Magnat monitor 1002 set 5.0 vs. Polk audio s50e

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 8. 2. 2020 00:08

Podle mě, pokud tam pustíš hudbu z iPhone přes airplay, půjde to přes wifi a nebude to co se týče přenosu až taková bída. Ale já Apple music vůbec nepoužívám, nelíbí se mi ta kvalita, nemám rád hraní z mobilu a pro případy nejvyšší nouze mám v iP nainstalovaný HiBY player, přes který dám do iP bez konverze i Flac. Pokud něco pošlu přes iP do Pioneera, přijde mě že to hraje normálně, necítím nějaký razantní propad v kvalitě. Jo pokud to pošlu do HiBy R3, to je jiná. Tam je to proti hudbě na SD kartě fakt humus a obzvlášť z Tidal aplikace. Myslel jsem si, že právě takto nahradím na R3 absenci Tidalu offline, ale bohužel... To nejde poslouchat. Ono vůbec přenosná Apple zařízení a zvuk, to je bída. Jak se neustále předhání ve všemocných parametrech, tak tady jsou rezervy obrovské a co se týče AAC BT kodeku, tak za to by se měli stydět. Airpods za čtyřku hrají jak drátové pecy za 50Kč a zapálené ovečky se z toho rozplývají. To říkám jako jinak celkem spokojený uživatel Apple produktů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 8. 2. 2020 07:46

No ja mam Apple Music na One Plus 7 PRO, prodal jsem Xs. Takže lepší mít Flac na flashce. Já mám sluchátka Sound Magic E80 a hraji milionkrat lip nez airpody, které jsem prodal. Akorát mají Impendaci 80 cca., tak je mobil rozehraje polovičně, i míň proti notebooku. Mám studentské protože při práci ještě studuji, ale Tidal by mohl být ok. Přes síť nevím jak to funguje, pokud to zvládá lepší přenos než BT, tak asi good.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod Filmaister 8. 2. 2020 13:08

Filmaister píše:No ja mam Apple Music na One Plus 7 PRO, prodal jsem Xs. Takže lepší mít Flac na flashce. Já mám sluchátka Sound Magic E80 a hraji milionkrat lip nez airpody, které jsem prodal. Akorát mají Impendaci 80 cca., tak je mobil rozehraje polovičně, i míň proti notebooku. Mám studentské protože při práci ještě studuji, ale Tidal by mohl být ok. Přes síť nevím jak to funguje, pokud to zvládá lepší přenos než BT, tak asi good.

Mam ode dneška Tidal Hi-FI studentský...jako pecka oproti apple music. Uplně jiná clarita, ve spotify a apple music je hlas uplně daný do popředí asi na efekt a vše ostatní zaniká. Jelikož DRA800-H podporuje Tidal, pojedu ho přes receiver přimo do repra :).
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod Filmaister 8. 2. 2020 16:59

Může být tento kabel? Mám v návodu k repro gauge 16 or better, mm2 - 1,5 or better.

https://www.alza.cz/

-- 8. 2. 2020 18:00 --

https://m.alza.cz/premiumcord-reprodukt ... 49.htm?o=1

Může být tento kabel? V návodu mám gauge 16 or better a mm2 mam 1,5 or better.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 2. 2020 20:16

Já myslím, že bez problémů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 11. 2. 2020 08:16

Borci jsem na dně, existuje alternativa co bude znít jako DRA800-H za míň? Teoreticky bych mohl mít PS4 do TV přes HDMI a a jen optiku na zvuk do receiveru :). Potřebuji ovšem síťový, abych měl TIDAL atd. :D Nechápu, proč kolikrát receiver za 13tis dává jen 60W při 8 Ohmech, já můžu mít až 150W :D. A bedny mají 8, nechci aby to nefungovalo :D.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 11. 2. 2020 08:46

A co takato alternativa...

Stereo integrovany zosilnovac co ti dava 2x85W pri 8 OHM (20Hz-20kHz) so vstavanym DAC-om pre pripojenie optiky…

https://www.amazon.de/dp/B00N23DOQO/ref ... 746&sr=8-2

A k tomu wi-fi a BT funkcionalitu dostanes cez takuto krabicku (Tidal, Spotify, … )

https://www.amazon.de/dp/B0713NRK5R/ref ... 180&sr=8-3

Na ktoru je aj fajn recenzia tu...

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-wxad-10

Dokopy to mas cca za 11000 Kc + postovne, co je myslim ze super cena ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 11. 2. 2020 08:49

No a když můžu mít za 14500,- DRA800-H, nebude to lepší volba? :)
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 11. 2. 2020 09:39

Sorry...ale nejako nechapem. Chces nieco ako Denon ale za menej. S HDMI za menej mas len Pioneer/Onkyo TX-L20D. Dalsie Onkyo s HDMI je za cca rovnako alebo kusok viac (8270-ka). Pisal si ze by si ozelel HDMI, ze ti bude stacit optika, tak som ti navrhol plnohodnotny stereo zosilnovac, ktory bude mat vykonu az az a k tomu BT krabicku, kde usetris asi 4000kc a spytas sa ci ten Denon za 14500 nebude lepsia volba? 14500 je standard cena. Na Amazone aj kusok menej ;-). Je to na tebe kolko chces do toho dat. Ak mas 15000kc tak si kup ten Denon. Ak nie tak pozri to co som ti poslal. Ked to budes chciet v jednej skatuli, tak pozri Yamahu R-N402D, ale myslim ze ta 501-ka bude hrat lepsie ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 11. 2. 2020 10:04

Ale jo, prachy mám, jen jsem špekuloval :D. Nechci krabičku a k tomu krabičku. Vemu ten Denon, měl by být cajk, byl mi i doporučen. Na ty Yamahy jsem se díval taky, bohužel v těch stereo receiverech takový výběr není :).
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 11. 2. 2020 10:49

Ale je... mas tam Yamahu R-N602 s cenovkou rovnakou ako ten Denon...len nema HDMI ;-)

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... aha-r-n602

A tu este recenzia na ten Denon pre porovnanie...

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... n-dra-800h

Idealne by bolo si ich vypocut "side by side" a podla toho sa rozhodnut...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 11. 2. 2020 12:56

Přesně jak píše viking81 .Nic lepšího v té ceně stejně nevymyslíš.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 11. 2. 2020 13:40

Filmaister píše:Ale jo, prachy mám, jen jsem špekuloval :D. Nechci krabičku a k tomu krabičku. Vemu ten Denon, měl by být cajk, byl mi i doporučen. Na ty Yamahy jsem se díval taky, bohužel v těch stereo receiverech takový výběr není :).

Psal jsi, že jsi na dně a najednou je to jen špekulování?
A jak to myslíš zase s tím výkonem? 60W, 150W?
Jakýkoliv zesilovač/receiver s výkonem nad 50W/8ohmů je pro domácí použití v této cenové kategorii a s danými reprosoustavami naprosto dostačující.
Kluci se tady můžou přetrhnout aby ti vypsali všechny dostupné alternativy, které splňují tvé požadavky, ale stejně všechno zavrhneš.
Mám pocit, že jsi dávno rozhodnutý, jen potřebuješ, aby tě všichni opakovaně ujišťovali, že nic lepšího než ten Denon neexistuje a je to pro tebe jediná a nejlepší volba.
Tak už si ho konečně kup a my se budeme věnovat zase jiným věcem, ju? 8-)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 2. 2020 14:03

Taky nechápu co pořád řeší.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 12. 2. 2020 08:03

Sorry chlapci, mám ten Denon, dnes to zapojím. Díky za rady.
Filmaister
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků