Philips 58PUS7304 - dojmy, nastavení, postřehy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dracul77 6. 2. 2020 19:26

Fid0 píše:No podle všeho to opravdu bude něco v Kodi, protože mimo Kodi je hdr opravdu funkční a pěkné. Takže budu hledat dál, co jsem koukal nejsem v tom sám. Nastavení Hdr jsem zkoušel ale nemá to vůbec vliv, ten závoj je tam pořád






Ahoj, ja mam ten isty problem v apke kodi prehravat obsah HDR/4k.
Obraz je tmavy bez spravnych farieb, skusal som rozne nastavenia a nepomohlo nic,

podarilo sa ti to nejak vyriesit?
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fid0 6. 2. 2020 19:38

No klasické 4k bez Hdr 10 mě v Kodi hraje parádně. Ale jde obsah je pořád takový nemastný/neslaný ale zlepšení nastalo když jsem nastavil vykreslování pouze přez mediacodec (povrchový). Ten druhý jsem "odškrtl" a zdá se mi to lepší. Ale celkově co čtu má Kodi s Hdr problém. Tzn. V nastavení telky to není. Pouze v Kodi
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logi.76 6. 2. 2020 19:54

Zdravím, mám 70PU7304 a potřeboval bych poradit jak propojit TV a AV reciver... směrez z TV.

Mám Dreambox takže TV jedu přes satelit a DB, pak ještě jednu krabičku s Android TV kde mám KODI, to vše píchnuté přes HDMI do AV reciveru YAMAHA HTR-4071 a pak klasika HDMI 2.0 do TV. Vše funguje jak má.. ale..

Jak nastavit když na TV pustim něco z YT, nebo bych si tam nahodil KODI, tak aby mi zvuk co reprodukuje TV šel z audiosoustavy 5.1 ? obeje bymělo mít ARC, na reciveru jsem povolil HDMI správu a ARC dal na on, ale ono to neni asi tak jednoduchy..

Každopádně to při hraní z TV to do repraku z reciveru nejde... opticky audio kabel jsem zkoušel taky ale taky bez uspěchu :) no budu to muset este hodně nastudovat :)

jinak k HDR... když sem v nastavenu ULTRA HDMI přepl z defaultniho standart na optional.. tak mi TV při přehravani HDR z YT to že toje HDR konecne oznamila.. jinak to bylo bez označeni že se jedna o HDR.. třeba to je tím...

EDIT: tak nakonec sem to nejak zprovoznil proklikal vše co sem mohl na AV a na tv a funguje to :) neptejte se ale jak :)
Naposledy upravil Logi.76 dne 6. 2. 2020 20:18, celkově upraveno 1
Logi.76
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fid0 6. 2. 2020 20:00

A nastavení zvuku v tv máš? Já mám přez optiku spojenou tv s domácím kinem a valí to parádně. Jak YouTube tak i Kodi. Jen jsem povolil bypass v televizi.

Jinak k tomu Hdr je nastavení HDMI k ničemu když je to Kodi přímo v Tv. Ale dík
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logi.76 7. 2. 2020 07:44

Tak jsem jásal předčasně... sice mi zvuk z TV (youtube) jde přes AV do repráku, což jsme chtěl, ale pak jsem si chtěl něco pustit na druhým zařízení co je na HDMI1 v recieveru, ale jakmile jsem si to přepnul na AVčkuna ten druhej zdroj signálu, tak mi to hned automaticky přehazovalo na HDMI2 na kterým mám Dreambox... nevim tedy proč... ale prostě mi to nezustalo přeplí na HDMI1 a hned to přepínalo na HDMI2.. i když jsem ten DM vypnul.. pomohlo až když jsem na TV vypnul EasyLink...tak mi to dovolilo ten druhej zdroj signalu na AV...

Možná je to tím že na AV mohu nastavit HDMI ARC, do HDMI2 mám hozený DM a TV ho normálně vidí ve zdrojích, ale krabičku s AndroidTV na které mám KODI a která je v AV píchlá do HDMI1 a pravděpodobně neumí ARC... ve zdrojích na TV nevidím...

No abych nezdržoval... jak hnát zvuk přes optický kabel ? na TV ten EasyLink vypnu, propojim TV a AV optickym kabelem a jak nastavim aby mi zvuk šel jen přes něj a ne přes HDMI a to v obou směrech TV<->AV ??

diky za každý nakopnutí :)
Logi.76
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logi.76 11. 2. 2020 18:18

Zdravím, tak zvuk z TV přez AV resiver do beden jsme pořešil přez ten opticky kabel ja je ok.

Ted mám ještě další dotaz...

jak se u tehle TV dělá mirroring mobilu na TV ? TV mam připojenou kabelem ne wifi, a na mobilu mam bezdratová projekce, ale po zmačknutí to něco vyhledava ale samozdřejmě nic nenajde, bo asi neco nemam na TV zaplnuty ?? Chromecast tak je naistalovany z výroby... ale jak to zpárovat ? Philips Remote TV App funguje ale to neni na to zrcadlení ne ??

dik a sorry že tak otravuju :)

Ještě k obrazu... zatim mi nejvíce vyhovuje režim obrazu FILM, ale v noci když čumim na film a je tam kolem třeba černý rámeček tak jsou v něm videt světlý mapy... při přepnutí na jiný režim zobrazení to zmizne,...tak předpokládám kdybych poladil nějaky jas kontrast a buch ví co z těch XX možností nastavení tak to bude ok :)
Logi.76
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takyjamam 11. 2. 2020 19:28

Taky zdravím a jen jaký obraz vyhovuje mě.
styl obrazu - osobní
barva 55
kontrast 85
ostrost 7-8
jas 50
více možností barva vylepšení barev vypnuto
teplota barev normální
vyrovnání bílého bodu z výroby
kontrast režim kontrastu vypnuto
HDR zvýšení kontrastu zapnuto
dynamický kontrast minimum
kontrast videa 100
senzor osvětlení zapnuto
gama 0
ostrost ultra resolution zapnuto
vyčištění obrazu redukce šumu minimum
redukce mpeg art minimum
pohyb styly pohybu standart
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod jtz81 11. 3. 2020 12:59

Ahoj ve spolek, uvažuji o 70PUS7304 která by měla mít VA panel.
- Celkem by mne zajímalo zda nainstalované KODI umí zobrazovat nativně ve 4K. U Sony TV se často diskutuje že Kodi renderuje obraz i video pouze v 1080p.
- Dále by mne zajímalo zda filmy 24p jsou na 60Hz panelu "trhané".

Moc díky
jtz81
Junior

Odeslat příspěvekod Fid0 11. 3. 2020 15:15

Mám 58" také Va panel a 4k Kodi určitě podporuje, nic se neseká atd. Jen jsem stále nevyřešil hdr10 v Kodi ikdyž hdr v YouTube atd funguje normálně. Jinak standartní 4K běží v pohodě i 40gb+ ripy
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jtz81 11. 3. 2020 18:35

Super, moc díky.
Mohl bys prosím ještě mrknout co ti to nabízí za možnosti výstupního rozlišení v Kodi->Systém->Zobrazení
Obrázek)
Ještě jednou díky..
jtz81
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 11. 3. 2020 19:16

1920x1080p
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jtz81 11. 3. 2020 19:38

Moc díky. Takže asi přehrávané filmy a fotky vylezou z Kodi jen v 1080p a pak se "roztáhnou" na 4k. Škoda.
ps: Nejaké další info a testovací vzory lze nalézt v https://www.cnx-software.com/2014/09/26/test-your-4k-device-true-resolution-with-a-4k-uhd-2160p-video-test-pattern/
Pokud je tam nějaký "nativní" přehrávač a prohlížeč fotek tak to snad renderuje ve 4k..
jtz81
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 11. 3. 2020 19:51

Kodi normálně přehraje 4K.
To nastaveni co máš na obrázku je pouze rozlišení grafického rozhraní.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fid0 11. 3. 2020 20:53

Přesně tak, je to jen grafika Kodi. 4k to podporuje nativně. Žádný upscale v tv
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jtz81 11. 3. 2020 21:02

Pokud máte chuť, zkuste přehrát testovací video https://mega.nz/#!ioRVgaaL!H5yDvLwS056SWms_meyd3DoVFx6Au4Yd6rj0lbk5MzY
Pokud pozadí splývá do jednolité šedé barvy tak Kodi produkuje i video výstup v 1080p a je televizí "roztáhnut" na 4k a ztrácí se detaily.
Pokud vidíte zblízka černobílou šachovnici tak to by bylo super -> Kodi opravdu přehrává 4K video na 4K výstup.
jtz81
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků