Cowon Plenue R2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boldricus 13. 2. 2020 23:31

Cowon pokračuje v evoluci své řady Plenue a po D2 tu máme nové "eeerrrr", které doufám že bude nad průměrrrrr. (jo, připomnělo mi to královské reggae. jen škoda, že pro to ráčkování nemáme extra písmenko :D )

Obrázek

Přiznávám, sem línej vypisovat info, takže zde je vše.
http://www.cowonglobal.com/product_wide/PLENUER2/product_page_1.php

Na amazonu jsem ho zahlídl za v přepočtu necelých 13 000,-
Za mě trochu zklamání: čekal sem radikálnější posun v designu k lepší ergonomii (ano, Hiby nasadili se svým R5 laťku pekelně vysoko). Zase tu máme nepříjemně ostrý hrany. A opět jsou tlačítka ovládání sdružený tak, že si člověk musí dávat pozor jak přehrávač leží. Nechtěný skok ve skladbě vpřed místo přidání hlasitosti se sem tam stane i mě u Plenue D, který drží stejný designový rukopis. Přehrávač ale vypadá robustně, takže by nemusel bobtnat v kapse kvůli pouzdru. Co se mi líbí je výdrž 20 hodin a absence streamovacích serepetiček, tudíž žádný Android, přátelé. 8-D
Klidně by se dal označit za přehrávač pro staromilce.
Co se střev týče, to přenechám raději povolanějším, sám jsem měl v ruce původní Rko asi tak minutu, natož abych ho slyšel, takže nemůžu moc soudit.

Nějaký recenze tady:
What hi-fi: https://www.whathifi.com/reviews/cowon-plenue-r2
Headphonia: https://www.headfonia.com/cowon-plenue-r2-review/
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 2. 2020 00:31

A opět DAC CS43131 (Cirrus Logic). :potichu
Nicméně stereo crosstalk -148dB pro balanced output je dost dobrý. :tleskani

Zde: http://www.cowonglobal.com/product_wide ... page_1.php

Dobrá funkce je "AI Volume"(normalizace),která by se mi i u Astell-Kernu hodila. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 14. 2. 2020 13:51

Koukám, ty ten Cirrus Logic fakt nemáš rád.
Škoda že Audigo nedováží i Cowon, dalo by se je přímo porovnat. Ale stejně si myslím, že na zvuk má velkej vliv jak je samotnej dac implementován do celku. Navíc zrovna Cowon moc rád kouzlí se zvukem. Až si udělám čas, projdu vlákno na head-fi. Erko by mi jako uphrade dávalo vcelku smysl. I když pořád je tu Hiby. Cowon má strašnou kliku, že fakt nemám rád android. :-D
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 2. 2020 20:45

Cirrus Logic mi nesedl u Astell-Kern,tudíž pochybuji,že by se ho Cowonu povedlo zaimplmentovat lépe.
Na druhou stranu Cowon má výborný EQ a funkci BBE+,takže by výsledný zvuk mohl dopadnout lépe.
Existuje jediná možnost jak to zjistit: osobní poslech :D

V černé barvě vypadá vskutku dost cool. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 14. 2. 2020 21:06

AK není žádný hiend, občas se jim stane, že některý jejich výrobek má horší parametry, než plajerek za padesát baků
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 2. 2020 21:48

Astell-Kern je hi-end značka. :D
Samozřejmě vyrábějí i DAPy střední třídy.

Pokud by nejvyšší modely od AK(SP1000 či SP2000 )nepatřily k hi-endu,která značka by pak do něj patřila? :D

Přiznám se,že teď mlsně pokukuji po Astell&Kern SA700 Onyx Black. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 14. 2. 2020 22:31

lo-fi píše:AK není žádný hiend, občas se jim stane, že některý jejich výrobek má horší parametry, než plajerek za padesát baků


No upřímně, když to vezmeme čistě cenově, AK rozhodně do hiendu patří. Zvuk je pak už čistě na vkusu každýho soudruha. ;-)

Nu, uvidíme, třeba nakonec na osobní poslech erdvojky dojde. :mrgreen:
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků