Bezdrátové špunty do 5 tisíc k iPhonu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Alpha8520 19. 2. 2020 20:51

Hezký večer,
nevím jestli se obracím správně, protože můj dotaz není primárně o sluchátkách, jak spíš o jejich spojení. Mám svoje oblíbené špunty, které jsem používal nejdřív s iPhonem 6S, který jsem měl 4 roky, poté S10e a nyní jsem přešel na 11 Pro. Bohužel pro mě, jack zmizel.
Proto přemýšlím - jde do 5 tisíc koupit něco kloudného na náročnější poslech z telefonu přes BT? Není omezujícím faktorem iPhonovský AAC formát, když chci kvalitní poslech? Měl jsem Vsonic GR07 a teď mám GR01, mám rád spíše sluchátka zaměřené na středy. Dělají se popřípadě pro lightning nějaké malé externí zvukovky, do kterých bych píchnul současné sluchátka?
Děkuji moc za jakékoliv rady.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 2. 2020 21:22

AAC kodek je dost omezující. Nepočítej s tím, že TWS špunty za pět tisíc budou hrát líp jak ty Vsonic. Airpods už vůbec ne.
K iPhone můžeš připojit přes Apple Camera Kit běžné USB převodníky jako je DragonFly (k těm je snad dodávána redukce o něco menší než ten camera kit), Hidizs Sonata apod. Dělají se samozřejmě i nějaké přímo s lightning konektorem, jako FiiO i1, SMSL icon DAC, ale těžko říct, jak je to s kvalitou. Podle mě bude DragonFly RED (ale samozřejmě i levnější Black) velice kvalitní řešení a utáhne to i náročnější sluchátka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Svenmeister 19. 2. 2020 22:25

Zkus originalni Apple Lightning - jack dongl. Hraje to +- jak ta 6S.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 2. 2020 22:33

Mně se zvuk toho originál převodníčku vůbec nelíbil. Přišlo mě to dost bída.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Svenmeister 19. 2. 2020 23:32

Stojí 300, za zkoušku to stojí. Pokud tázající byl spokojen s výstupem z 6S, tak bude dost pravděpodobně stačit i ten dongl. Kdyby se nelíbil, tak jej může vrátit a jít cestou např. toho Dragonfly. Případně těch BT sluchátek.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alpha8520 19. 2. 2020 23:37

Otec má iPhone 7, tam se dával ještě do balení ne? Zkusím se podívat, jestli ho tam nemá a vyzkouším. Já měl za to, že to hraje blbě.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod rendyG 29. 2. 2020 16:46

https://www.amazon.es/Sony-WF-1000XM3-A ... 07T2FGG2Z/

150€ :) kdybych se porozhlizel po tws, beru rozhodne tyhle
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků