Sony KD-65XG9505 První dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 2. 2. 2020 17:07

Po aktualizaci, proveď úplný reset, tj. obnovu do přepravního nastavení. Následně vše znovu nastav, nalaď, nainstaluj, vyzkoušej.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tas3 2. 2. 2020 19:49

Díky,
provedl jsem reset do továrního nastavení, proběhlo nové ladění, nastavení atd... V defaultním media playeru DTS jede dobře, HD master přehraje jako DTS, True HD jako DD - to je v pořádku protože receiver nemá eARC. Takhle bych chtěl aby to fungovalo i v jiných přehrávačích, ale nejsem schopen toho dosáhnout.
VLC se zapnutým průchodem zvuku nepřehraje ani DTS ani DD. MX player nevím jak přinutit aby přehrál video ze sítě. KODI se zapnutým průchodem a povolením AC3, DTS u některých DTS nebo DD se seká zvuk. True HD nepozná vůbec :(
Nevím jaký jiný přehrávač vyzkoušet aby spolehluvě přehrál alespoň DTS a DD.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 2. 2020 20:35

Počkej na případné reakce dalších uživatelů. Nicméně část věcí nemusí být problém TV, ale Tebou zmíněných aplikací.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tas3 5. 2. 2020 19:11

Tak v KODI se seká i hudba ve flacu. Nějak nemám nervy na to experimentovat, kde, co, možná bude fungovat. Zatím to vypadá Android - spousta aplikací, ale žádná pořádně fungující.
Takže hudbu přehrávat pouze receiverem, video s lepším zvukem z PC přes HDMI a receiver (boužel příjdu o HDR).
Alespoň Netflix - ten se zdá že funguje v TV dobře v UHD a DD+
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod 007.tom 9. 2. 2020 06:24

Tak já musím taky říct že mám s tímhle u této tv problém.Pro změnu s rcv Yamaha RX-V485.A dělá mi to zase Netflix,Zapnu film,vyberu stopu 5.1 atd a po chvíli to v různě krátkých či dlouhých intervalech zakolísá a rcv i problikne(ty kanálové stopy+dsp 3d).Zkoušel jsem to i na rcv dát stereo 2.0 na chvíli jako pokus ale dělá to stejně.Podařilo se někomu to už dotáhnout?Ještě bych chtěl říct že používám jako hdmi kabel AudioQuest HDMI Pearl 1,0m.Ten má verzi 2.0 a to earc je už hdmi 2.1.Může třeba tohle být problém?Nebo to je blbost?Každopádně mi to dělá jen ten netflix,to škubání zvuku
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 2. 2020 17:42

Napsal bych i autorům aplikace.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 2. 2020 07:45

Nevim jak zrovna eARC, ale obecne mam zkusenosti, ze bohuzel HDMI kabel muze byt zdrojem ruznych i necekanych problemu. Rozhodne bych doporucil zkusit jiny kabel.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PedA 11. 2. 2020 20:15

V PC jsem si upravil seznam programů ze satelitu, pak z usb nahrál do TV. Ale TV doladila další programy za můj seznam. Co vypnout v TV aby to nedělala?
PedA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 12. 2. 2020 20:46

Automatickou aktualizaci kanálů. Pro každý tuner je zvlášť nastavení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tas3 13. 2. 2020 19:28

Ohledně přehrávání ze sítě u mě vypadá nejlépe PLEX. Musí ale běžet na PC. Synology DS218Play moc nezvládá transcoding u 4K.
Když běží plex server na PC s Ryzen 5 3400. Tak zvládá 4k HDR + DTS, DD+.
TrueHD transcoduje do DD+, HD Master do DTS - to se mi libí. Problém je s titulkama, pokud ve 4K a TrueHD použiju titulky pak dojde k převodu videa, kvůli titulkům - znatelné zhoršení kvality obrazu. Při současném převodu audia už to přestává stíhat. LAN byla na hranici s rychlosti (TV má jen 100Mb) ac wifi je rychlejší. Neví někdo jak v PLEXu přehrávát titulky bez transkodování videa?
Jinak u TV občas vypadne zvuk u televizních programů - přes HDMI. Pomůže restart. Vyzkouším jiný HDMI 2.0 kabel.

2x během měsíce se TV sekla tak že sem ji musel vypnout ze zásuvky. To se manželce moc dobře nevysvětluje, když ta stará TV to nedělala :)
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 2. 2020 19:53

Manželce se těžko vysvětluje mnoho věcí. Je dobré vysledovat, kdy k záseku došlo. Zda nemá nějakou spojitost s využitím určité funkce, aplikace atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tas3 13. 2. 2020 20:11

Řekl bych že to souvisí se zvukem, asi tomu úplně nesvědčí přepínání formátu zvuku. Zkoušel jsem různé filmy True HD, HD Master pak někdy přestane hrát zvuk. Možná je to tím že receiver sice tyto formáty podporuje, ale ne přes ARC který používám.
eARC mám v TV vypnuto, asi je to lepší volba když receiver má jen ARC.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 2. 2020 20:16

Nezkoušel jsi to nějak nakombinovat s optikou?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tas3 14. 2. 2020 17:10

Dneska přijdu domů, pustím TV, u TV programu zvuk normální, zapnu PLEX a ticho zvuk ani u hudby ani u filmu. Vyp/zap na ovladači nepomáhá. Po restartu TV z menu jede zvuk OK. Začínám z toho být rozladěný.
Optiku zkusit můžu, chtěl jsem se tomu vyhnout, ARC mi příjde elegantnější.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2020 17:30

Při propojení mnoha zařízení v rámci HDMI ARC jsem se v nejednom případě setkal (nejen u Android TV) s nestabilitou, či jakousi nekompatibilitou. Nakonec jsem vše řešil optikou. Prostě jsem si s tím hrál a až mně došla trpělivost - optika byla jistota. Netvrdím, že u Tebe to bude stejné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků