Sony KD-55XF9005 vs. Samsung QE55Q70R

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denis30 11. 2. 2020 22:45

Zdravím Vás a rád bych požádal o radu.

Vybírám domů TV a nedokážu se rozhodnout, která TV bude lepší, zda Sony KD-55XF9005, nebo Samsung QE55Q70R.
Je to TV hlavně pro sledování televizního vysílání - téměř všechny programy v HD, občas nějaký film ve FHD, nebo 4K rozlišení. Pozorovací vzdálenost 3 - 3,5m, sedačka přímo naproti TV.
Ještě mě láká Samsung UE65RU8002 - vím, že oproti výše jmenovaným má navrch asi jen v uhlopříčce, ale právě kvůli té velikosti mě láká.

Není pro mě vůbec podstatné, jaký má TV zvuk, nebo jaké formáty přehraje, na to mám jiné krabičky, dokonce i TV vysílání je přes set top box (internet - optika). TV tedy potřebuji hlavně jako kvalitní zobrazovadlo videosignálu zvenčí.

Děkuji Vám.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sannin 12. 2. 2020 08:16

Skús pozrieť sem, sú tam zmienené obidve TV - https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch
Sannin
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 12. 2. 2020 14:09

Čau, jaký máš rozpočet? Koukal jsem se v Datartu, vedle sebe ta SONY a nejlevnější Philips OLED, cenový rozdíl 6 tisíc a určitě ten rozdíl v obraze za ty prachy stál. Jo a nehrálo tam promo video, ale nějaký fotbal v SD rozlišení. Pokud by tam jel film v HD, nebo 4k, bylo by to ještě markantnější. (ale já sám mám LG OLED55C8, takže můj komentář ber jako zaujatý :))
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 12. 2. 2020 14:43

V prodejně to nemůžeš bez toho, aby jsi si telku sám popravil tak brát. U některých značek mají záměrně rozladěný obraz aby televize kde mají větší provizi vypadaly co nejlépe. Zrovna Sony mají jedny z nejlepších dopočtů z nižšího rozlišení.
Tim netvrdím, že je lepší než OLED.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 12. 2. 2020 17:23

tanguero píše:Čau, jaký máš rozpočet? Koukal jsem se v Datartu, vedle sebe ta SONY a nejlevnější Philips OLED, cenový rozdíl 6 tisíc a určitě ten rozdíl v obraze za ty prachy stál. Jo a nehrálo tam promo video, ale nějaký fotbal v SD rozlišení. Pokud by tam jel film v HD, nebo 4k, bylo by to ještě markantnější. (ale já sám mám LG OLED55C8, takže můj komentář ber jako zaujatý :))


Chtěl jsem něco zhruba okolo těch 20k...vím, že mnou uvedené modely se takto pohybují, pokud je na ně zrovna nějaká akce (např. MALL - 20% Sony, - 15% Samsung...).
Láká mě ta největší z uvedených - Samsung UE65RU8002, ale někdo tady psal o rozmazávání obrazu při rychlých scénách, tak z toho mám docela obavy a taky z EDGE podsvětlení.. Taky ta vzdálenost 3m, aby velikost TV nebyla spíše na škodu, když budu koukat na vysílání v HD a né zrovna na film ve 4k.
Jak jsou na tom uvedené modely s dopočítáváním obrazu? Myslíte si, že dostanu od 65RU8002 nějaký slušný výsledek, pokud bude krmena HD signálem?
Naposledy upravil Denis30 dne 12. 2. 2020 17:41, celkově upraveno 1
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nevo7 12. 2. 2020 17:39

RU8002 na HD musí byť OK. Nie je to najlacnejší model od Samsungu, len najlacnejší 100Hz obraz. Ale ak mám pocit, že novšie filmy na HD káblovke sú fajn aj na starý 100Hz SamsungJ62.., tak tieto novšie sú iste na tom úplne inde. A tiež nie je za pár drobných. Možno len direct led a horšie repro ho môže kaziť oproti Q70.
Tu nájdeš všetky zrecenzované, možno sa niečo dočítaš: https://www.covybrat.cz/recenze/televizory/
nevo7
Junior

Odeslat příspěvekod Denis30 19. 2. 2020 14:02

Tak mám z toho čtení zamotanou hlavu...
RU8002 jsem vypustil, rozpočet jsem navýšil, úhlopříčkou taky, ale nejsem si jistý výběrem.
Myslite si,že je ve své cenove kategorii Samsung QE65Q70R dobrou volbou,nebo by jste mi doporučili ještě něco jiného,lepšího?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adamzilincan 19. 2. 2020 18:07

@Denis30
Máme doma 55Q70R(cena v akcií 765 eur) už 7 dní.ZDROJ:Youtube,Skylink satelit,Netflix.
Pre mňa je problém, že ma z nej bolia oči a mám proste neprijemný pocit (pri netflixe to tak necítim).
Obraz je nastavený na film,všimol som si, že aj napriek všetkým vylepšeniam obrazu, ktoré som vypol tak titulky pri pozeraní netflixu sa zosvetlujú a stmavujú, čo je veľmi rušivé.
Zvuk na youtube niekedy rezonuje(nie vždy)aj pri nižšej hlasitosti, pri skylinku,netflixe som si to nevšimol.V youtube aplikácií pri prepínaní videií v menu aplikácie zvuk praská(nie vždy).Ten zvuk a problém s titulkami registruje aj moja priateľka a tiež jej to prekáža.TV sme dnes zavesili na pôvodný nastenný držiak(je treba kúpiť špeciálné šróby M8x45mm-našiel som ich na ebay) s adaptérmi(sú v balení k TV).
POZOR tie šróby M8 tam treba dať s adaptérmi, inak môžeš poškodiť panel!
Prostredie TV je rýchle,reaguje svižne,ovládač je malý a praktický,hlasové ovládanie funguje, ale iba v AJ.TV je možné ovládať aj cez smartphone(mám samsung)
Samozrejme kedže od TV očakávam aby sa mi naň prijemne pozeralo a neboleli ma oči,hlava ,mal slušný obraz a zvuk tak sme začali zvažovať o PANASONIC TX55GZ950, ktorá bola včera na okay v akcií za 1158 eur. Láka ma ,že TV je nastavené už od výroby a verím, že oči ma z OLEDU bolieť nebudú.Ale je to drahší špás.Pôvodne sme začínali na 500-600 eurách :lol: :lol: :lol:
Kedže vychádzajú nové modely 2020, tak modely 2019 by mohli ísť pomaly cenou dole.Uvidíme.
adamzilincan
Junior

Odeslat příspěvekod neis 19. 2. 2020 18:34

Tak si vypni xtended dynamic range( tak se to aspon jmenuje u Sony) a bude mít po problémech s titulky. Pak si stáhni kontrast a jas nemůžou tě bolet oči, bez urážky chce to trošku přemýšlet. Já fakt nevím, že je takový problém se buď zeptat, nebo si to najít, popř vyzkoušet. V kodi jde tento problém vyřešit z části barvou a lehkým rámečkem za titulky. Pánové koupíte si telelevizi s obrovskou svítivosti a pak se divíte že hodně svítí, tak od toho je nastavení. Nebo na to kaslete a kupte telku obyčejnou tv s 300- 500nits a bude po problémech.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adamzilincan 19. 2. 2020 18:53

@neis
Mám Samsung a čítal som pozorne keď som ju kupoval.Nastavené a vypnuté je všetko ako som písal vyššie.TV mi nesvieti, to máš odkiaľ? Písal som o titulkoch.Ešte raz to napíšem, nič mi nežiaria nesvieti a všetky funkcie na úpravu obrazu sú vypnuté!.TV, až keď ju mám doma viem vyskúšať,či už obrazovo,zvukovo,ovládanie,prostredie-mám na to 14 dní.V predajni zistíš h..no.
adamzilincan
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 2. 2020 19:00

neis píše:Tak si vypni xtended dynamic range( tak se to aspon jmenuje u Sony) a bude mít po problémech s titulky. Pak si stáhni kontrast a jas nemůžou tě bolet oči, bez urážky chce to trošku přemýšlet. Já fakt nevím, že je takový problém se buď zeptat, nebo si to najít, popř vyzkoušet. V kodi jde tento problém vyřešit z části barvou a lehkým rámečkem za titulky. Pánové koupíte si telelevizi s obrovskou svítivosti a pak se divíte že hodně svítí, tak od toho je nastavení. Nebo na to kaslete a kupte telku obyčejnou tv s 300- 500nits a bude po problémech.

To je dobrá rada s malým háčkem, že čím víc si sundá podsvícení, tím víc nahodí případné PWM.

Nicméně pravda je, že honba za nity není vždy v souladu se zrakovou pohodou.

-- 19. 2. 2020 19:05 --

adamzilincan ještě se mně nestalo, že bych při sledování OLED od Panasonicu měl přetížený zrak. A to jsem opravdu citlivka.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 19. 2. 2020 19:33

Problém s titulky je bohužel vedlejší efekt jinak pozitivního lokálního stmívání, zkrátka když titulky jsou bílé, ale okolní obraz ne, tak TV buď ztlumí obraz, takže na titulky bude hůř vidět. a nebo zesvětlí, což způsobí blooming (světlený opar). A to je ještě Q70R FALD, se sloupcovým stmíváním by byl efekt ještě horší.
Jinak ale obecně vzato 65Q70R je při své ceně dobrá volba.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 20. 2. 2020 10:05

Mě bolí oči, když mám u filmů … vypnutý dopočet mezisnímků a obraz se mírně seká či poblikává. Vyzkoušejte si ještě pohrát s nastavením. No a samozřejmě se nikdy nedívám v úplně tmavé místnosti, vždy v mírně osvětlené, ale bez odrazů.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 20. 2. 2020 10:14

Ještě se Vás chci zeptat, zda je absence Dolby Vision u Samsungu velké mínus, co by mě mohlo do budoucna trapit?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 20. 2. 2020 12:05

To *****í flamem :-D Nevím o obsahu, který by byl dostupný jen v Dolby Vision a v HDR10 ne.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků