Panasonic OLED

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 23. 1. 2020 12:11

... přiznám se, že tohle nemám u Zidoo vyzkoušené, pouze jsem tuhle funkci zkoušel přímo na TV a tam to bez problémů lze přizpůsobit ( vyzoomovat ) po jemných krocích na výšku i na šířku.
Aplikace Youtube je mezi přednastavenými aplikacemi, sledování tv ... netuším, nejsem teď doma, pracuji v UK
Verze 3.0 je přesně jak píšeš .... jednoduchá, stabilní, svižná
pokud už jsi někdy měl TV Panasonic .... menu už je léty prověřené, přehledné, pro někoho možná už malinko archaické, ale hlavně funkční, rychlé a z mého pohledu velmi dobře zpracované ....
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hydrrra 23. 1. 2020 13:14

Jo, mam uz hromadu let od Panasonicu plazmu 46", ale ted uz je to spis takovej domaci primotop:-D Byl jsem s nim moc spokojenej, tak jsem vlastne ani nejak moc vazne o jiny znacce neuvazoval. Jeste je moznost pockat si na modely 2020, ale predpokladam, ze pro letosek se nic moc prevratnyho nechysta. Nebo ano? Chtel bych aby mi telka zas takovych 8-10 let vydrzela...
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 1. 2020 18:42

kalimero73 píše:Aplikace Youtube je mezi pstavenými aplikacemi, sledování tv ... netuším, nejsem teď doma, pracuji v UK
Verze 3.0 je přesně jak píšeš .... jednoduchá, stabilní, svižná
pokud už jsi někdy měl TV Panasonic .... menu už je léty prověřené, přehledné, pro někoho možná už malinko archaické, ale hlavně funkční, rychlé a z mého pohledu velmi dobře zpracované ....

Vyjadrim sa len k tomu menu Panasonic, pretoze obraz je samozrejme bez pripomienok. Takze menu svizne, rokmi overene a potom po par rokov uz len svizne, pretoze niektore aplikacie (napr. Youtube) ostanu nefunkcne a upgrade nikde. Stalo sa mi to na dvoch plazmach Panasonic. Samozrejme beriem to, ze TV je primarne o obraze, ale predsa to cloveka mrzi, ze po par rokoch su niektore aplikacie nefunkcne a uz s tym nic neurobi.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2020 20:17

On Youtube přestal fungovat na více platformách a více typech TV. Člověk prostě musí počít s externím řešením. Třeba ne hned, ale do budoucna. Základ má v podobě excelentního obrazu a jde jen o doplnění funkcí.

Co se týká sledovanitv.cz - předpokládám, že jejich technická podpora by měla říct, co a jak. Tj. zda a jak dlouho pojede příslušná apka na určitém typu TV Panasonic.

Nějaké info i zde...
https://sledovanitv.cz/tutorial/panasonic-tv
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 24. 1. 2020 09:23

to Hydrrra:
No, já měl spoustu let 2 CRT TV od Panasonicu a nikdy mě nezklamaly, potom jsem si pořídil LED TX-50 DS630E a byl to obrazově skok jako Brno :-), teď jí má mamka v obýváku a je z ní nadšená. Pro důchodce je nejdůležitější, že všechno je jednoduchý, chodí jak má. A obrázek je v kino režimu moc pěkný, smart funkce a aplikace jsou pro tuhle věkovou kategorii skoro bych řekl "tabu".

Já to mám podobný jako ty, taky bych rád, aby mě nová OLED aspoň 6-8 let sloužila. Nejsem z těch, co mají čas neustále vysedávat u TV, něco furt nastavovat, "řešit" použití té či oné aplikace a smart funkce a už vůbec né hraní her .... to je zase na TV "tabu" pro mě :-). Využívám více méně jen Youtube a vestavěný přehrávač .... zatím vše funguje ke spokojenosti a obraz i zvuk přes receiver a sloupový bedny je výborný .... jak na filmy, tak na hudbu ....mě stereo ke štěstí a spokojenosti stačí.

Nehledám na TV mouchy, ani to, co neumí, že nemá přehršle aplikací ani není tzv. "smart-in" mě nezajímá. Pro mě je a bude na TV vždycky nejdůležitější obraz a ten je perfektní.

Mám takový pocit, že my češi ( a slováci ) bychom chtěli všechno na max. ..... maximální obraz, maximální zvuk, maximální smart funkčnost i maximální výbavu a ovladatelnost. Prostě jak psal tady na fóru dříve hezky Tony70, výbavou nejnovější BMW, ale za cenu Škodovky .... a to byla, je a vždycky bude utopie.

Bohužel TV je jenom kus elektroniky a nikdy nebude ve všem dokonalá, je na každém z nás, co hlavně od telky očekává a takovou si potom vybere. Své hraje pro hodně lidí i cena a tak né všichni chtějí utrácet majlant za poslední modely, které budou vždycky nějakou dobu pro hodně velkou skupinu potencionálních konzumentů spotřební elektroniky cenově "mimo mísu" :-).

Např. brácha měl taky hodně dlouhou dobu ( 12 let ) doma plazmu HD-ready Panasonic a teď si pořídil LED Philipsku s ambilightem a celá rodina je úplně spokojená a nikdo nic neřeší .... jak říkám, každý hledá to, co mu vyhovuje a co je pro něj za daný peníz TOP a tak je to v pořádku.

Jo a ještě poslední poznámka, přesně jak píše MgX. Kdo chce plnohodnotný smart-systém a funkčnost, tak si pořídí externí krabičku, která to bude vždycky zvládat mnohem líp, než jakýkoliv systém všech značek TV .... a bez restartů, záseků, zamrzání či zpomalování nebo neustálého hledání aplikací a vylepšování funkčnosti aktualizacemi.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 24. 1. 2020 12:16

kalimero, k tvojí poslední poznámce. Tzv. media-centrum krabička nebude nutně vždycky mnohem lepší než systém všech značek TV. Buď je ta krabička levná a pomalá, nebo solidní a funkční, ta stojí minimálně tři litry, ale dají se koupit i za 8 tisíc a většina má v sobě Android, zbytek Apple iOS. Aktualizace Androidu a nabídka aplikací je v bledě modrém to co už tu bylo řečeno, dřív nebo později přijde nová verze Androidu, která už na té krabičce nepojede, aplikace jsou buď zadarmo plné reklamy, nebo si ty lepší musíš koupit.
Systémy v TV ale patří do toho samého pytle, webOS i Tizen je založen na Linuxu, systém Panasonicu na Mozzila Freefoxu, zbytek používá Android. Má to svoje pro - výrobce to vyladí, aby to na TV šlapalo co nejlíp, i proti - omezená nabídka aplikací od třetích stran. Je na každém ať si zvolí co mu vyhovuje.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 24. 1. 2020 12:26

JJ, máš pravdu, né nutně vždycky lepší, ale já měl na mysli, že když už si teda někdo koupí externí krabičku, tak né nějakou plečku za pár šupů, ale zjistí si o tom něco a vybere optimální řešení, aby to plnilo účel, který leckterá smart TV nezvládá ;-) .... a je docela jedno o jaký OS se jedná. Každý je svého štěstí strůjce, já bych třeba android přímo v TV nechtěl ani zadarmo. :-D
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hydrrra 4. 2. 2020 18:56

Zdar chlapi,
tak jsem "naslepo" (s obavami, aby nebyla moc velká) objednal TX-65FZ800E. Dnes přišla.
Ta televize je BOMBA! Co se týče obrazu, tak po spuštění 4K videa z youtube jsem si doslova sednul na pr..l :-D Tak parádní obraz jsem fakt nečekal... A co se týče velikosti, tak když mi doma vyložili tu gigantickou krabici, tak jsem se orosil, ale ta TV je celkem menší než ta krabice, takže naprosto OK. Velká spokojenost. Všem díky za tipy a rady!
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 2. 2020 09:47

:tleskani Vítej do rodiny OLED Panasonic :-D , takhle nějak podobně jsem to hodnotil já, když jsem televizi převzal, vybalil, zapojil a pustil ;-) . Takže přeju, ať ti hlavně dlouho a dobře slouží .... užij si to, čus Máca
Naposledy upravil kalimero73 dne 5. 2. 2020 10:43, celkově upraveno 1
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thf42 5. 2. 2020 10:33

současná cena už 65FZ800E moc nenahrává, ve velkých šopech kde jsou akce už není a 50k to je úlet, za 40 to ano
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 2. 2020 10:36

jj, 50 je moc, já ho mám skoro 3 měsíce, kupoval jsem za 42 a to se mi zdálo jako solidní kup ;-)
Vypadá to, že už se jen doprodává zbytek zásob.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thf42 5. 2. 2020 11:46

dostal jsem nabídku na 10% dolů zhruba, a 42 je prý nereálné a pod nákupem..
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 2. 2020 11:58

njn, ještě minulý týden tu TV mělo 14-15 e-shopů kolem 43-45 tisíc a teď už je fakt jen v 5-ti,
ani "můj" Elektrochram už jí nemá v nabídce, zkus tam zavolat, třeba jí ještě pan Chroustovský (majitel)
dokáže od dodavatelů sehnat za rozumnější cenu :-) , jinak nevím, co bych ti poradil.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thf42 5. 2. 2020 12:03

no tak ono se každou chvíli něco objeví, třeba o víkendu v okay 15% na 65G950.. že bych nutně musel mít 65fz to uplně né, spíš primárně koukám po 55gz950
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 2. 2020 12:11

jj, akce jsou a budou i nadále .... ale jen ti chci říct, že já už bych do 55 palcové OLED nešel,
velice rychle jsem si zvyknul na 65 a už bych neměnil ..... vyprdni se na všechny fičury kolem a pokud
vyloženě nejsi omezen místem, tak běž do 65 palců .... dobře si to rozmysli. Já jsem taky prvoplánově
chtěl 55, ale když jsem dostal takovou nabídku, kde byl rozdíl mezi 65 FZ a 55 GZ v době nákupu jen 7 tisíc,
tak nebylo o čem dál špekulovat a přemýšlet ..... rozdíl v obraze mezi základními verzemi 2018 a 2019 je minimální. ( a jelikož mám stereo aparaturu a na TV nehraju hry, tak mě ostatní fičury nezajímaly )
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků