Hifiman Ananda zesilovač

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michal744 23. 2. 2020 18:30

Věřím, že Hypa je dobrý zasilovač, dokonce bych si ho i koupil. Ale už se zdžuji toho, že něco nemá konkurenci pokud mi neleží deset zesilovačů na stole. A myslím, že mi už prošla rukama víc než dvacítka zesilovačů včetně Accuphase za 200 tisíc
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 23. 2. 2020 19:44

bessinka píše:Kluci vy stále stylem pokus omyl řešíte cizokrajné zesilovače a přitom stará dobrá Hypa 1 ve své cenové kategorii co se týče zvuku nemá konkurenci a máte na dlouho vystaráno !


Zajímalo by mne kde se tento názor vzal, protože ho neslyším poprvé.
Nikde jsem totiž moc nenašel nějaké objektivní srovnání s některým z komerčních zesíků.. :hm
Tím ale nechci říct že hraje špatně, s Anandama si sedne velmi dobře.
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 23. 2. 2020 20:27

Souhlasim hodně subjektivní a opravdu nepamatuju, že by Hypu někdo někdy s něčím srovnával (když nebudu počítat Bacila který měl svůj vyhraněný vkus). Ale co je pravda tak poctivých zesilovačů (alespoň vizuelně na vnitřek) za 10tisíc moc není a to Hypa1 splňuje, většinou to jsou takový na oko malý šmejdi :-))

edit: hrubky
Naposledy upravil hmpf dne 23. 2. 2020 20:33, celkově upraveno 2
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 23. 2. 2020 20:29

Ač sám Hypa 1 vlastním, s jejím glorifikovánim bych byl přece jen opatrný. Určitě je to za tu cenu výborný a poměrně neutrální zesilovač, výkonnostně utáhne vše s rezervou. Ale jde o celkovou synergii konkrétní sestavy a v tomto ohledu se dají najít na ni i negativní názory. Ale poslech je natolik subjektivní záležitost, že bez přímého srovnání nejde dělat závěry.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 23. 2. 2020 20:36

Ono to vždy i tak je, když je něco rozumného za cenu pak se to už moc neřeší nesrovnává. Většinou se to děje u draháhých věcí, že to člověk víc testuje s konkurencí.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 23. 2. 2020 21:07

Souhlas, z těchto důvodú taky nemám aktuální potřebu laborovat se zesíkem.
Ale mít sluchátka typu Ananda a vyšší, ideální sladění komponent bych při dostatku financí taky hledal.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 23. 2. 2020 22:32

Ono právě je nejdůležitější, jak si věci sednou a na konkrétním člověku co preferuje. Normálně bych si dovedl představit dvě samostatné sestavy, protože provozovat LCD2 s HD800 na jednom ampu asi nebude to pravé ořechové
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 28. 3. 2020 08:26

Tak už mám Audio GD NFB 11.38 PE do ma více než týden. |Nechtěl jsem se nějak unáhlit.
Těžko k to mu něco psát, když na tom nemohu najít chybu a je to nejlepší kombo , které jsem měl na uších.
Kvalita se zvedla ve všech směrech a Anandy rozkvetly jak růže.
Soundstage se s Audio GD dostala na úroveň HD800, Ale scéna je téměř trvale holografická a naprosto konzistentní bez trhlin, veškeré umístění nástrojů je oddělené s tím, že to pořád působí celistvým dojmem.
Dynamicklý rozsah je fenomenální a celkový poslech příjemný se zachováním analytických detailů s možností poslouchat celé hodiny.
Kvalita basů šla nahoru asi nejvíc, hlavně subbas dostal úder a pokryl nedostatek z Ibasso.
Hlavním znakem celého komba je pocit, že neexistují sluchátka. Zvuk nemá žádné místo vzniku, perfektní vzdušnost a úplně jiný pocit než u předešlých sluchátek.
Dostal jsem se na nějakou dobu do stavu, kdy nemám zájem něco měnit a nedovedu si představit další skok i když to asi jde.
Našel jsem pro mně to dlouho hledané a to je vyrovnaný přednes v celém frekvenčním pásmu s velkým množstvím detailů a zachováním solidní muzikálnosti.
Jediným malým problémem mohou být špatné nahrávky na které Je kombo dost citlivé a taky starší nahrávky se světlejším přednesem, konkrétně výběr Police se Stingem, ale řešení přes Foobar je možné úpravou frekvencí 20-500 Hz.
Prostě se to fakt povedlo
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 3. 2020 11:46

Takže myslíš, že je to velký rozdíl, než HYPA1+Anandy?
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 28. 3. 2020 15:48

Hypa jsem neslyšel, takže to nelze posoudit a samozřejmě DAC Sabre 9038pro udělá taky své, tam je těžko něco hádat.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 28. 3. 2020 19:07

Měl jsem nějaký čas pro Hifiman HE 560 souběžně Hypu 1 v úpravě p.Stranky na větší zisk a AUDIO-GD NFB-1AMP . Nakonec jsem si nechal Hypu.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Funkota 28. 3. 2020 22:17

Ten Audio-GD NFB 11.38 by měl mít jumpery na modifikaci zvuku (clear/warm/less bright), zkoušel jsi přepínat, je to slyšitelné? Jaká hlasitost je s Anandami ideální (Gain na L)?
Tidal | Foobar2000 -> SMSL VMV D1se -> Singxer SA-1 | Xduoo Ta-26 -> ATH-ADX5000
Funkota
Junior

Odeslat příspěvekod bessinka 29. 3. 2020 06:27

Měl jsem bohužel starší verzi ,která toto přepínání ještě neměla. Maximální hlasitost zesilovače je mimo jiné dána velikostí výstupní úrovně linkového výstupu DAP. Jinak zase je třeba připomenout ,jak se na foru x krát probíralo, že pořizovat něco v HiFi na dálku a něčí doporučení vede většinou k dalším investicím.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 29. 3. 2020 07:23

ještě jsem zapomněl zmínit, že Audio GD NFB 11.38 Performance edirtion (verze 2019) je ve všech eshopech špatně popsaná. Všechno jsem si dohledal přímo u výrobce a má pouze možnost změny na warm přes propojení, které nebylo součástí nebo se na to vykašlali. Možnost změny filtrů tam není, protože místo toho jsou tam hodiny Accusilicon. Warm jsem nezkoušel , možná bych to někdy zkusil, ale není k tomu důvod. Ten zvuk vážně útočí na mou pomyslnou dokonalost.
Ještě jedna věc je, že po vybalení a zapojení přes coax z ibasso, jsem byl na vážkách. Nechal jsem to tedy\ přes padesát hodin hrát, bez jediné minuty poslechu a hlavně, pak jsem to připojil přes USB pomocí ovladačů Amanero combo a nastavení Asio combo k novému notebooku. Na vypalování a zahořování nevěřím, ale z principu ,, co to nezkusit,, jsem to udělal. Buď se mi samovolně resamploval mozek nebo se to zlepšilo, to ale neřeším.
HYPA1 bude určitě top produkt a jak píše RendyG, tak si s nimi i sedne , nemám důvod tomu nevěřit. Anandy jsou neskutečně citlivé na změnu kvality AMP/DAC ani HD800 neměly takové skoky, ony potřebovaly hlavně amp pro vysokou impedanci. Anandy jdou na to od lesa. S ničím nehrají zle, ale s lepším jdou hodně dopředu.
Hlasitost na low gain používám cca na čtvrtinu až jednu třetinu, na polovinu je už diskotéka
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 16. 8. 2020 18:35

Zdravím po dlouhém vybírání v Audigu jsem taky zakoupil Anandy a řeším stejný problém jaký zesilovač ale mám určitá omezení chtěl bych aby zesilovač + dac nebyl příliš velký a potřeboval bych se s cenou pohybovat cca 10-15 tis.Poslouchal jsem v audigu na schiit Vali 2 nezdálo se mi to špatné ale chtěl bych případně poradit ještě nějaké jiné možnosti uvažoval jsem Aune x1s tak se v tom nějak motám protože jsem poslouchal na bedny ale manželka už to nějak nedává tak s tím nemám zkušenosti.Díky za rady
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron