dálkáči ho jen uspí, protože se pak hodně rychle vzbudí. Vypínám pak ale celou prodlužku s elektrobordelem pod TV, tak si nejsem jistý, jak mu to bude škodit.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkau 28. 1. 2020 09:08

Já používám Raspberry Pi4+ s libreelec a KODI, spokojenost, přehraje mi vše. Zkoušel jsem i testovací 4K H265 videa. Nainstalováno v létě, bez jediného problému. Jediné mínus co mně tam irituje - nejde vypnout, jen uspat. Předtím jsem měl android krabičku MiniMIX (asi to byl beelink, prostě nějaký číňan), asi po roce tomu ukončili podporu a stále hlásil, že se nemůže aktualizovat. Z mně tyhle no-name krabičky spíše nedoporučuji
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod alice1805 28. 1. 2020 09:49

michalko58 píše:Tu mate, aby ste sa nehadali, nejake tabulky:

http://chigztech.com/charts.html

Kazdopadne, kupa akehokolvek Android boxu je vzdy loteria. :-)


Ďakujem za link na prehľad Android boxov. Mám staršiu verziu tej tabuľky, ale nevedel som už nájsť zdroj, odkiaľ som to stiahol.

Mal som viac boxov, ktoré som skúšal, ale žiaden na 100% nevyhovoval.
Tak som sa rozhodol vyskúšať Shield. A ostal som pri ňom.

Pre náročných používateľov, ktorí využijú 4K, HDR a majú AV receiver, odporúčam Nvidia Shield TV 2019 (nemusí byť Pro verzia). Na nej ide všetko bez kompromisov.

Počas Black friday som za 29,99 EUR kúpil do spálne Amazon Fire stick 4K - takisto odporúčam. Teraz je na amazone za 39,99 EUR. Za cca 10 EUR je možné k Fire sticku kúpiť ethernetový adaptér.
alice1805
Junior

Odeslat příspěvekod Denis30 28. 1. 2020 10:08

alice1805:

A jak je to prosím s dalším DO (klávesnicí) u non PRO verze? Viz.muj dotaz výše.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod molnart 28. 1. 2020 10:40

@denis30, cez bluetooth by nemal byt problem to sparovat. tu mas nejaky prehlad: https://www.androidcentral.com/best-blu ... -shield-tv
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod Denis30 28. 1. 2020 11:46

Díky,velká klávesnice je fajn,ale je velká...Myslel jsem něco takoveho:
https://www.neven.cz/kategorie/dum-a-ho ... -4ghz-usb/

Že by se na tohle nemyslelo?Pak je to docela slabina.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod molnart 28. 1. 2020 12:44

vsak take mini-klavesnice si mozes kupit aj na bluetooth
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 1. 2. 2020 07:41

Objednal som x96 Max.
Mám otázku ak to bude pripojené k audio zostave a budem počúvať iba hudbu, čo odporúčate na "slepé" ovládanie z iného Android zariadenia (mobilu). Aká aplikácia je vhodná?
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod calebcox 1. 2. 2020 10:23

Na co klavesnici u televize? Na kratke zadani texu do vyhledavani staci virtualni na obrazovce nebo na mobilu, nemluve o tom ze na AndroidTV funguje velmi dobre hlasove hledani/zadavani. Vic u tv opravdu potreba neni...
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod MV_cz 1. 2. 2020 17:12

jenže tahle krabička nemá ofiko AndroidTV :(
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 1. 2. 2020 20:46

hifionania píše:Objednal som x96 Max.
Mám otázku... Aká aplikácia je vhodná?


Použít Kodi (KD Player) a Yatse, nebo Kore. Problém je, že na X96 Max asi nefunguje optika (co jsem četl a ani na mém nejede).
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 1. 2. 2020 21:03

@Česlo Česič
Ale mňa nezaujíma optika. Hudba pôjde cez usb.
A toto nie je odpoveď na moju otázku.
Ale nevadí už viem ako poriesim ovládanie "na slepo"
A len tak na okraj tá optika je nefunkčná iba s Androidom alebo aj s Kodi?

@MV_cz
Aká krabička ? X96 Max?
hifionania
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků