Škubání obrazu při sledování O2 TV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 16. 1. 2020 17:33

Že by jak si brácha označoval zdířky?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 1. 2020 18:39

dockalacek píše:Rychlost připojení v pohodě, ale dnes už jsem to nevydržel, HDMI kabelem to nebylo, a zavolal jsem si na linku do O2. A borec na lince mi řekl, že tam vidí zkrat na splitteru, což mě dost překvapilo. To prý může způsobovat to drobné škubání.

Je dobře, že jsi jim zavolal. Já - bohužel s O2 nemám nejlepší zkušenost, nicméně jsou schopni detekovat problém na dálku... samo u svých zařízení. Tudíž možná příčinu máš, respektive víš o jedné chybě v řetězci, kterou je vhodné odstranit, pak případně pátrat dál. Přijedou Ti to vyměnit?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 16. 1. 2020 19:59

Ono to asi nebude mít s tím nic společného, ale přesně tohle mi dělalo O2 v kodi. Nějak se mi nezdá, že by zkrat způsobil jen výpadek obrazu a zvuk šlapal dál. Ale od vánoc jsem O2 nezapínal tak nevím, jestli to ještě trvá..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 1. 2020 11:39

MgX píše:
dockalacek píše:Rychlost připojení v pohodě, ale dnes už jsem to nevydržel, HDMI kabelem to nebylo, a zavolal jsem si na linku do O2. A borec na lince mi řekl, že tam vidí zkrat na splitteru, což mě dost překvapilo. To prý může způsobovat to drobné škubání.

Je dobře, že jsi jim zavolal. Já - bohužel s O2 nemám nejlepší zkušenost, nicméně jsou schopni detekovat problém na dálku... samo u svých zařízení. Tudíž možná příčinu máš, respektive víš o jedné chybě v řetězci, kterou je vhodné odstranit, pak případně pátrat dál. Přijedou Ti to vyměnit?


Ne, nepřijedou, nebo by možná přijeli, ale za prachy. Taťka dneska volal do havlíčkobrodský prodejny, tam ten splitter nemají skladem, bude příští čtvrtek. Cena asi 250 prej. V nějaký diskuzi někdo tvrdil, že by to měli měnit na prodejně standardně kus za kus. Pak jsem ale narazil na rozzuřený příspěvek jednoho pána přímo na stránkách O2:
Přílohy
Rozbočovač.jpg
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 1. 2020 11:49

OK, a jak to zařízení máte dlouho? To je již mimo záruku? A mimochodem, máte ho v pronájmu, nebo jak? Nepatří náhodou stále O2, tudíž oni by měli zajistit jeho plnou a korektní funkčnost.

No, vzpomněl jsem si na čas, kdy jsem podobné věci (nejen pro sebe), řešil taky... s O2.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 1. 2020 10:28

Už několik let, minimálně 5 nebo 6. Já původně internetovou televizi nechtěl, měli jsme satelit, ale on mi to v podstatě tehdy vnutil, protože za kombinaci tří věcí (TV + internet + pevná linka) bychom platili méně než za věci dvě. Tak jsem to vzal, i když jsem mu tvrdil, že to nevyužiji, protože používám jiný zdroj televizního vysílání, přišlo mi divný a úchylný platit za službu, kterou vlastně nebudu využívat. Ale platit v součtu měsíčně méně bylo lákavé.

A o měsíc později se mi u satelitu podělala ta krabička, takže najednou televize od O2 přišla vhod. Měl jsem ten set-top box od O2 na splátky, snad po stovce měsíčně, možná dva roky jsem ho splácel. Teď už je několik let můj.

Znova bych připomněl, že ze záznamu se obraz neškube, dělá to pouze při živém vysílání-
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 20. 1. 2020 11:53

Taky nam to ento tyden navečer začlo dělat, evidentně přetížená síť/server , další lidi si nakoupili IPTV ,plus se vypinaly nějaký starý připojení od NIC.cz si budem muset počkat až se to ustálí. Na druhý telce včera večer DIGI jela jen na SD.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 1. 2020 19:32

Tak ten vadný díl by se vyměnit měl, tak jako tak. A škubat by se to nemělo. Teoreticky lze spustit nějaký monitorovací/ladící režim a v něm lze vidět, jaký je aktuální datový tok, resp. rychlost atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neophytee 21. 1. 2020 12:35

V rodine mame taky nove O2 tv bez Hbo, a ja si zaplatil za 100kc rozsireni na vice zarizeni. Koupil sem si multibox Tesla 900Xpro, nainstaloval apku a taky tam vidim zaskuby, zmena rozliseni na nizsi nepomaha. Zvuk je v poradku, dela to jen obraz. Takze jako hlavni televizni prijem bych to opravdu nechtel, mam to jen kvuli Lize mistru a tenisu, ale divat se na to neda. Pokud se to nezlepsi, rusim to. A dela to jak pres wifi, ktere mam v poradku, tak i pri propojeni kabelem. Tak snad to prestane. Reseni nevim, jen se pripojuji k nespokojenym. Neo
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 21. 1. 2020 13:34

Já si opravdu myslím, že je to vlastnost a způsobuje to přetížení jejich serverů. Jak jsem psal, mám kamaráda, kterému to dělá přesně totéž.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 1. 2020 18:02

Definujte mi ty záškuby, jestli máme stejný problém. Nedělá to pořád, děje se to náhodně, ale poměrně často,třeba každou minutu, nicméně divák s horším zrakem to nemusí ani postřehnout, je to opravdu zlomek vteřiny. Není to nic extrémně rušivého, jen je to nepříjemné. Pokud už jsme tři, kterým to dělá, a jde o stejný druh zacuknutí, jsem rád, že v tom nejsem sám.

Na druhou stranu se pak nabízí otázka, jestli má smysl ten splitter měnit. Pokud mají opravdu přetížené servery, nemá cenu splitter kupovat, když to třeba ten problém stejně nevyřeší. Jak jsem psal výše, začalo to dělat od Štědrého dne. Přirovnal bych to k drobným lagům, jako když hrajete počítačové hry.

Jinak KODI nemám. Ještě byste mi mohli ověřit, jestli se vám, stejně jako mně, trhá obraz jen při živém vysílání a ze záznamu nikoliv, nebo právě i ze záznamu, to by pak ukazovalo, že každý z nás má jiný druh cuknutí.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neophytee 21. 1. 2020 22:53

Teď jsem zkusil zapnout to pres TV a zaroven v mobilu. Nekolik programu vzdy aspon 5 minut. Neskube to ani v TV ani v mobilu. Ted zacal primy prenos Chelsea-Arsenal a TV zacala skubat cca co 3s to skubne, v mobilu to nedela ! Vubec. Ale prvnich 10 minut zapasu to nedelalo. Dal sem O2 tenis a tam to nedela nic. Posunul jsem to o 20 minut zpet ...ten fotbal...a cuka to i tak, jako ze zadrhava. Opet sem to pustil v mobilu, tam to nedela ! Prepl sem na O2 tv fotbal a dela to i zde. Tskze to delaji spise sportovni programy, ostatni jsou v poradku. Neo
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenďa 10. 2. 2020 18:33

Zjistil jsem, že mi škube obraz na O2 TV, neškube např. na Lepší TV. Proč???
Zd.
Zdenďa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 11. 2. 2020 22:59

Neškubou se ti všechny programy. Ten dotyčnej má přetížený odběr.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takyjamam 11. 2. 2020 23:55

První den, co jsem použil o2 tv, tak mi obraz šel plynule, další dny už je stále na všech tv trhavý i na nb, kde je to ovšem méně znát a na všech programech. Takže potvrzuji a nekoukám na to.
takyjamam
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků