Skylink Philips 65PUS7304 nevidí Astru 23,5 ale 19,2 ano

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kozuch82 16. 2. 2020 13:18

Zdravím,

jsem celkem satelitní laik (provozoval jsem kdysi nekodované německé sat. programy na ext. příjímači s 1 LNB) a snažím se rozchodit Skylink na Philips 65PUS7304. Mám tuto konfiguraci:

Dekódovací modul SMIT Irdeto
https://www.czc.cz/dekodovaci-modul-smi ... 59/produkt

LNB konvertor Inverto Black Pro monoblok single 4,3° 0,2 dB
https://www.czc.cz/lnb-konvertor-invert ... 48/produkt

Telesystem 80 Al, Economy line, bílá
https://www.czc.cz/telesystem-80-al-eco ... 64/produkt

Lokalitu mám cca Hradec Králové. Nastavil jsem elevaci 32 st. a azimut dávám kolem 9 st. východ. LNB mám v parabole přidělané na pravou objímku (stojím za parabolou a tyč od LNB jde ke mně k parabole) - jako to mají v instruktážním videu u Skylinku. Po instalaci modulu a karty se mě to zeptalo na volbu PINu k dospěláckým programům. Poté tel nabídla Skylink Česko, Skylink Slovensko a pár dalších. Zvolil jsem Skylink Česko. Zkoušel jsem zvolit 1 ks LNB i 2 ks LNB, ale v obou případech se stane toto: najde to cca 240 programů a 69 rozhlasových stanic. Uloží se to do seznamu kanálů (1=ČT1 atd.) Ale kodované programy (snad povětšinou z Astry 23,5) jsou v seznamu kanálů, ale nemají žádný signál (intenzita 0 a kvalita 0) a nefungují = černý obraz. Nekodované programy (povětšinou Astra 19,2 ???) jedou bez problémů - Němci - RTL atd. Astra 19,2 hlásí signál intenzita 100 i kvalita skoro 100. V nastavení televize se nastavilo LNB1=Astra 19,2 a LNB2=Astra 23,5. Ruční změny nastavení satelitu v TV se mi zná vůbec nic nedělají. Ruční hledání kanálů na 19,2 kanály najde, ale ukazuje signál horší. Ruční hledání na 23,5 nic nenajde.

Jsem z tohoto rozčarován - myslel jsem, že Skylink v případě této TV bude "Plug & Play". Nevím jestli je problém v dekod. modulu, kartě nebo LNB? Pokud by fungovalA jen "půlka LNB" (jeden ze dvou) - zkouším točit parabolou, ale A 23,5 nenaladím ani za boha... i když 19,2 ztratí signál, 23,5 se prostě neobjeví... Obě LNB měly v nastavení úzky rozsah frekvencí (9700-cca 10000) - s tímto ale 19,2 jela. Zvýšil jsem obě LNB do 15000, žádná změna. Celkově to nastavování satelitu na této TV je dost na prd mi přijde... nevím, jestli funguje modul, karta, diagnostika v Androidu žádná??? Hrůza... Budu vděčný za každou radu.
kozuch82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 16. 2. 2020 13:40

CT24 HD to naladilo?
Máš v TV aktuální seznam frekvencí?
https://www.skylink.cz/parametry-ladeni
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozuch82 16. 2. 2020 13:52

Ano, ČT24 to taky naladilo, v seznamu programů mám několik set položek, seznam začíná cca takto:

1. ČT 1 HD
2. ČT 2 HD
pak nova, prima atd...
vyšší čísla cca kolem kanálu 200-300 jsou Němci, ARD, ZDF, RTL, Pro 7 atd. tyto jedou i v HD parádně

Ty frekvence co odkazuješ jsou už nastavený u kanálů v tom seznamu kanálů - nevím, jestli se ten seznam TV stáhla z netu či co... takže pro příjem TV nastavená je, ale z A 23,5 není signál. :(

Přijde mi, jako by TV neuměla přepnou na to druhé LNB, tedy na Astru 23,5 ... (LNB 1 mám 19,2) V TV je na výběr u 2 LNB systém DiSEqC Mini - nevím, co to znamená. Po naladění se v TV ukazuje nastavení ke všem 4 LNB (tv umí 4 ks) - ale jen u LNB1 a LNB2 jsou družice. Pokud vyberu pro ladění pouze 1 ks LNB, stejně se tam naladí A 19,2.

Tady je specifikace TV:
LNB: DiSEqC 1.0, podpora 1 až 4 LNB, volba
polarity 13/18 V, volba pásma 22 kHz, režim Tone
Burst, el. proud LNB max. 300 mA

Manuál k TV je tady:
https://www.download.p4c.philips.com/fi ... fu_ces.pdf
kozuch82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 16. 2. 2020 14:07

Aktuální seznam TP je součástí FW v TV-nejde tedy nějak "stáhnout".
Pokud je v seznamu poskytovatelů Skylink,tak při volbě ladění vyber Síťové vyhledání.
Tato funkce umožňuje doplnění a naladění chybějících TP.
Na nastavení rozsahu LNB vůbec nesahej-pokud jsi už něco změnil,tak dej továrko.
To nastavení pořadí LNB máš správně.
Pokud s tím nehneš,tak počkej na MgX-ten má bohaté praktické zkušenosti s laděním tunerů v TV.
Já ti pouze dávám klasické rady z externích přijímačů.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozuch82 16. 2. 2020 16:17

Tak jsem pustil ladění znova nyní bez řazení do předdefinovaného seznamu od skylinku - volba netříděno. Astra 23,5 signál má (intenzita 100 kvalita taky dobrá), najde asi 1000 kanálů. oproti tomu Astra 19,2 (intenzita velká ale kvalita skoro nula) najde asi jenom 80 kanálu a přijde mi že tam nejsou ty německé kanály co tam byly dříve... ale ty kanály co to na 19,2 najde tak fungují.

Takže DiSEqC asi funguje přijde mi že dekódovací modul asi ne.
kozuch82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 16. 2. 2020 17:31

Modul neotevře žádné programy?
Co píše za hlášení?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 2. 2020 19:35

jito píše:CT24 HD to naladilo?
Máš v TV aktuální seznam frekvencí?
https://www.skylink.cz/parametry-ladeni

kozuch82 když jsi vyzkoušel jakýkoliv styl ladění. Naladilo se Ti ČT24 a fungovalo? Jestli nefungovalo nebo se (v ladění všeho bez výběru operátora Skylink) nenaladilo, tak dál nepokračuj, protože máš špatně nastavený LNB monoblok.


Až budeš mít dobře, pokračuj tímto...

kozuch82 překontroluj zasunutí karty do modulu a zasunutí modulu do TV.
Tady to máš i s obrázky...

Předpokládám, že Tvůj Philips neumí AutoDiSEqC...

takže to bude takhle nějak...
Alexandr Bray na avmania.cz píše:Instalujeme satelit->Jeden/Dva tunery s jedním CI+ slotem. Auto DiSEqC chybí. Obsluha musí vstoupit do nastavení a upravit položky dle satelitního systému. Dáváme DiSEqC 1.0 a čtveřici možných LNB redukujeme na tři aktivní. Systém osahá LNB a určí pozice, na které míříme. Následně volíte z výběru FastScanu pro Skylink, případně další zahraniční operátory. Kdo touží po individuálním ladění, respektive setřídění, dává nesetříděné. Stanovíte PIN, tři vteřiny a je v případě Skylink CZ/SK naladěno.

Více na: https://avmania.zive.cz/philips-55oled8 ... est#part=3

Obrázek
Zapni si DiSEqC přepínač (zkus DiSEqC 1.0) a vejdi do nastavení LNB. Vypni ty, které nevyužíváš. Takže číslo tři a čtyři. Pak už by mělo být vše automatické. Nevyužít FastScan je škoda. Tj. volba operátora - Skylink CZ.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 2. 2020 21:07

kozuch82 jaká je aktuální situace??

Jinak ten modul by normálně měl fungovat. Předpokládám, že máš ICE kartu, nebo Irdeto. Ale! ČT24 z Astry 23,5°E a další volné programy Ti musejí chodit modul/nemodul. A taky... (jestli stále nejedeš, vymaž vše a začni znovu s nastavením TV a laděním - tj. udělej obnovu továrního/přepravního nastavení, anebo alespoň smaž všechny naladěné stanice). Když nevyužiješ FastScan, tj. výběr před laděním Skylink CZ, ale dáš NESETŘÍDĚNO, tak tam musíš mít ta ČTčka. Jestli tam jsou, je tam ČT24. Jestli jede, ale ostatní ČTčka nejedou... je zřejmě někde u modulu/karty. Nutno překontrolovat osazení, překontrolovat s baterkou v ruce piny v televizoru (šachta pro modul) a znovu vše pořádně vložit. Tj. vložit kartu do modulu a modul do TV, vše se správnou orientací a opatrně, ale důkladně zastrčit.

Dej vědět, jak vše dopadlo. Jestli to pořád nejede, rozepiš se po bodech, co jsi zkoušel. Třeba něco vymyslíme. Pokud budu mít chvilku, ozvu se.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 17. 2. 2020 07:05

Zavolaj si niekoho kto Ti poriadne nastavi parabolu a LNB a rozumie tomu a zisti hned kde je pripadny problem.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 17. 2. 2020 08:48

kozuch82 píše:Tak jsem pustil ladění znova nyní bez řazení do předdefinovaného seznamu od skylinku - volba netříděno. Astra 23,5 signál má (intenzita 100 kvalita taky dobrá), najde asi 1000 kanálů. oproti tomu Astra 19,2 (intenzita velká ale kvalita skoro nula) najde asi jenom 80 kanálu a přijde mi že tam nejsou ty německé kanály co tam byly dříve... ale ty kanály co to na 19,2 najde tak fungují.

Takže DiSEqC asi funguje přijde mi že dekódovací modul asi ne.

Na Astre 23.5 nemôžeš mať v žiadnom prípade 1000 programov.
Podľa tohto zoznamu je ich 413.
https://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/23e5/
Podľa mňa máš zle nastavenu parabolu.
Na vstupe do paraboly pre 23.5 máš inú družicu.
Najskôr Astra 19.2.
Prípadne máš zle zvolený diseqc.
Uchytenie LNB pokiaľ používaš monoblok viď. obrázok
Obrázek
Niektoré prijímače môžu mať nastavenie diseqc opačne.

Následne si nájdi na TV v ručnom ladení ak to ide frekvencie pre 23.5

https://www.parabola.cz/abc/referencni-kmitocty/

A nalaď na čo najvyššiu hodnodu.
Prípadne zvoľ na Astra 23.5 TA3 či ČT 24 a pokús sa ich vyhľadať a potom prepni na referenčné frekvencie a tie vylad hybanim paraboly na max hodnotu.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2020 11:06

hifionania promiň, jsi hodný, že chceš poradit a mám stejný názor. Nicméně přesný postup včetně fotek již uživatel dostal v linku pár příspěvků dřív :-)

Jestliže mu vše korektně funguje (tzn. není tam něco, co by nefungovalo - kupříkladu chyba v monobloku - jeho DiSEqC části), tak to jde takto zvládnout a poradit na dálku. Nicméně musí komunikovat a dávat informace k poznatkům, které má. Jinak je to věštění z křišťálové koule.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozuch82 18. 2. 2020 00:05

Díky za příspěvky, až budu mít zase čas, tak se pokusím s tím něco udělat.
kozuch82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 2. 2020 15:51

Máš něco nového? Poděl se. Díky.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majklb 30. 4. 2020 11:27

Mohu se podělit s pokusem o znovu naladění celé TV od začátku.
A při twin hlavičce LNB, která směřuje na 2 družice, ale má 1 kabel mi to take nacházelo jen Astru 19,2.
Ale při zvolení diseq 1.0 (3 až 4 LNB) a docela dlouhém čekání na výsledky, zda se najde družice, tak Astra 19,2 se nalezla, ale ostatní hlásili 0,0°, i tak jsem to dal ale hledat kanály a během hledání zjistila teprve TV že načítá kanály Astry 23,5°.

Takže je to jen o trpělivosti. Snad to někomu pomůže.
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod Vladimir8 12. 5. 2020 13:46

Ahoj, mam 58PU7304 a prepinanie medzi LNB 1 a 2 nefunguje dobre.

Skusil som mini diseq a aj diseq 1. Kabel mam z rozvodu v bytovke (LNB 1 je 23,5 a LNB 2 je 19,2).

Satelity spravne vyhladalo iba pri jendom pokuse, v ostatnych pripadoch som ich zadal sam (ine nastavenia som nemenil).

Niekedy prepne kanal na inom LNB az po uplne dlhom case (az po zobrazeni hlasky, ze nema signal) a niekedy vobec. Podobne nevyspitatelne sa sprava aj manualne vyhladanie kanala - treba ho opakovat x-krat, kym sa telka konecne prepne na spravne LNB a najde ho. Signal strength je potom 100.

Telka je nova a mozem ju este vratit. Co by ste mi poradili ? Bude iny kus spravne prepinat LNB? Moze to vyriesit iny firmware? Dakujem za kazdu radu. Nerad by som to menil zbytocne, ak by iny kus mal mat ten isty problem. Samsung tv z roku 2012 fungoval bez problemov.
Vladimir8
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků