Audiosense T800 - 8×Knowles za $300?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 29. 1. 2020 22:51

tifar píše:Ako spokojného majiteľa t800 by ma zaujímalo,či tie Sony 755 sú o toľko lepšie ako má v rebríčku jeden uznávaný bloger. Keby ťa to neobtazovalo,porovnaj ich..

Ahoj ty MH755 mám doma už od pondělí, ale co mám T800 tak mě vůbec nenapadlo je rozbalit... :)
Teď už asi 2 hod v klidu poslouchám T800 a je to opravdu paráda... Našel jsem doma sadu silikonů z nějaké číny co jsem dříve měl (asi Lker i8???) a kupodivu mi ty střední sedí perfektně.
K rychlo testu MH755:
Dělal jsem si před tím čaj a tak po cca 10ti minutách odpočinku od poslechu T800 jsem zapojil MH755 přes DF Red a pustil své oblíbené album Meddle od Floydů. Musím říct, že mě zvuk dost překvapil, znělo to dost příjemně a zábavně...
Po třech skladbách co mám opravdu rád jsem přepojil na T800 a zkusil to znovu.
Ten rozdíl je znát, hned jak si přendáte zpět z MH755 na T800. Je to takové plnější a víc vás to vtáhne do poslechu. Ale ty MH755 nehrají vůbec špatně. Na to že to jsou jednoměniče a nezahořené tak hrají velice slušně... Za těch 230 Kč fakt super, ale hrál jsem je pouze přes DR Red, třeba jim také vážka dost pomohla...
Nejsem recenzent takže to ber s obrovskou rezervou... :)
tifar píše:Ozaj a tie silikóny z 755 pasujú na t800?

Ahoj, silikony z 755 na T800 nejdou, ty MH755 mají snad poloviční průměr krčku. Nevím jak mě to vůbec napadlo... :)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 30. 1. 2020 23:43

Ahoj . Ty silikony z MH 755 jdou narvat i na 6mm krček ( MH755 mají 5mm ) ale zvukově záleží od sluchátek , protože ten užší krček může na širším krčku škrtit zvuk . . Některým sluchátkům to prospěje , některým to naopak může ublížit . Každopádně ten silikon je hodně příjemný a měkký i na dlouhý poslech, dobře sedí a na silikon i výborně izolují ( i když na izolaci pěn a symbio nemají )

Jinak T800 nemám a omlouvám se , jestli vyznělo , že silikony z MH 755 pasují k T800 , tak jako je úplný nesmysl , aby sluchátka za pár kaček přehrály T800

Každopádně jako budget MH 755 ve své ceně těžko najdou přemožitele v přirozenosti , tonalitě a líbivosti a silikony si určitě najdou uplatnění na spoustu hlavně užších krčků i do budoucna
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 13. 2. 2020 23:45

Tak jsem neodolal a díky _daRKovi vstoupil do tohodle 8. měničovýho klubu. :-D
Zatím se s osmistovkama oťukávám, ale co mě na první poslech dostalo je parádní bas, úžasný rozlišení a překvapující prostor. Koná se přesně ten příjemnej pocit z objevování nových zvuků v důvěrně známých nahrávkách. Ještě bych vypíchnul vokály, s T800 zní jakoby zřetelnějc a čistějc, a to se snažím se pořád přesvědčovat, že to je jen placebo. :mrgreen:
Ergonomie mi velmi dobře sedla, se SpiralDoty mi sluchátka sedí v uších jak zadel na hrnci. Za mě je to jednoznačně kauf roku. 8-P
Potěšilo mě, jak si T800 sedly s Cowonem, po Tansio Mirai sem měl z citlivých sluchátek trochu obavy.
..... ale už se pomalu začíná vkrádat otázka: neni ten Plenue D na tyhle sluchátka přecejen trochu "málo"? :mrgreen:
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Claudasek 14. 2. 2020 13:21

Ja sa mozem len pridat k superlativom, sluchatka vlastnim tyzden, ziaden tuning nepodstupili, pocuvam ich cez fiio btr3 kazdu volnu chvilu, moj audiofilny zargon vas neuchvati, kedze sa do Vasej tematiky este len dostavam, ale v priestore sa zhodneme, bassy su fajn, ale kedze som zvyknuty na wh 1000xm3 -neodpadavam, ale celkovy prednes mi poskytuje uplne inu analyzu a rozhodne kupu nelutujem, cakam na manadarines dots a rozhliadam sa po mozno lepsom dac/amp, co sa tyka inearov, myslim, ze mam na dlhsie vystarane.. v neposlednom rade chcempodakovat darkovi a rendy g za trpezlivost ;)
Claudasek
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 14. 2. 2020 13:36

Teď mi do mejlu přišla nabídka od Effect Audio. Společně s Massdropem udělali akci na svůj entry level kabel ke sluchátkům: https://drop.com/buy/effect-audio-origin-iem-cable?mode=guest_open&vendor_key=ee36fbc7fe963a106f36427c26cdd72a&fbclid=IwAR3VUN1JYmCiOH0mcWhTNkFjkQ3bMpJwXmKD2OMCV8L8QVPrwipRmXZacOo
Já jen, že tu byla řeč o kabelech a EA sou docela pojem. Můžu poprosit někoho, kdo je na dropu registrovanej, kolik za kabel chtějí?
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fr3d1 14. 2. 2020 14:38

$50 + $2.57 shipping.
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 14. 2. 2020 15:19

Díky :-)
To stojí za úvahu.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 2. 2020 18:20

Tak som nakoniec prispel min. k dvom alebo vlastne trom "príspevkom" do komunity nadšencov z týchto toľko hypovaných slúchatiek. Ale sám sa z nich nakoniec neteším, mne veľmi nesadli. Prvý deň som si opakoval dookola, že čo na nich všetci vidia a vo vlákne na head-fi akoby písali o iných inearoch. Poučený predošlými skúsenosťami som po prvých dvoch dňoch naozaj vnímal, že sluchátka potenciál majú (výborný bas a separácia) a mohli by ostať doma, no v prvom rade mi nesadli usadením. Mal som zvláštny pocit nepríjemného podtlaku, ktorý som nedokázal rozchodiť a už nebola vôľa nechať psychoakustike voľný priebeh. Zaujímavé, že nikto mi z vás tento pocit nepopisoval, podobný problém som mal s Tansio Mirai, ale tam to šlo aspoň trochu eliminovať nádstavcami a dodržaním istého uhla pri vkladaní do uší.
Tak nech sa vám dobre počúvajú... Začínam sa obávať, že prípadny upgrade z IT04 (na ktoré nedám aktuálne dopustiť) ma vyjde riadne draho.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ivlado 14. 2. 2020 19:34

Moja osobná skúsenosť je podobná. Tebou popisovaný pocit podtlaku som mal aj. Objednal som ich tiež na základe početných kladných recenzií. Keďže kúsky čo mám doma majú už nejaký ten rok, tak som očakával, že sa kvalita IEM za tú dobu posunula ďalej. Musím povedať,že som ostal značne sklamaný, predovšetkým množstvom basu, ktorý zasahoval značne do stredného pásma a uberal mu na transparentnosti, čo bola pre mňa neprekonateľná prekážka. Navyše subbas trpel výrazným skreslením. Výšky boli na niektorých zdrojoch ostrejšie,ale to mi osobne asi najmenej vadilo. Preto som ich poslal ďalej a s kľudnou dušou som sa vrátil k mojím starým osvedčeným Aetherom a 846-tkám.
iPad/Mac ➤Chord Hugo /Mojo ➤ Lime Ears Aether /Solaris 2020/Cosmic Ears BA4r/Ety ER2XR
AirPlay ➤ Hegel H160 ➤ USHER Dancer Mini One Diamond
ivlado
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 14. 2. 2020 19:44

Já jsem k nim koupil na radu chlapců z head-fi stříbrnej supr trupr kabel z Ali. Moc nadějí do něj nedávám, v nejhorším opálím izolaci a budu to nosit na krku místo řetízku:
https://www.aliexpress.com/item/4000476 ... web201603_

Ale i s kabelem Tripowin C8 hrají naprosto super a stále se zvuku nemůžu nabažit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tifar 14. 2. 2020 19:51

Sto ľudí, dvesto uši... Ja som aj po troch mesiacoch stále nadšený. Možno by bolo vhodné spomenúť s akým zariadením sa párujú tak zle, že je ich nutné predať. Ja ich počúvam na dragonfly red a je ťažké na nich niečo haniť. Ja som mal problém s upevnením pôvodných silikónových olív... Nedržali. A ešte mi vadí mmx konektor, nejako mu neverím. Takže za mňa v kombinácii s dragonfly a strieborným káblom čo bol v balení, oki. Na veľmi dlho...
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 2. 2020 19:57

Skúšal som s DragonFly Red aj s Chord Mojo, subjektívne na DFR hrali lepšie.
ivlado: pozeral som, že tie Lime Ears sú 6xBA, po mudrovani s jedným tunajším členom sme dospeli k názoru, že ten podtlak spôsobuje práve ten čisto BA setup v T800. Predpokladám, že s nimi však tento podtlak nemáš, tak mi to trochu nabúrava tú teóriu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 2. 2020 19:58

ivlado: já mám tu zkušenost, že bas mají opravdu velice hluboký, ale nikam nepřesahuje. Je prostě tam kde má být. A sluchátka mají lehce teplejší, ale stále neutrální podání. A separace nástrojů, prostoru jak dopředu, tak do stran a především rozlišení a parádních výšek se stále nemůžu nabažit a to už je nějaký ten pátek mám.
Podle mě je to špatným usazením. Možná i párováním s nevhodným zdrojem, přeci jen mají velice nízkou impedanci. Každopádně názor, že mají divný bas jsem četl i u jednoho člověka na head-fi a tímto ještě jednou děkuju Rendymu, že mi umožnil je vyzkoušet, než jsem je koupil.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tifar 14. 2. 2020 20:26

_daRK píše:Skúšal som s DragonFly Red aj s Chord Mojo, subjektívne na DFR hrali lepšie.
ivlado: pozeral som, že tie Lime Ears sú 6xBA, po mudrovani s jedným tunajším členom sme dospeli k názoru, že ten podtlak spôsobuje práve ten čisto BA setup v T800. Predpokladám, že s nimi však tento podtlak nemáš, tak mi to trochu nabúrava tú teóriu.


Možno je to uložením. Ja mám narazené olivy úplne na konci. Opatrne vložím čo najmenej do ucha a prstom troška poklepem. Keď pocítim,že sa tlak vyvolaný poklepaním prenáša do bubienka,sú správne uložené..ak nie,troška ich potlačím dovnutra..možno to robíte inak,ale mne to takto vyhovuje. Vyťahujem ich pootočením okolo ucha keď chytím káblik za uchom a opatrne ťahám dopredu a zároveň od ucha...uff..:-):-):-)..hádam to dávalo zmysel...
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 2. 2020 20:35

Určite to nie je uložením, skúsil som všetko... a ani nadstavcami.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků