Menší DAP s Tidal Offline

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod takeshii 4. 2. 2020 10:28

Inak teraz citam:
...prehrávač FiiO M6 Black. V precízne zhotovenom, celohliníkovom tele sú najmodernejšie technológie...

tak potom sorry za zavadzanie. Uz som ho vratil, ked som ho dostal bol v krabicke od vyroby zabaleny v silikonovom obale. Ja som ho iba nachvilu vybral , pokochal sa, vlozil tam microSD kartu a zase ho zabalil do obalu. Zdalo sa mi ze je plastovy :-)

Kamos ma iBasso, mal som ho na vikend pozicany a oproti nemu je zase Fiio rychlik. To iBasso je strasne spomalene :-( Na Hiby R5 bola teraz akcia. Minuly tyzden sa dal kupit za 270€, teraz sa cena vratila na 360€ (plus este DPH :-( ) Fiio M9 sa da kupit pod 300€. Fiio M6 pod 200€. Mam rovnaku dilemu ako ty. Tiez zhanam maly DAP s offline Tidalom. Zatial mi asi najlepsie vychadza M9 :-)
takeshii
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 4. 2. 2020 17:28

Já mám ke znače FiiO trochu osobní averzi. Nemám s jejími DAPy až tak dobré zkušenosti co se zvuku týče, pravda byla to 1. generace X1 a druhá generace X3. Už jsem byl svého času rozhodnut koupit FiiO X5 3rd, ale odradil mě pro tuto cenovou hladinu otřesný zvuk.
O pomalosti iBassa jsem slyšel, nevím jestli se týká i DX160. Jako jediný z nich jsem zkoušel HiBy R5. Krásné zařízení, moc se mi líbí mechanické provedení, zvukově parádní, obzvlášť na ven. Ale je to velké. I když se zahnutým konektorem to asi nosit půjde.
Jako poslední myšlenku zvažuju E1DA 9038 až vyjde v 3,5mm verzi a přeci jen to přes Apple Camera Kit připojit k telefonu, ale vždycky mě vadily u mobilu sluchátka.
Prostě pro mě by bylo ideální zařízení velikosti HiBy R3 se slušným neutrálním zvukem a Tidalem offline a ideálně vnitřní impedancí do 1Ω. Splňuje to A&K Activo,ale to má moc tmavý zvuk a nejsem si jist tou impedancí. Že vypadá strašně bych překousl.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 2. 2020 17:36

Hiby r5 mi nepřipadá vůbec velké, pocitově je subtilnější než Fiio x5II. Zvukově super, hlavně symetrický výstup má neskutečnou sílu a v pohodě zvládá i velká sluchátka ala HD600/650
zdroj: Monoprice Monolith™ Liquid Spark + DragonFly Red
sluchátka: Sennheiser HD600, Audio-Technica ATH-R70x (brainwavz pads), Brainwavz HM5, Tansio Mirai TSMR-3 pro
Na prodej: amp SMSL SP200 THX
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 2. 2020 18:09

R5 jsem měl v ruce a mám pocit, že při nošení v kapse u kalhot by mohl být s nějakým lepším kabelem s rovným masivním konektorem problém. Symetriku a podobné fičurky bych oželel, bylo by to k in-earům na ven.
Mám R3, zvukově jsem s ním spokojený, velikost ideál, trošku mám výhrady k dotykovénu ovládání (jiná odezva než u mobilu), ale nemá Tidal offline. Zkoušel jsem do R3 streamovat přes wifi z iPhone, ale jednak se R3 dost sekalo a často to nechtělo jet vůbec, ale především byla kvalita zvuku výrazně horší, než při hraní z karty a dost mě to vadilo.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 5. 2. 2020 16:40

FiiO M9 je sice o 2 cm delší, jinak rozměry stejné a Tidal a Spotify offline umí.
Project Polaris, Topping D50 S, Sennheiser HD 600, Hifiman He4xx
FiiO M9, FiiO E12 Mont Blanc, Hifiman Edition S, Audio Technica ATH-MSR7
Shanling M0, Sony WH CH700N, Koss Porta Pro, Porta Pro BT.
iceman27
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 5. 2. 2020 17:01

No jak to tady tak čtu a co si tak pamatuju na svůj test R5, a vemu v potaz tvoji averzi k Fiio, tak bych tu moc možností neviděl. Do kapsy bych řek jen tak tak, ale asi by se nechalo. Hodně se mi líbí ovládání - velký tlačítka, to se bude přeskakovat a měnit hlasitost hmatem jedna báseň. :-)
No a nebo počkat s čím výrobci přijdou. Tipnu si, že se u Hiby chystá R5 Pro, Cowon by moh vytáhnout Plenue J2 nebo se zjeví něco neznámýho z Číny.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE8, Audiosense T800
Doma: PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO
boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 5. 2. 2020 18:45

Já to stále víc vidím na tu R5.
Pro M9 hovoří menší rozměry (1cm délky) nižší hmotnost, nižší cena. Pro R5 trojnásobný výkon, dvojnásobná výdrž, nižší impedance. M9 jsem neslyšel, ale ve srovnáních R5 vs. M11 píší, že zvuk je prakticky totožný, ale R5 má tišší pozadí naprosto bez šumu. Rozdíl mezi převodníky AKM u M9 a Cirrus Logic u R5 nedokážu posoudit. U AKM se uvádí velvet sound.
A hlavně nemám s FiiO moc dobré zkušenosti co se zvuku týče, ale nejvyšší modely řady M na tom můžou být opravdu dobře.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sannin 5. 2. 2020 19:55

Skús sa ešte pozrieť na novinku Shanling M6, ak ťa pustí rozpočet.
Sannin
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 5. 2. 2020 20:43

Shanling M6 má nízkou impedanci. Tady ok. Má převodníky AKM. Ale už je to brutální cihla, větší, tlustší než R5 a hlavně o dost těžší. Měl jsem zkušenost s Shanling M1. Byl to dobrý malý stroj, u kterého mě trošku vadila přílišná světlost zvuku, divné menu a nešel absolutně používat s BT sluchátky (což sice neplánuju, ale když výrobce něco uvádí a ono je to pak skrz výpadky nepoužitélné, něco je špatně). Takže taky mírná averze vůči značce.
Jinak je ještě stále ve hře iBasso DX160, ale nevím jak je svižný systém. Převodníky má stejné jako R5, má uváděné bezkonkurenčně nejnižší zkreslení ze všech uvedených, výkon nemůžu najít, VELICE nízkou výstupní impedanci, výdrží a hmotností je někde uprostřed ze všech jmenovaných. Zvukově bude možná ze všech jmenovaných nejlepší (soudím samozřejmě jen podle parametrů).
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 5. 2. 2020 21:48

Poměr cena/výkon jednoznačně Hiby r5. DX160 vypadá moc pěkně, ale rozdíl v ceně je proti r5 poměrně velký a zvukové srovnání dle zahraničních recenzí je v podstatě vyrovnané. Osobně jsem z r5 nadšený, fascinuje mě jak dokáže rozehrát i náročná sluchátka a skvěle funguje i s BT modely.
sluchátka: Sennheiser HD600, Audio-Technica ATH-R70x (brainwavz pads), Brainwavz HM5, Tansio Mirai TSMR-3 pro
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 2. 2020 05:07

hanysek3099: Mně z toho výběru právě taky vychází nejlépe R5. Jako jediný jsem ho slyšel jak s TSMR3, tak T800 a v obou případech to byla dobrá kombinace, byť mám pocit, že s TSMR3 lepší (ale ty mám na ven, takže OK). Provedením je to moc pěkné zařízení. Můžeš popsat rychlost systému, přeci jen jsem ho měl v ruce pár minut? Na přehrávání používáš původní přehrávač, nebo něco doinstalovaného? Tidal vč. MQA s vyšším datovým tokem v pohodě?
Trošku mě odrazuje ta velikost, ale se svými požadavky to asi budu muset zkousnout.
Jak Trinity? Stojí to za to?
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 6. 2. 2020 07:17

Rychlost je za mě ok. Start z vypnutého stavu 25-30s, k přehrávání používám původní Hiby aplikaci, vyhovuje mi a nevidím důvod pro změnu. Tidal nepoužívám (zatím) jedu primárně off-line, jen občas do BT sluchátek pustím spotify a u něj je vše ok.
K dotazu na Trinity - jestli myslíš Delty, tak jsem je kupoval zde na fóru za pár korun kvůli jejich velikosti a trochu z nostalgie (kdysi jsem je strašně chtěl a nějak to nevyšlo). Zvukově jsou to pořád velmi slušná malá sluchátka (za těch cca 500 Kč skvělá), ale v dnešní době se trh s in-eary tak posunul, že za původní cenu, za kterou se prodávala, by dnes neměly žádnou šanci :-)
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 6. 2. 2020 11:47

Mě přišla rychlost systému naprosto v pohodě, ale musím hned dodat, že sem na testovací kartě měl jen pár alb, takže načtení knihovny bylo rychlý. Předpokládal bych ale, že krom načtení knihovny by pak přehrávač neměl kolem souborů nic moc řešit. Oproti mýmu Plenue D je R5ka v systému rozhodně svižnější.
Do kapsy bude R5 vpohodě, toho bych se fakt nebál. ;-)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE8, Audiosense T800
Doma: PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO
boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 2. 2020 13:27

A nemohli byste prosím otestovat Tidal offline na R5 - stažení skladeb do přehrávače a následné přehrání bez wifi připojení? Přesně o tohle mně jde. Jestli tam není nějaký problém. Ať už s vlastním přehráváním a nebo s kvalitou zvuku.
hanysek: na ty Delty jsem se ptal. protože jsi je bral ode mě.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 6. 2. 2020 19:05

Jeee, tak to jsem si ani neuvědomil, omlouvám se, asi bylo těch nákupů audiohraček v poslední době příliš :-)
hanysek3099
Mírně pokročilý

Předchozí stránka