PC to Receiver přes router

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Květys 5. 2. 2020 22:08

Ahoj,

snad to bude jednoduché, ale nemůžu přijít na to.....
Jak odeslat zvuk z PC do receiveru (Yamaha R-N301). PC je síťovým kabelem do routeru, stejně tak receiver. Podobným způsobem pouštím z mobilu přes wifi, ale v mobilu mám přímo program od Yamahy.

Rád bych, půjde-li to, pouštěl jakýkoli zvuk z PC. Tedy puštěný z prohlížeče i z přehrávače a podobně.

(Na microsoft store je Controller for Ayama MusicCast "https://www.microsoft.com/store/productId/9NNV8F30LN95", ovšem je za peníze, jež nemůžu objětovat, když nevím, zda mi to bude fungovat.

Děkuji za případné rady.
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 6. 2. 2020 08:52

U mě funguje standardní funkce windows "vysílat do zařízení" přes průzkumníka. Dají se takhle posílat jak audio, tak video soubory a ty se pak spustí v konkrétním zařízení, např. LG TV, Sony BD přehrávač apod., ale asi je tam podmínka, že ta zařízení musí podporovat jak DLNA, tak příslušný formát přehrávaného souboru.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 6. 2. 2020 20:47

Ahoj,

nedávno jsem koumal to samé. Jelikož mám PC zapnuté stále, tak mám program Serviio (je zdarma), který se tváří vlastně jako server, umí nasdílet hudbu, videa, fotky. Takže se jen v Receiveru připojím - přes aplikaci v mobilu, vyberu adresář/soubor a hraju.
u TV mám to samé, jen v ní vyberu Serviio a koukám :-) Receiver mám Onkyo, ale Yamaha to bude umět stejně :-)
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 2. 2020 21:46

Ale to mi přijde zbytečné, když ve Windows se dá zapnout DLNA server v nastavení a nasdílet knihovny, které chci.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 6. 2. 2020 21:59

Jasný, však každému vyhovuje něco jiného, já to měl právě primárně k TV Samsung, který již některé formáty nepodporuje a to Serviio umí poslat už dekódované video a při pořízení Onkya jsem zjistil, že to umí i hudbu přes něj :-) A ve Win mi to sdílení přijde takový neohrabaný. Květys zkusí a určitě vybere, co mu bude vyhovovat víc.
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Květys 6. 2. 2020 22:12

Super děkuji vám, receiver DLNA podporuje, tak to nějak nastavím. Zatím ho ani v "Send to" nevidím.

A tedy nějakým programem by právě přehrávaný zvuk z PC "streamovat" do receiveru nešlo? Nenapadá vás nic? Právě třeba podcasty přímo z prohlížeče.
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod Bošu 6. 2. 2020 22:20

Mrkni do routeru, zda je vidět tam. Někdy je dobrý mu přiřadit adresu napevno. Co se týče programu na stream neporadím, jsem v tomto taky na začátku :-D
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků