Tidal/MQA

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 24. 2. 2020 23:18

Akorát že flac zasahuje bezztrátově. Z MQA už identický wav jako na začátku na rozdíl od flacu neuděláš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 24. 2. 2020 23:22

Co tedy z pohledu sémantiky znamená tvoje věta: "Tak to vymysleli perpetum mobile, když to zasahuje do objemu dat, ale ne do zvuku."?
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martas38 25. 2. 2020 02:06

Ta věta znamená, že je to ztrátová komprese. Mám počáteční wav soubor. Ten zabalím do flacu, rozbalím a mám identický wav soubor. Druhý případ mam wav soubor, ten zabalím (ořežu) do MQA, rozbalím a nemám identický wav soubor, chybí tam informace, hraje to jinak, hůř, už nikdy nedosáhnu původní kvality.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 25. 2. 2020 02:15

Ta citovaná věta je o ztrátové kompresi? Opravdu? A které slovo, sousloví, v ní tedy prezentuje onu ztrátovost?:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bh69 25. 2. 2020 06:31

merhaut - promin, ale pises nesmysly a zjevne nerozumis ani zakladnim pojmum ...

Pojem bit perfect s tim nema co delat, jak uz jsem psal vyse. A to do jake miry je ztrata dat po kompresi slyset je subjektivni zalezitost, ktera nic nemeni na tom, ze k te ztrate dat doslo. Stejne jako u tech mp3 (to, ze MQA a MP3 se lisi zpusobem, algoritmem, komprese na veci nic nemeni).

FLAC je BEZETRATOVA komprimace, samozrejme ze zmensuje objem dat, ale zpusobem, ktery umoznuje jejich opetovne rekonstruovani do presne identicke podoby jako mel original. Coz NENI pripad ztratove komprese, kam spada i MQA. Takze "ztratovost" neni nicnerikajici slovo, ale presny technicky pojem :-)
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 25. 2. 2020 09:14

Tak tomu říkám já perpetum kolovrátek mobile:-)
Naposledy upravil merhaut dne 25. 2. 2020 09:22, celkově upraveno 1
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Palpat 25. 2. 2020 09:20

bh69:
Nekrm trolla.

Merhaut má znalosti na té úrovni, že DAC s těmihle parametry považuje za "naprosto perfektní" a "až na absenci DLNA dokonalý". Tedy nejlepší z nejlepších......

Akustiku místnosti řeší změnou hlasitosti reprodukce...."Je ale docela možné, že po pokusech a přenastavení (omezení hlasitosti) R-N402 nebude (akustická úprava) vůbec potřeba.".
Naposledy upravil Palpat dne 25. 2. 2020 09:39, celkově upraveno 1
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 25. 2. 2020 09:27

Prosil bych elektrotechnického analfabeta Palpata aby mi nepodsunoval své výmysly:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Palpat 25. 2. 2020 09:37

...jen přesné citace, jak je patrné z odkazů :-D .
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod tajnik 25. 2. 2020 09:49

Koukám, že jste chytli nějakýho bacila2 ?
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 25. 2. 2020 09:58

Přesná citace je bez dopisovaných vsuvek a zkracování, neboli bez úprav a vytrhávání ze souvislostí:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Houbičkar 25. 2. 2020 14:18

I kdyby si člověk tisíckrát změnil nick, chování zůstane identické.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 25. 2. 2020 17:33

Ano, čeština lopotně šroubovaná přes dva závity, upravované citace, marná snaha maskovat elektrotechnický analfabetismus:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bh69 26. 2. 2020 15:45

merhaut píše:Tak tomu říkám já perpetum kolovrátek mobile:-)


no tak jsem si nevsim, ze diskuze pokracuje na dalsi strane a martas38 uz reagoval podobne ...

(pokud to teda bylo na mne)
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Dado71615 6. 4. 2020 18:44

Mám otázku používam Dragonfly Red na pocuvanie Tidalu ak si vo vlastnostiach windowsu vynútim vzorkovanie na 94 khz bude kvalita rovnaká keď budem prehrávať cez default zariadenie (Dragonfly red je používané ako default zariadenie) ako keď si vynútim prehrávanie iba cez Dragonfly priamo cez Tidal ? Ďakujem.
Dado71615
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků