Sestava domácího kina 3.0

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Thelvin 14. 2. 2020 13:15

Ahoj všichni, mám několik otázek. Uvažuji o pořízení aparatury pro sledování filmů na Blu-ray, Netflix a HBO GO. Nejdříve bych chtěl vybavit pouze pár reproduktorů a center, časem bych uvažoval o dalších reproduktorech, ale pouze v případě, že mi to nebude stačit. Reproduktory, mám vybrané: Dali Spektor 6 a Spektor Vokal. AV receiver zatím uvažuji o Yamaha RX-V685 nebo Pioneer VSX-934. Onkyo mám strach jak cvaká relé. Nebo možná doporučíte něco jiného. Další otázka je že AV receiver, byl měl pouze 1 cm mezeru nahoře, pak je další polička, bude problém s chlazením? Nebo to nemám řešit (nábytek bohužel změnit nelze a jinam dát receiver taky nejde). Pokud ano, tak budu muset uvažovat o něčem nižším. Díky moc za rady, asi budu vypadat jak trubka :D
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 14. 2. 2020 13:31

Neda sa aspon vzadu policka skratit (zmensit hlbku)? Urcite by pomohlo, keby to vnutri malo trosku viac vzduchu... Ale nemyslim si, ze to bude robit velky problem.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 14. 2. 2020 14:33

Musí být zajištěno "komínové" proudění vzduchu, což se dá zařídit několikerým způsobem. Nejjednodušší je odsazení vzadu otevřeného regálu s poličkami od stěny. Pokud odsadit nelze, tak bez vrtání otvorů nahoře a dole, plus zkrácení hloubky poliček, to nepůjde.

Ve své audio praxi jsem již viděl několik doslova utavených zesilovačů.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Thelvin 14. 2. 2020 15:23

Tak toho jsem se bál, možná bych mohl do zadní části skříně nainstalovat tichý PC ventilátor, aby teplo posílal ven z poliček. A nebo kouknu ještě po jiném AV receiveru, který by měl menší výšku. Bohužel nechci nic v černé barvě, neladilo by to ze zbytkem vybavení :D , takže je člověk ještě limitovaný barvou.
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 14. 2. 2020 16:59

Pioneer VSX-S520D se dělá i ve stříbrné a je nízký, pouhých 7 cm.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod anton12345 14. 2. 2020 17:52

A co tak Marantz NR1710 (alebo starsi Marantz NR1609), pripadne Marantz NR1510, a mas to vyriesene.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thelvin 15. 2. 2020 13:28

Ten Marantz 1710 nevypadá špatně, no jdu zase studovat co to všechno umí. Díky
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thelvin 19. 2. 2020 11:05

Ahoj, ještě mám jednu otázku. Jelikož po zralé úvaze nepotřebuji plnohodnotné domácí kino, stačí pár repro a centr. Tak mě zajímá, jestli není lepší koupit stereo zesilovač ONKYO TX-8270 než Marantz 1710, ale spíše bude převládat sledování filmů a seriálů než hudby (zhruba 90% TV a 10% hudba). Nevím jestli budou dostatečné dialogy u toho sterea a jestli poznám lepší zvuk než u toho Marantzu? Takže dilema, stereo a nebo sestava 3.0. Díky moc
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 19. 2. 2020 12:26

Este tam mas Denon DRA-800h ako volbu ked potrebujes aj HDMI. Ak by ti stacila optika vyvedena z telky do receivera, tak tych moznosti by bolo omnoho viac. A vseobecne tieto stereo receivery by mali hrat lepsie ako multikanalove receiveryv rovnakej cene...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thelvin 19. 2. 2020 12:41

Díky za info, na ten Denon koukám taky, ale právě nevím jestli je lepší stereo na filmy než repro 3.0. Bojím se, že bude chybět ten centr. To HDMI asi spíš jo, bude tam zapojené PS4, XBOX One a multimediální centrum.
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 19. 2. 2020 13:06

Ak je HDMI nutnost tak si tam pripis este Maratz NR1200. Mas tri velmi slusne stereo receivery s HDMI (Onkyo, Denon a Marantz) z ktorych si urcite vyberies. Za mna radsej 2.0 na lepsom zosiku ako 3.0 na priemernom AVR...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thelvin 19. 2. 2020 13:18

Takže ten Marantz NR1710, bude mít horší zvuk na filmy než stereo? Jinak děkuji za další tip ;-)
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 19. 2. 2020 13:34

Idealne by bolo si ich vypocut vedla seba a porovnat si to ale ano, 1200-ka by mala hrat lepsie. Kedze je to 2-kanalovy zosilnovac tak tam mas len dva koncove stupne a nie sedem pri rovnakej cene. Neplatis za vsetky mozne kodeky, ktore ta 1710 ma, mas tam menej HDMI vstupov atd atd. Vsetky tieto veci, za ktore neplatis sa prejavia v kvalite tych veci, ktore tam mas. Cize v konecnom dosledku by mall 1200-ka hrat lepsie...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matkoo (novy) 19. 2. 2020 13:52

Zdravim tiez rozmyslam o nieco podobnom ale 3.1
momental mam stereo ale vecer uz je problem pri dialogoch musim viac sa sustredit vzdialenost je cca 6.5m
pls ake avr + repro stlpove cenovy limit je cca 1000-1200E nebranim sa ani bazaru
presiel som si viac podobnych tem ale vsade sa riesi 5.0 rsp 5.1

ps:nechcelo sa mi zakladat dalsie identicku temu
vdaka
m
matkoo (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thelvin 19. 2. 2020 14:40

matkoo: tak toho se právě taky bojím, nechci mít doma drahé stereo a neslyšet dialog.

viking81: to bude asi pravda, bez poslechu to asi nepůjde.
Thelvin
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků