Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lindros 11. 2. 2020 12:40

To dřív vystuduješ vysokou školu, než nastavíš obraz na tejhle tv. Já do dneska nepochopil jak nastavit sport aby se netrhal obraz ( a to hodně, že se nato nedá dívat) a to jsem tv kupoval s tím, že je v této cenové relaci to nej co můžeš koupit. Haha. Jinak se zkus podívat sem https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f/settings
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 2. 2020 12:43

Atrumeos píše:Možná jsem něco špatně pochopil, ale Google Photos v Play Storu na TV vůbec nevidím.

To musis nainstalovat v mobile, nie v TV. A pri prehliadani fotiek ulozenych na Google Photos das obraz preposielat do TV (funguje to ako chromecast).

-- 11. 2. 2020 12:45 --

Lindros, aky mas zdroj TV signalu ? Priamo karta v TV alebo aplikacia na internetovu telku ? Ak mas nahodou externu krabicku, moze byt problem v nej.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 11. 2. 2020 14:48

Fenix87 píše:Mohl bych se optat zdali zde na foru je nějaké "idealní nastavení" obrazu pro tuhle tv. Pročítal jsem forum a nikde jsem nenarazil na tip jak by měl být obraz správně nastaven. Dneska by mi měli dovézt KD55FX9005 tak sem zvědaví na ten upgrade. Do tedka mi sloužil Samsung LE40C650 (10let stará LCD). Na Mall.cz ji měli minulí týden ve slevě s 20ti procentní slevou za nějakých 19tis

U novějších Sony je nejpřesnější "Custom", ale tady je to tuším ještě Cinema Pro.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 11. 2. 2020 14:59

Lindros to jsem to po pm vysvětloval zbytečně? Pokud tam dáváš nějaký pofiderni zdroj, tak ta televize si to ten obraz prostě nevymyslí. To co jsi mi popisoval ty nemá s telkou nic společného, místo aby jsi řešil kvalitní zdroj signálu, tak řešíš telku.. Kup si audio za pul milionů a pak tam pust 128kbps mp3 a nadavej jak to hraje .....
Naposledy upravil Nick Cave dne 11. 2. 2020 17:09, celkově upraveno 1
Důvod: zbytečná vulgarita
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lindros 11. 2. 2020 16:08

Ne nevysvětloval jsi mi to zbytečně, pochopil jsem tě, snad :) , ale pořád nevím co pro vás znamená kvalitní zdroj signálu? Měl jsem Lepší TV, teď zkouším Skylink. U O2 jsi mi taky nepsal nic pěknýho, tak nevím.

-- 11. 2. 2020 16:10 --

_daRK píše:
Atrumeos píše:Možná jsem něco špatně pochopil, ale Google Photos v Play Storu na TV vůbec nevidím.

To musis nainstalovat v mobile, nie v TV. A pri prehliadani fotiek ulozenych na Google Photos das obraz preposielat do TV (funguje to ako chromecast).

-- 11. 2. 2020 12:45 --

Lindros, aky mas zdroj TV signalu ? Priamo karta v TV alebo aplikacia na internetovu telku ? Ak mas nahodou externu krabicku, moze byt problem v nej.

Mám teď Skylink, před tím Lepší TV, vše přes aplikace v TV.
Naposledy upravil Nick Cave dne 11. 2. 2020 17:10, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje!
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 2. 2020 18:36

XF9005 jsem měl k dispozici dost dlouhou dobu a žádné video se mně tam netrhalo.

Výjimkou byl některý přehrávač videí, když jelo video s pruhy nahoře a dole. Pak skutečně docházelo (při mnou využívaném firmwaru) k jemným záškubům. Řešení bylo video mírně roztáhnout. Následně došlo k radikální změně plynulosti. U Skylinku, sledovanitv.cz atd. atd. nic takového nebylo. Skylink jel ze satelitu. Dále pak jsem si zkusil i pozemní digitál....

Předpokládám ale, že telka už má XY nových firmwarů, které výše zmíněný kiks eliminovaly, resp. došlo k aktualizaci i přehrávačů a jejich zkrocení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 13. 2. 2020 21:42

Mohu se optat. Nestává se vám že se televize samovolně restartuje. A mne se to po updatu 8.0 již stalo dvakrát. A vždy jednou za den a netuším čím by to mohlo být. Nemá někdo tip co způsobuje samovolne náhodně restart televize
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 2. 2020 22:27

Po updatu je více než vhodné udělat obnovu do přepravního nastavení, tedy totální reset. Následně vše znovu naladit a nastavit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 14. 2. 2020 07:38

Děkuji za odpověd, rano jsem udělal factory reset a uvidíme jestli to pomůže. Mohlo se to s něčím hádat a poté to vynutilo restart televize. Je nějaká naděje že sony FX9005 dostane update na android 9 a nebo to již jeho HW na kterém běží OS není schopen v rozumném stavu utáhnout. Koukal jsem že některé XG řady již update na android 9nabízejí a tak by mne zajímalo zdali se dočká i tahle řada když to byla v roce 2018 vrcholová řada ledek kterou Sony měla v nabídce
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2020 15:39

Netuším, jaká je aktuální situace a chuť implementovat novější OS do starších TV. Třeba by podpora Sony něco pustila... no, spíš asi ne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 14. 2. 2020 16:22

Zkus vypnout Hbbtv, ale to už tady zaznělo několikrát. Já mám tuto telku 3 měsíce a ještě ani jeden samovolný restart. Mám nepotřebné věci vyplé a vše běží naprosto perfektně. Osobně mám spíše obavy, aby tam nešoupli kvůli oprávněnému naštvání majitelů nějaký nedoladěný A9, který se na to naše staré železo už nehodí. Automatické aktualizace mám raději vyplé, protože nyní běží vše jak má a A9 nic zásadního nepřináší. Zaznamenal jsem jen výrazně rychlejší čistý start a mírně lepší odezvu systému, ale to nevím jestli za to může A9, nebo novější čipset u EC660..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kakajan 15. 2. 2020 06:44

Ja by som sa chcel poradiť.Chcem si vytvoriť jeden fav. program .Dajú sa do tohto jedného favoritného programu zlúčiť spolu satelitné a terestriálne programy a poradie zmeniť napríklad 1.2.Satelitné a 3.4.5.atď terestriálne.Ďakujem.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 2. 2020 10:10

Nechci lhát, ale myslím, že u Androidu ne. Možná se pletu. Jsou platformy, které toto dovolují. Jednoduše si to odzkoušej.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kakajan 15. 2. 2020 16:14

Tak som to práve skúšal.Programy sa dajú vložiť satelitné aj terestriálne do jedného favoritneho programu,len sa nedajú presúvať.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 16. 2. 2020 10:25

v sony channel editoru vidim 4 volby pro oblinene, ale satelit nemam, tak to nemuzu vyzkouset...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků